Biokominki - najczęściej zadawane pytania

Ogień bez dymu - czy to możliwe?
Przy spalaniu paliwa ALFRATOL nie wydobywa się żaden dym ani szkodliwe gazy w ilościach zagrażających zdrowiu. Produktem spalania jest ciepło, para wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla.

Porównanie: Wdychacie Państwo powietrze a wydychacie dwutlenek węgla. Ilość wydychanego dwutlenku węgla jest równa ilości wytwarzanej przez dwie średniej wielkości palące się świece. Pokój należy, zatem przewietrzać tak samo często jak do tej pory w celu zapewnienia odpowiedniego napływu świeżego powietrza.

Ile pary wodnej powstaje w procesie spalania?
Dokładnie tyle, ile wytwarza domowy nawilżacz powietrza.

Czy biokominki można przestawiać w różne miejsca?
W ciągu zaledwie 5-10 minut można łatwo zdemontować biokominek i zainstalować go ponownie w innym miejscu. Pasują idealnie w każdym miejscu, również w hotelu czy biurze. Ponadto biokominek można zimą postawić w pokoju gościnnym a w czasie łagodnych letnich wieczorów kominek można zainstalować na tarasie lub w ogrodzie zimowym.

Czy biokominki dostarczają ciepło?
Zamysłem stworzenia biokominków było zapewnienie przytulnej atmosfery oraz niezapomnianego widoku otwartego ognia w Twoim ognisku domowym. Oczywiście, jak przy każdym procesie spalania powstaje pozytywny "produkt uboczny" w postaci ciepła, wytwarzany także przez biokominki. Poziom emisji ciepła, wielkość płomieni oraz spalanie paliwa można łatwo regulować.

Jeżeli wynajmuję mieszkanie, to czy potrzebuję zgody właściciela lub kominiarza?
BioKominki są artykułem jak meble, lampy czy choinka, więc nie podlegają żadnym dodatkowym regulacjom i do ich sprzedaży lub używania nie jest wymagana żadna dodatkowa koncesja. Jednakże, jeżeli planujecie Państwo zainstalować biokominek w wynajmowanym mieszkaniu i może to spowodować w nim większe zmiany to na pewno pomysł ten warto omówić najpierw z właścicielem.

Z czego są wykonane kominki?
W zależności od typu, są wykonane z najwyższej jakości płyty MDF- AV100, litego drewna, błyszczącej lub matowej stali, najwyższej jakości granitu Blue Pearl, marmuru Rosso Verona, Jurassic itp.

Z czego są wykonane polana?
Polana są wykonane ze specjalnej ceramiki ISO, więc są wielokrotnego zastosowania a ich trwałość praktycznie wieczna.

Z czego składa się paliwo ALFRATOL?
ALFRATOL składa się głównie z najczystszego, w pełni przefiltrowanego alkoholu biologicznego, zmieszanego z niewielką ilością gorzkiej substancji w celu zapobiegania jego spożycia oraz domieszki uszlachetniacza ALFRA w celu uzyskania doskonałych płomieni.

Co zawiera opakowanie z kominkiem?
W opakowaniu z biokominkiem znajduje się instrukcja obsługi i środki bezpieczeństwa, kominek, zapalniczka z przedłużaną końcówką lub kruszek, lejek, miarka i polana lub granit (w zależności od modelu). Paliwo ALFRATOL można nabyć w wyspecjalizowanym salonie sprzedaży lub zamówić przez Internet.

Jak trudna jest instalacja wkładu typu "FIRE-BOX"?
Posiadając podstawowe umiejętności, odpowiednie materiały oraz wkład "FIRE-BOX", możecie Państwo sami stworzyć swój wymarzony kominek. Instrukcja montażu znajduje się w kartonie.

Ile kosztuje ciepło?
Wspaniale jarzący się płomień w Twoim kominku nie kosztuje wcale więcej niż ogień w tradycyjnym kominku. Ponadto do jego osiągnięcia nie trzeba ścinać drzew, czekać aż drewno przeleży i nabierze odpowiedniej wilgoci. Nie trzeba też zawracać sobie głowy gospodarowaniem miejsca do składowania drewna w ogrodzie i przenoszenia drewna do domu. Nie powstają też żadne iskry ani popiół.


  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria Kominków «