Piece żeliwne

Piece kominkowe Piece kominkowe - realizacje TAPIS.PL Piece Lincar
» Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Facebook « » Kontakt «


(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)
Piece kominkowe  OHM 7

OHM 7

Piece kominkowe  OHL 9

OHL 9

Emaliowany piec żeliwny SOFIA

SOFIA

Stylowe piece kominkowe

ELISA
Piec kominkowy Laura

LAURA
Stylowe piece kominkowe

PAOLA
Piece kominkowe ENCORE

ENCORE
Piece kominkowe  DEFIANT

DEFIANT
Piece kominkowe FEDERAL

DUTCHWEST Federal
224C / 264C / 288C
Piec żeliwny

ANTONIA
piece żeliwne

LUISA

 Stylowe piece żeliwne


Większość piecyków z którymi się spotykamy, wykonana jest w nowoczesnej stylistyce zupełnie nie pasującej do tradycyjnych wnętrz naszych domów. Stylowe piece kominkowe zostały stworzone z myślą o osobach, które pragną stylistycznie cofnąć się w czasie i stworzyć w domu ostoję oraz alternatywę dla pędzącego ciągle do przodu świata. Są gwarancją ciepłej, domowej atmosfery.

(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)

Piece żeliwne
Żeliwne piece

Piec żeliwny

ALTAMURA
LARINO

MODRAGONEPiece żeliwne opalane pelletem


Georgia - piec opalany peletem

Stylowe piece kominkowe

Stylowy piec kominkowy na pellet

Dane techniczne
Sprawność (%)
88,0
Moc maksymalna (kW)
13,6
Sposób podłączenia
tylny
Waga (kg)
147
Gwarancja
2 lataPiec jest dostępny w kolorach: brązowy i grafitowy

 


Piece żeliwne opalane gazem

(kliknij na obrazek aby uzyskać informacje o danym piecu)
Piece kominkowe gazowe
Piece żeliwne opalane gazem
LEONARDO
ALVARO

"Kozy" to wysoce eleganckie i ekonomiczne urządzenia kominkowe.

Słowo "koza" od dawna przypomina nam małe piecyki wolnostojące, które służyły do dogrzewania mieszkań i budynków naszych dziadków. W większości były to urządzenia o niezbyt wyrafinowanej estetyce i niewygodne w użytkowaniu. Często służyły do gotowania potraw. Właściwości grzewcze takich piecyków jednocześnie nie kreowały na ich temat pozytywnych opinii: mała moc nominalna, niedługi czas palenia itp.


Wiele firm branży grzewczej i kominkowej od wielu lat prowadzi prace mające na celu ciągłe podnoszenie walorów użytkowych "kóz", odcinając się w taki sposób od opinii, jaką dawniej niosła ze sobą "koza".

Obecnie w wielu państwach możemy ponownie spotkać wolnostojące piece w nowo budowanych budynkach i mieszkaniach. Poza funkcją schludnie estetyczną, "kozy" są niezwykle popularnym źródłem ogrzewania.


Wolnostojące piece kominkowe posiadają konstrukcję podobną do wkładów kominkowych, z jedną podstawową różnicą - nie potrzebują żadnej dodatkowej obudowy, co posiada wysoki wpływ na obniżenie kosztów całej instalacji. W większości istnieją zamknięte, szczelne paleniska, wyposażone w ładną obudowę. Materiałami stosowanymi do konstrukcji pieców są żeliwo lub stal. Na wybór materiału konstrukcyjnego, oprócz walorów grzewczych, ma wpływ także wygląd pieca: żeliwo umożliwia uzyskiwanie wysoce niezwykłych, delikatnych kształtów, nadając piecom elegancki i niezwykle stylowy wygląd; z drugiej strony stal umożliwia uzyskiwanie prostych i nowomodnych konstrukcji.

Generalnie piece stalowe posiadają mniejsze wymiary od pieców żeliwnych, a tym samym i nieco gorsze parametry grzewcze. Piece stalowe to w większości urządzenia mające pełnić funkcję dekoracyjną.


Większość piecyków wolnostojących to urządzenia przystosowane do spalania drewna. Niektóre typy pieców są przystosowane do jednoczesnego spalania węgla kamiennego. Podobnie jest w przypadku obudów kominkowych drewno powinno być liściaste, o niskiej wilgotności (maks. 20%).

Gdy w piecu spalane jest drewno (niektóre typy pieców przystosowane są jednocześnie do spalania węgla kamiennego), korpus "kozy" rozgrzewając się, oddaje gorąco bezpośrednio na pomieszczenie. Ciepło oddawane poprzez piecyk stwarza w budynku wysoce miłą, niepowtarzalną atmosferę, szczególnie w długie jesienno-zimowe wieczory.


Parametry techniczne pieców

Według wielu, najważniejszym kryterium wyboru pieca bywa jego moc nominalna. Nieprzemyślana decyzja w tej kwestii może później spowodować, iż nigdy w pomieszczeniu nie osiągniemy żądanej temperatury lub również pomimo pracy na zredukowanej mocy, temperatura w pomieszczeniu będzie za wysoka.


Komfort użytkowania

W "kozach", jakie pamiętamy z dawnych czasów, jedynym sposobem, jaki pozwalał na regulację mocy grzewczej była ilość opału. Następnie w piecach zaczęto instalować szybry, którymi można było regulować siłę ciągu kominowego. Nieco nowszym rozwiązaniem było wprowadzenie regulatorów wlotu powietrza do spalania.
W najbardziej nowomodnych "kozach" moc pieca sterowana bywa poprzez termostat, jaki sam reguluje przekrój wlotu powietrza do spalania w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Można, więc stwierdzić, iż piece wolnostojące zostały "zautomatyzowane".