Baseny drewniane Abatec

Baseny z oferty TAPIS.PL Galeria basenów TAPIS.PL
Abatec
» Baseny « » Wanny SPA « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «

ABATEC jest polską firmą, która zajmuje się produkcją drewnianych basenów kąpielowych. Firma tworząc konstrukcję basenów przykłada wielką wagę do jakości oferowanych produktów, stawiając sobie za cel satysfakcję i zadowolenie klientów. Oferta firmy obejmuje baseny wykonane z drewna sosnowego. Trwałe i ekologiczne świetnie prezentują się w przydomowych ogrodach zapewniając wyjątkowy klimat dla relaksu z przyjaciółmi i rodziną.

Basen Abatec Jasper

Foto: Basen drewniany Abatec Jasper - montaż naziemny. Wymiary basenu: 727 x 396, h=138 cm. Realizacja TAPIS.PL.

Więcej zdjęć drewnianych basenów ogrodowych oraz balii drewnianych zamontowanych przez naszą firmę znajdą Państwo w » Galerii Basenów TAPIS.PL  »


Oferta drewnianych basenów Abatec obejmuje baseny ośmiokątne (oktogonalne), podłużne i prostokątne.

Zestaw basenowy Abatec zawiera:
- basen drewniany
- folię basenową (liner)
- skimmer
- kompletny zestaw filtracyjny
- schody wewnętrzne ze stali nierdzewnej
- zdejmowaną, drewnianą drabinkę zewnętrzną z antypoślizgowymi stopniamiBaseny ośmiokątne (oktogonalne)

Baseny ośmiokątne (oktagonalne) posiadają kształt ośmiokąta foremnego. Baseny te z powodzeniem mogą być montowane jako baseny naziemne oraz wkopane w ziemię (producent przewiduje możliwość zagłębienia basenu w podłożu). Miejsce montażu dla tego typu basenu ogrodowego powinno być utwardzone i wypoziomowane. Ten wymóg dotyczy zarówno basenów ogrodowych wkopanych, jak i wolnostojących. Nie ma konieczności ich demontażu na zimę, a dzięki prostym zabiegom pielęgnacyjnym baseny ośmiokątne służą naszym klientom długie lata. Są trwałe i odporne na intensywne użytkowanie oraz warunki klimatyczne. Stabilna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości drewna sosnowego o grubości 45 mm wzmocniona jest 8 pionowymi wspornikami drewnianymi. Drewniany basen ogrodowy niezależnie czy jest wkopany czy naziemny oferuje wiele możliwości aranżacji i jest atrakcyjnym źródłem rozrywki w każdym ogrodzie.

 

Łatwy montaż. Złożenie i montaż drewnianego basenu ośmiokątnego nie jest czasochłonny, należy jedynie pamiętać o podłączeniu filtru oraz pompy. Instalacja basenu naziemnego (wolnostojącego) zajmuje jeden dzień, przy czym ingerencja w dotychczasowy krajobraz ogrodu jest ograniczona do minimum.

 

Onyx
Średnica: Ø 434cm, h=118cm,
Obj. wody 9,98 m3

Opal
Średnica: Ø 560cm, h=131cm,
Obj. wody 20,07 m3Baseny podłużne

Baseny podłużne wyróżniają się charakterystycznym wydłużonym kształtem. Tak, jak modele ośmiokątne, mogą one być montowane naziemnie lub zagłębione w podłożu. Konstrukcja basenów Abatec wykonana jest z wysokiej klasy drewna sosnowego o grubości 45 mm i wykończona specjalistyczną obróbką i solidnym stelażem, co zapewnia im wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz atmosferyczne. Aby basen z drewna zawsze pasował do wyposażenia ogrodu, może być malowany lub olejowany na wybrany kolor. Nie ma konieczności demontażu basenu podłużnego na zimę, a dzięki prostym zabiegom pielęgnacyjnym będzie on służył przez długie lata. Stabilna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości surowca wzmocniona jest pionowymi wspornikami drewnianymi oraz stalowymi. Niebanalny kształt i naturalny surowiec sprawią, że basen ogrodowy wpuszczany lub naziemny stanie się wizytówką Twojego ogrodu.

 

Montaż basenu. Podłoże na którym postawiony będzie basen ogrodowy powinno być odpowiednio przygotowane - starannie wypoziomowane, utwardzone oraz idealnie płaskie. W ten sposób, zapewniamy basenowi stabilność i trwałość. Gwarancją wytrzymałości konstrukcji basenu z drewna są wsporniki stalowe wzmacniające ściany.

 

Ten model basenu ogrodowego ze stelażem wymaga przygotowania wylewki betonowej, w której zagłębione będą metalowe wsporniki. Głębokość wylewki betonowej o przy wspornikach powinna wynosić minimum 50cm. Szczegółowe rozmieszczenie wsporników znajduje się w instrukcji montażu basenu.

 

 

Lazurite
Dł=607cm, szer= 396cm, h=131cm
Obj. wody 19,33 m3


Pionowe wsporniki ścian:
- 16 drewnianych
- 4 stalowe

Jasper
Dł=727cm, szer= 396cm, h=138cm
Obj. wody 25,45 m3

Pionowe wsporniki ścian:
- 16 drewnianych
- 6 stalowych

Diamond
Dł=814cm, szer= 460cm, h=138cm,
Obj. wody 34,21


Pionowe wsporniki ścian:
- 16 drewnianych
- 6 stalowychBaseny prostokątne

Baseny prostokątne są największymi basenami drewnianymi w ofercie polskiego producenta. Tak, jak poprzednio prezentowane modele mogą być montowane naziemnie lub zagłębione w ziemi. Baseny te podobnie jak baseny podłużne wymagają przygotowania wylewki betonowej pod basen w której zagłębione będą metalowe wsporniki wzmacniające ściany, które odpowiadają za wytrzymałość konstrukcji basenu z drewna. W celu zapewnienia basenowi stabilności, podłoże na którym postawiony będzie basen ogrodowy powinno być starannie wypoziomowane i utwardzone. W ten sposób, zapewniamy basenowi stabilność i trwałość.

Summer Oasis

Wym. zew. 600x419x131, wew. 546x365x126,
Obj. wody 22,51 m3


Pionowe wsporniki ścian:
- 8 drewnianych
- 10 stalowych

Pearl of South

Wym. zew. 834x492x138, wew. 780x438x133,
Obj. wody 40,99 m3


Pionowe wsporniki ścian:
- 15 drewnianych
- 18 stalowych


Gwarancja


Abatec obejmuje baseny drewniane gwaracją, która obejmuje:
* Konstrukcję drewnianą: na okres 5 lat pod warunkiem corocznej konserwacji przy użyciu ogólnodostępnych środków zabezpieczających (impregnatów, farb, lakierów, itp)
* Folię basenową i system filtracyjny na okres 12 miesięcy.

 

 

Wyposażenie dodatkowe

 

Producent oferuje także bogate wyposażenie dodatkowe. Znajdziemy tu m.in kufry basenowe i tarasy oraz letnie i zimowe przykrycia basenowe.

 


Letnie przykrycie basenowe Zimowe przykrycie basenowe
przykrycie letnie
przykrycie zimowe
   
Kufer basenowy
Taras drewniany
kufer basenowy
taras drewniany


Chemia basenowa Podgrzewane leżanki basenowe Prysznice solarne do basenu
chemia basenowa
podgrzewane leżanki SPA
prysznice solarne

 
  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria Kominków «