Piece gliniane


Lampy gazowe
Lampy gazowe
Lampy gazowe

Lampy gazowe

Lampy gazowe

Piece do pizzy
Piece do pizzy
Piece do pizzy

Piece do pizzy

Piece do pizzy
Piecokuchnia model Stand Alone II w wersji wolnostojącej
Piecokuchnia model Stand Alone I w wersji wolnostojącej

Piecokuchnia model Stand Alone III w wersji z powiększonym paleniskiem

Piecokuchnia model Stand Alone III w wersji narożnej

Grille Stoger Metallic
Grille Stoger Metallic
Grille Stoger Metallic

Grille Stoger Metallic

Grille Stoger Metallic

Oryginalne piece gliniane posiadają szczególne właściwości wyróżniające je spośród innych sposobów ogrzewania. Energia cieplna, magazynowana w ścianach kominka, uwalniana jest na zewnątrz w postaci promieniowania podczerwonego (termicznego), które dociera do wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu ogrzewając je. Zjawisko to znane jest tylko w piecach kaflowych. Promieniowanie podczerwone jonizuje cząsteczki powietrza ujemnie, nadając pomieszczeniu miły i zdrowy klimat.
Palenie w kominku dostarczy Państwu wiele satysfakcji i zadowolenia w atmosferze domowego ogniska.
Oferowane piece występują w 12 wielkościach, 4 podstawowych kształtach i 7 naturalnych kolorach gliny. Na życzenie klienta może zostać wykonany piec-rzeźba w kształcie drzewa, muszli, zwierząt, przypominające dawne piece kaflowe, piece kuchenne, itp. Kominki ozdabiane są motywami dekoracyjnymi różnych grup etnicznych z całego świata. Realizowane są również indywidualne pomysły klientów.
Każdy stanowi niepowtarzalne rękodzieło.
Gliniane kominki są nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim stanowią bardzo wydajne źródło ogrzewania. Piece są proste w obsłudze. Palenisko nie posiada rusztu, co sprawia, że drewno wypala się niemal całkowicie, zostawiając bardzo mało popiołu. Każdy piec jest wyposażony w stojący szyld ze sznurem termoizolacyjnym. Szyld służy do regulacji ciągu albo hermetycznego zamknięcia

pieca. Po zamknięciu kominka szyldem można w nim utrzymać ciepło przez 8-12 godzin, w zależności od jego wielkości i ilości nagromadzonego żaru, a dołożenia drobnego drewna ponownie go rozpali. Kominek może nie wygasać przez wiele dni.
Jedynym dozwolonym materiałem opałowym jest drewno (twarde lub miękkie). Szczególnie zalecane jest użycie suchego i twardego drewna z drzew liściastych, które jest najbardziej kaloryczne, nie iskrzy i pali się długo. Suche drewno pozostawia tylko 3% popiołu, wystarczy więc rzadkie opróżnianie pieca, tak aby na dnie zawsze pozostała warstwa ochronna popiołu.
Popiół ten jest doskonałym nawozem do Państwa ogrodu.
Piece gliniane są bardzo silne i trwałe. Przy odpowiednim użytkowaniu mogą służyć przez dziesiątki lat i dłużej. O jakości kominków decyduje specjalna mieszanka najlepszych gatunków glin importowanych z kilku krajów Europy Zachodniej, ręcznie wykonanie i nowoczesna technologia wykończenia.
Ogrzewanie przy pomocy glinianego pieca charakteryzuje się szczególnymi cechami, które wyróżniają go spośród innych rodzajów ogrzewania. Energia cieplna,magazynowana w ściankach kominka, uwalniana jest na zewnątrz w postaci promieniowania termicznego (podczerwonego), które dociera do wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu ogrzewając je. Zjawisko to znane jest tylko w piecach ceramicznych, np. kaflowych.
Konsekwencje takiego ogrzewania są następujące:

 • powietrze w pomieszczeniu nie ulega wysuszeniu lecz zachowuje odpowiednią wilgotność,
 • promieniowanie cieplne ogrzewa i wysusza ściany, oraz wnika głęboko w skórę człowieka, pobudzając przemianę materii,
 • nie powoduje unoszenia się kurzu i roznoszenia zawartych w nim bakterii,
 • promieniowanie podczerwone jonizuje cząsteczki powietrza ujemnie, tworząc zdrowy i przyjemny klimat.

Obecna technologia produkcji nawiązuje do sztuki tworzenia pieców glinianych, która rozwinęła się na górzystych terenach Meksyku i w Andach, z tradycją sięgającą tysięcy lat wstecz.

Atmosfera domowego ogniska niezwykle korzystnie oddziaływuje na mieszkańców poprawiając nastroje i wprowadzając harmonię w rodzinie. Od najdawniejszych czasów przyjaciele, znajomi i rodzina gromadzili się wokół ognia na wspólnych posiłkach i rozmowach. Tradycja ta żywa jest do dziś. Posiadanie glinianego kominka niesie też inne korzyści:

 • ogrzewanie drewnem jest jednym z najtańszych sposobów ogrzewania,
 • daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności, w czasie braku prądu lub gazu pozwala ogrzać mieszkanie i ugotować posiłek,
 • palące się drewno zbliża nas do natury,
 • drewno jest odnawialnym źródłem energii.
Nasze piece to:
 • Znakomite walory grzewcze - zdrowe promieniowanie cieplne porównywalne jedynie z ciepłem pieca kaflowego oraz promieniami słonecznymi. Już po dwudziestu minutach od rozpalenia piec zaczyna wysyłać ciepło.
 • Niepowtarzalne wzory, solidne ręczne wykonanie, projekty na zamówienie wg. Państwa potrzeb jako pojedyncze egzemplarze.
 • Stwarzają atmosferę ogniska domowego.
 • Otwarty ogień kominkowy udziela swego czaru, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, czyniąc mieszkanie bardziej przytulnym.
 • Wolnostojąca forma kuli wysyła ciepło we wszystkich kierunkach jonizując atmosferę otoczenia korzystnie dla człowieka.
 • Wybór ekologiczny wykonany z naturalnych materiałów karmiony tylko drewnem.
 • Ekonomiczny i wydajny dokładnie dopasowany stojący szyld ze sznurem kaolinowym umożliwia regulację ognia, przy szczelnym zamknięciu piec trzyma ciepło 8-14 godzin.
 • Walory praktyczne - możliwość pieczenia chleba, pizzy, ryb, grillowania, itp.
 • Szybki i łatwy montaż - wolnostojący kominek pozwala na przenoszenie go w inne miejsce, np. przy przeprowadzce.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi piecami i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

 

Poniżej przedstawiamy jedynie wycinek naszej oferty: