NOWOŚĆ - EKSKLUZYWNE BIOKOMINKI

Informacja handlowa

Magdalena Jędriaszek
93-458 Łódź
ul. Wędkarska 5
tel. (042) 682 42 23
kom.: 606 717 626
e-mail: info@tapis.pl


BioKominki

Galeria biokominków Kominki elektryczne Zobacz:
cennik (kliknij tutaj)
najczęściej zadawane pytania FAQ (kliknij tutaj)

 

Informacja handlowa

Łukasz Knysak
tel/fax: (34) 365 07 65
tel.kom: 600 036 310
hurt@tapis.pl
PROMOCJA !
Cena kompletu z transportem i montażem już od 5500 zł netto


Najnowsza oferta BioKominków
(kliknij na wybrany obrazek, aby poznać ofertę biokominków)

Biokominki GLASS Biokominki Terrace Biokominki Fireboxes
Seria Glass
zobacz więcej >>>
Seria Terrace
zobacz więcej >>>
Seria Fireboxes
zobacz więcej >>>
Biokominki CLASSIC Biokominki MODERN Biokominki LUXURY Biopaliwo, akcesoria do biokominka
Seria Classic
zobacz więcej >>>
Seria Modern
zobacz więcej >>>
Seria Luxury
zobacz więcej >>>
Paliwo i Akcesoria
zobacz więcej >>>


Ofertę BioKominków podzieliliśmy na sześć wyjątkowych linii, dzięki czemu łatwiej będą Państwo mogli wybrać model najlepiej wkomponowujący się w Państwa wnętrze. Oferowane przez nas BioKominki są składane ręcznie przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników w fabryce w Niemczech. Pełna kontrola jakości w cyklu produkcyjnym oraz zastosowanie materiałów jedynie najwyższej jakości sprawiają, że nasze kominki są dopracowane do ostatniego szczegółu. Dzięki temu mają Państwo zapewniony spokój ducha w czasie wielu godzin spędzonych przed prawdziwym ogniem.

 

Ogień fascynował człowieka od pierwszego kontaktu. Prawdopodobnie źródło płomienia zaobserwowanego przez naszego praprzodka wywiodło się z obserwacji zjawisk przyrodniczych. Mógł to być pożar spowodowany uderzeniem pioruna w drzewo, wybuch wulkanu i spalenie otoczenia wysoką temperaturą magmy,...Nie wiemy na pewno. Wystarczy jednak prześledzić dzieje ludzkiej myśli z jej zdolnością do abstrakcji i tworzenia religii, aby zrozumieć, że ogień fascynował i przerażał.
Wszystkie pierwotne i aktualne wierzenia wykorzystały płomień jako żywioł boski - jako ikonę bóstwa czy wręcz samego Boga. Wpierw wprowadzony do jaskiń, przeniesiony do atriów, na ołtarze świątyń w końcu poprzez ewolucyjne postacie dotrwał do dzisiaj jako nieodzowny element naszego życia gwarantujący rozwój cywilizacji. W efekcie tego, w człowieku niezmiennie drzemie atawistyczna potrzeba kontaktu z jego przyjemnym blaskiem, miłym ciepłem i inspirującym migocącym "teatrem".
Niestety sam kontakt często jest utrudniony przez niedogodną infrastrukturę w budownictwie. Nasze mieszkania często nie są przystosowane do odprowadzania dużych ilości dymu wytworzonych przez spalanie drewna i innych paliw stałych - brak w nich instalacji kominowych. Ogień gazowy jest często zbyt drogi i raczej ma formę "techniczną", a elektryczne kominki - to zaledwie "atrapa". Na przeciw tym oczekiwaniom polecamy BioKominki.