Firma TAPIS.PL to wiodący, polski producent urządzeń Wellness i SPA. Wykonujemy na wymiar, sauny fińskie, sauny parowe (combi), sauny na podczerwień (infrared), łaźnie parowe oraz centrum SPA.

Galeria saun wykonanych przez TAPIS.PL

Zapraszamy do Galerii Saun wykonanych przez firmę TAPIS.PL. Znajdą tu Państwo zdjęcia saun: fińskich, parowych (combi), solnych czy infrared, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych (domków saunowych). Budujemy sauny w nowoczesnych aranżacjach i wykończeniach. » GALERIA Saun -> Zapraszamy «

Sauna w pomieszczeniu Sauna solna z przeszklonym frontem Ciemna sauna w nowoczesnym stylu Sauna w łazience ze skosem Sauna Kornelia Exclusive


Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem stref SPA, zarówno tych domowych jak i publicznych, w tym pensjonatów, hoteli i uzdrowisk.


Budowane przez nas sauny i centra SPA to gwarancja najwyższej jakości usług. Nasze produkty charakteryzuje dokładność i wysoka precyzja wykonania przy użyciu najwyższej jakości materiałów.


Oferowane przez nas produkty są kwintesencją najnowszych trendów ze świata Wellness i SPA.

 

 

Strefy Wellness i SPA

Budowa STREF WELLNESS w domowym zaciszu lub w klimatycznych wnętrzach pensjonatów i hotelach jest naszą specjalnością. Wykonane w naszej firmie Domowe Wellness lub dodatkowo z wanną SPA - Domowe SPA, to intymne i przytulne miejsca, które pozwalają zaznać pełnego relaksu i odpoczynku po trudach dnia codziennego. Projektowane przez nas strefy wellness mogą zostać wyposażone nie tylko w sauny, wanny SPA, kabiny prysznicowe lub prysznicowo-parowe. Wykonujemy także groty solne i łaźnie parowe.


Bez względu na to czy powierzacie nam Państwo część łazienki, czy cały pokój kąpielowy, naszym celem jest zawsze najwyższa funkcjonalność udostępnionej nam powierzchni.


Domowe Wellness z wykonaną na wymiar sauną, łaźnią parową, kabiną prysznicowo-parową, czy grotą solną zawsze zapewni Państwu moc przyjemnych wrażeń. Zobacz także Centrum SPA »

Domowe SPA

Domowe Wellness Domowe Centrum SPA
Fotografia przedstawia Domowe Wellness. Jest to połączenie sauny i kabiny prysznicowej (prysznicowo-parowej). Przeszklone ściany sprawiają wrażenie jedności i przestronności całej strefy SPA.
Domowe Centrum SPA nie obejdzie się bez wanny z hydromasażem lub luksusowej wanny SPA.
Obrazek przedstawia propozycję sauny i kabiny prysznicowej lub prysznicowo-parowej (łaźnia parowa).

Strefa Wellness

Strefa Wellness - fontanna lodowa i rajska droga
Przykładowa aranżacja Strefy Wellness. Fontanna lodowa, łaźnia parowa z baterią prysznicową, sauna sucha oraz rajska droga (mieszanka czterech różnych pryszniców zamkniętych w szklanej ścieżce, każdy prysznic ma inną temperaturę i natężęnie strumienia wody) - to tylko kilka wybranych elementów wyposażenia.


Strefa Wellness - wanna SPA, sauna, bosmanka
Kolejna aranżacja Strefy Wellness. Od lewej strony: kabina prysznicowa, wiaderko bosmańskie, sauna fińska oraz łaźnia parowa. Całość uzupełnia wanna SPA z nowoczesnym systemem hydromasażu.

Więcej informacji na temat aranżacji i wyposażenia stref Wellness znajdziesz tutaj »

 



Sauny na wymiar

Producent saun - firma TAPIS.PL oferuje wysokiej jakości sauny dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Sauny domowe wykonujemy w trzech podstawowych wariantach, jako:


Zabudowa wnęki
Zabudowa pomieszczenia
Sauna wolnostojaca
Zabudowa wnęki

Wariant chętnie stosowany w małych przestrzeniach. Sauna we wnęce pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce, a przeszklony front powiększa optycznie całość pomieszczenia.

Zabudowa pomieszczenia

W tym wariancie sauna jest traktowana jako osobne pomieszczenie ze szklanymi drzwiami wejściowymi.

Sauna wolnostojąca

Sauna jako mebel. Tutaj saunowa kreacja jest prawdziwą ozdobą wnętrza. Nowoczesna elewacja zewnętrzna gwarantuje piękno tego typu rozwiązania, więcej ».


Wykończenie wnętrza sauny


Poniżej przykładowe warianty wykończenia wnętrza sauny wykonanej przez firmę TAPIS.PL. Układ paneli ściennych: pionowy lub poziomy. Panele te mogą zostać wykonane z cedru, osiki, abachi, świerku skandynawskiego. Opcjonalnie inne gatunki drewna. Stosujemy także nowoczesne płyty Modern, zarówno w jasnym, jak i ciemnym kolorze.


Panel osika Thermo
Panel osika
Klasyczny panel drewniany
Ciemne, nowoczesne wnętrze.
Panel: osika Thermo.
Jasna stylistyka wnętrza.
Panele z drewna osikowego.
Klasyczne wnętrze sauny.
Elewacja: świerk skandynawski.

Klimatyczna sauna
Gładki panel saunowy Centroplast
Sauna cedrowa
Klimatyczne wnętrze, kolor ciemny brąz. Panele saunowe Modern.
Gładkie wnętrze sauny (bez fug).
Panele saunowe Modern.
Różnorodność odcieni, aromatyczny zapach i właściwości bakteriobójcze, to zalety panelu cedrowego.


Rodzaje sauny


W zależności od rodzaju sauny jaki chcemy uzyskać, stosujemy odpowiedni element grzewczy.


Rodzaj sauny Temperatura powietrza Wilgotność względna
Opis
Sauna sucha
(sauna fińska)
60 - 110 °C 5 - 15% Elementem grzewczym jest piec elektryczny lub opalany drewnem wypełniony specjalnymi kamieniami.
Sauna mokra
(sauna parowa)
50 - 65 °C 20 - 40%

Wilgotność podnosi się poprzez zastosowanie urządzenia zwiększającego wilgotność, np. piec do sauny z parownikiem, potocznie nazywany "Combi".

Łaźnia parowa,
więcej »
45 - 55 °C 40 - 100% Zbudowana z materiałów ceramicznych, szkła lub tworzyw sztucznych. Stosuje się generator pary.
Sauna infrared
(sauna na podczerwień)
otoczenia otoczenia

Elementem grzewczym są promienniki podczerwieni.

Temperatura i wilgotność powietrza odgrywają drugorzędną rolę, ponieważ nagrzewanie ciała odbywa się poprzez promieniowanie podczerwone.


Dodatkowo, spotykamy czasem inne rodzaje saun, które wywodzą się z wymienionych powyżej:

Rodzaj sauny Temperatura powietrza Wilgotność względna
Opis
Sauna solna 60 - 100 °C 10 - 15% Sauna sucha ze ścianami z muru solnego.
Ruska bania 50 - 65 °C 40 - 60%

Sauna mokra, w której używa się witek do biczowania lub wachlowania. Zazwyczaj występuje jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna 50 - 65 °C 20 - 40% Sauna mokra, w której wykorzystywane są olejki eteryczne do aromaterapii i kolorowe oświetlenie do koloroterapii.
Sauna ziołowa 45 - 55 °C

40 - 80%

Sauna parowa, w której wykorzystuje się wywary z ziół lub olejki eteryczne rozpylane wraz z parą wodną.


Szczegółowe informacje na temat przygotowania pomieszczenia pod budowę sauny (zasilanie, wentylacja) znajdują się w Poradniku Instalatora ».

Piec elektryczny
Piec Combi
Promienniki podczerwieni
Piec elektryczny jednofunkcyjny
(sauna fińska)
Piec elektryczny typu Combi
(sauna fińska + sauna parowa)
Kwarcowe promienniki podczerwieni
(sauna infrared)

Saunę infrared możemy łączyć z sauną fińską jak i sauną mokrą. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dobrania rodzaju kąpieli saunowej do indywidualnych upodobań użytkowników. Z doświadczenia wiemy, iż kobiety i dzieci preferują delikatniejszą saunę infrared, natomiast mężczyźni częściej wybierają saunę fińską lub mokrą.




Wyposażenie i akcesoria


Gwarantujemy Państwu kompleksowe wyposażenie budowanych obiektów. Zapewnia to bogaty wybór akcesoriów będących w naszej ofercie. Wszystko to utwierdza nas w przekonaniu, iż każdy klient znajdzie u nas produkt odpowiedni dla swoich potrzeb.



Firma TAPIS radzi:

O saunach i łaźniach parowych wiemy prawie wszystko.
Nie wiesz jakie urządzenie wybrać?
Jak i gdzie zamontować, aby działało bezpiecznie i sprawnie przez wiele lat?
Masz wątpliwości jaki materiał wybrać do wykonania sauny? Potrzebujesz porady?
Nie wahaj się, napisz do nas. Nasi konsultanci służą fachową poradą i doświadczeniem.


e-mail: info@tapis.pl


Do sauny po zdrowie
(kliknij aby poznać szczegóły)


"DO SAUNY po zdrowie i relaks" Zapraszamy do zapoznania się z artykułami prasowymi, które poświęcone są saunie.

Jak postępować w saunie?

Rozpoczynamy od oczyszczającej kąpieli, następnie dokładnie wycieramy ciało i dopiero możemy wejść do sauny. Miejsce, jakie w niej wybierzemy, zależy od nas i od reakcji na wysoką temperaturę naszego organizmu. Przy podłodze temperatura waha się w granicach 40-60°C, pod sufitem natomiast 100-120°C.
Siadamy lub kładziemy się na ławce podkładając pod ciało ręcznik (wysoka temperatura przypomni nam o tym jeśli go zapomnimy podłożyć). Kiedy stwierdzamy, że już nie możemy dłużej wytrzymać wychodzimy z sauny. Teraz następuje kolejna faza - ochładzanie ciała. Można je przeprowadzić pod natryskiem, chłodzenie powinno trwać od kilku do kilkunastu minut i odbywać się zawsze od dołu.
Filtr odwróconej osmozyCały cykl możemy powtórzyć 2-3 razy w zależności od naszego samopoczucia i wydolności organizmu. Pamiętajmy, że im wyższa temperatura w saunie, tym krócej w niej przebywamy, a ochładzanie trwa dłużej. Również przesadnie długie przebywanie w saunie i nadmierne schładzanie nie są wskazane. Po takim zabiegu należy odpocząć, uzupełniając ubytek wody pijąc wodę niegazowaną, niskomineralizowaną (patrz: filtry odwróconej osmozy - kliknij w obrazek) - lub soki cytrusowe.

W saunie, dla ugaszenia pragnienia, jedni zalecają picie zimnych napojów, a drudzy - gorącej herbaty. Amerykańscy naukowcy, w trakcie badań, proponowali jednej grupie picie zimnych płynów, a drugiej - gorącej herbaty. Zostało udowodnione, że zimne napoje obniżają temperaturę tylko w jamie ustnej, a gorąca herbata obniża temperaturę całego ciała o 1-2°C. Dlatego herbata jest najlepszym napojem do sauny, szczególnie z dodatkiem liści czarnej porzeczki, maliny, poziomki oraz miodu.
Z sauny suchej zaleca się korzystać raz w tygodniu, bez względu na porę roku. Aby jednak odczuć poprawę kondycji, stymulację sił odpornościowych organizmu potrzeba systematycznego odwiedzania sauny. Natomiast z sauny parowej możemy korzystać częściej.


Jaki jest wpływ sauny na nasze ciało?

Oczyszcza organizm z produktów przemiany materii i toksyn, dochodzi do przemieszczania się płynów ustrojowych, temperatura skóry wzrasta do 40°C, rozszerzają się naczynia podskórne, natomiast kurczą wewnętrzne, przyspieszenie akcji serca, początkowo rośnie ciśnienie krwi, ale pod koniec zabiegu spada, wzrasta częstotliwość oddechów, co powoduje wentylację płuc.
Dla zdrowego człowieka wszystkie te zmiany są korzystne, stanowią trening układu krążenia i układu oddechowego. Podczas zabiegu zachodzą też zmiany w układzie hormonalnym. Pobudzony zostaje układ przysadkowo-podmózgowy, zarządzający całym systemem wydzielania wewnętrznego. Podsumowując: sauna ma zbawienny wpływ na układ nerwowy i kondycję psychiczną. Po okresie pobudzenia następuje uspokojenie z sennością włącznie.

Pamiętajmy! Sauna nie jest zabiegiem leczniczym, ale jej dobroczynny wpływ na nasz organizm znany jest od dawna. Hartuje, oczyszcza, podnosi wydolność - czyli wiele dobrego robi dla naszego ciała!


Wskazania

  • Poprawa wydolności i ogólnego stanu zdrowia
  • Jako środek hartujący przy obniżonej odporności
  • Depresja oraz inne zaburzenia na tle nerwowym (po konsultacji z lekarzem)
  • Anoreksja
  • Bóle reumatyczne
  • Przewlekłe reumatoidalne choroby stawów, kręgosłupa i mięśni grzbietu
  • Choroby układu oddechowego: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli.
  • Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium, niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej niż 6 miesięcy po incydencie).

Przeciwwskazania


Z sauny nie powinny korzystać osoby z następującymi dolegliwościami:

  • Ostre i przewlekłe schorzenia z podwyższeniem temperatury ciała
  • Pulmonologiczne - infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.
  • Kardiologiczne: choroby układu krążenia ze zmianami spowodowanymi miażdżycą, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego i nadciśnienie tętnicze powyżej 200/120mmHg (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem).
  • Choroby weneryczne, padaczka, jaskra, stulejka, impotencja, daltonizm
  • Ortopedyczne: osoby posiadające implanty np. endoproteza stawu biodrowego.
  • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
  • Inne: ciąża, nowotwory złośliwe, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba),
  • Nadużywanie alkoholu

W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała i twarzy żadnymi kremami!



  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria kominków «