Grzejniki elektryczne

Kominki nowoczesne STOGER Metallic Fotele kaflowe
» Grzejniki « » Kominki « » Aktualności « » Promocje « » Dla prasy i architektów « » Kontakt «
Grzejniki Ceramiczne
Grzejniki elektryczne
Grzejniki Szklane
Grzejniki Stalowe
Grzejniki marmurowe

Grzejniki typu Solaris

Elektryczne grzejniki ze szkła inercyjnego Solaris są tak zaprojektowane, by umożliwić komfortowe i zdrowe ogrzewanie Twojego mieszkania, a jednocześnie zapewnić oszczędność energii dzięki zastosowaniu oryginalnej technologii.

Pozwól, by otuliło Cię ciepło tak łagodne, jak ciepło promieni słonecznych.

Grzejniki Solaris mają niespotykany wskaźnik promieniowania
, a przy tym rozprowadzają ciepło jednorodne od podłogi po sufit, regulowane elektronicznym termostatem.

Odkryj świat oszczędnego i estetycznego ogrzewania dzięki naszym wyrobom:
- grzejniki do salonów
- grzejniki do sypialni
- grzejniki kuchenne
- grzejniki łazienkowe z relingami na ręczniki
- grzejniki mobilne

Salon

(klinij, aby powiększyć)

Kuchnia


(klinij, aby powiększyć)

 

 

Grzejnik mobilny


(klinij, aby powiększyć)

Sypialnia

(klinij, aby powiększyć)

Łazienka

(klinij, aby powiększyć)Francuska firma opracowała całkowicie nową gamę szklanych grzejników akumulacyjnych SOLARIS wyposażonych w "inteligentną" technologię szyby zespolonej z zastosowaniem szkła grzejnego OHDS (Optimal Heating Distribution System), która umożliwia promieniowanie i równomierne rozpraszanie ciepła, optymalizując jednocześnie wydajność i zużycie energii. Sztandarowym produktem tej gamy jest przeznaczony specjalnie do łazienki grzejnik SOLARIS, który może służyć jako suszarka do ręczników.

Szkło jest materiałem który ma dużą zdolność do akumulacji i oddawania ciepła. Przewyższa pod tym względem blachę, czynniki grzejne, żeliwa a nawet cegłę ogniotrwałą. Zapewnia użytkownikowi uczucie ciepła i optymalnego komfortu.

Grzejnik do suszenia ręczników wykonany jest z dwóch rodzajów szkła: grzejnego OHDS (Optimal Heating Distribution System) i z rozpraszającego ciepło szkła o dużej wytrzymałości. To zespolone, stanowiące masę grzewczą szkło waży od 20 do 43 kg, w zależności od mocy urządzenia.

Po włączeniu do sieci szklana płyta OHDS ogrzewa się w sposób różnicowy, by docelowo uzyskać równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni grzejnika i oddaje ciepło do drugiej płyty. Jest ona widoczną i dekoracyjną powierzchnią grzejnika która działa jak element rozpraszający i zasobnik ciepła. Połączone działanie szyby zespolonej sprzyja promieniowaniu i zjawisku bezwładności cieplnej, dzięki czemu uzyskuje się stopniowe i równomierne rozpraszanie ciepła, od podłogi ku sufitowi - nawet po wyłączeniu zasilania elektrycznego. Ciepło rozpraszane przez grzejnik nie wysusza powietrza. Ponieważ grzejnik nie ma wentylacji i żaden opornik nie pozostaje w kontakcie z powietrzem otoczenia, promiennik zapewnia czyste i zdrowe ogrzewanie, ograniczając ruch powietrza i zwęglanie pyłów. Urządzenie nie wymaga uziemienia. Dzięki szczelności połączeń elektrycznych może być bezpiecznie zainstalowane koło wanny lub umywalki. Aby uniknąć ryzyka przegrzania, temperatura powierzchni szkła o dużej wytrzymałości jest ograniczana i stale kontrolowana za pomocą sondy elektrycznej.

Wbudowany 6-stopniowy termostat elektroniczny umożliwia automatyczne lub radiowe (opcjonalne) sterowanie. Funkcja "bieg wymuszony" pozwala ogrzewać lub szybko suszyć ręczniki niezależnie od temperatury otoczenia.

Grzejnik może być wyposażony w dwa poprzeczne ramiona do wieszania ręczników, do wyboru: chromowane "błyszczące, chromowane, matowe" lub lakierowane na biało. Szklane grzejniki akumulacyjne są dostępne w wersjach różniących się kolorem, wymiarami i mocą. W zależności od potrzeb można je mocować w położeniu pionowym lub poziomym.

Obecnie dostępne są grzejniki o mocy : 450W, 750W, 1000W, 1200W i 1500W.

Dzięki nowej technologii, do uzyskania temperatury od 18 do 20 °C (przy temperaturze na zewnątrz do -15 °C), potrzeba tylko 70 W/m2.

Gama grzejników łazienkowych została wzbogacona o trzy nowe kolory: lustrzany, pastelową zieleń metalizowaną i fiolet metalizowany.

SOLARIS to pełna gama akumulacyjnych grzejników ze szkła przeznaczonych do salonu, sypialni, kuchni i łazienki. Urządzenia można regulować na odległość, używając bezprzewodowego programatora "Chrono", który może być sterowany ręcznie lub przez telefon.

Firma stworzyła również nową koncepcję - SOLARIS mobile - grzejnik przenośny który łączy estetykę z komfortem użytkowania i bezpieczeństwem.

Dostępne kolory grzejników Solaris


Grzejniki Solaris - technologia OHDS


Solaris składa się z dwóch złączonych płyt z bezpiecznego szkła o wysokiej odporności:

  • Płyta szklana OHDS, która po podłączeniu do prądu rozgrzewa się i przenosi ciepło na drugą płytę, zapewniając promieniowanie i jednorodne rozprowadzanie ciepła.
  • Druga płyta - widoczny dekoracyjny front grzejnika Solaris - wykonana z bezpiecznego szkła emaliowanego, dostępna w różnych wersjach kolorystycznych.
  • Obie płyty powodują promieniowanie ciepła i zjawisko inercji termicznej: około 40 kg szkła kontynuuje promieniowanie łagodnym ciepłem także po odłączeniu zasilania elektrycznego. Solaris stanowi przyjemny "ciepły punkt" w pomieszczeniu, stwarzając niepowtarzalne odczucie komfortu.

Zasada działania technologii OHDS
(Optimal Heating Distribution System)

1. płyta grzewcza OHDS jest
podzielona na co najmniej 5
poziomych stref. Zasilanie
doprowadzane jest do każdej z nich. Najniżej położona strefa rozgrzewa się do najwyższej temperatury

2. zjawisko naturalnej konwekcji
(ciepło idzie w góre)
3. połączenie technologii OHDS ze zjawiskiem naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie jednolitej temperatury na powierzchni całego grzejnika jak również przekazywanie
przyjemnego i stałego ciepła
zachowując optymalny stosunek między wydajnością ogrzewania a zużytą energią.

Zalety technologii OHD

1. Wyjątkowe korzyści dla użytkownika


Dzięki oryginalnej technologii, dużej powierzchni wymiany ciepła oraz brakowi osłony (blacha perforowana lub kratka) grzejniki Solaris wytwarzają promieniowanie o nadzwyczajnej mocy. W porównaniu z większością dostępnych na rynku grzejników mają one wyższy współczynnik promieniowania. Emitowane ciepło jest odczuwane bezpośrednio przez ludzkie ciało.
Temperatura rozkłada się równomiernie na powierzchni grzejnika - nie ma różnicy między częścią górną a dolną.
Jego zalety odczuwa się natychmiast dzięki temu, że różnica temperatur między podłogą a sufitem (przy wysokości 2,5 m) wynosi zaledwie 1°C. Otuli Cię ciepło podobne do ciepła promieni słonecznych.

2. Łagodne, otulające ciepło

Nie wysusza powietrza i nie powoduje wzbijania kurzu. Ze względu na brak wentylacji nie ma żadnego oporu powietrza wypełniającego pomieszczenie. Atmosfera jest więc czysta i zdrowa. Gładka powierzchnia szkła ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.


Grzejniki Solaris - systemy regulacji

W grzejnikach SOLARIS zastosowano najlepsze technologie aby zaoferować maksymalne bezpieczeństwo:

  • Standardowy termostat elektroniczny - zintegrowany, sześciostopniowy, programowany pilotem i mocowany z tyłu grzejnika.
  • Termostat bezprzewodowy "Caleo" instalowany na ścianie dla jednego lub większej liczby grzejników. Prosty w użytkowaniu i łatwy w montażu. Bezprzewodowy - nie wymaga dodatkowych prac instalacyjnych.
  • Programator "Chrono" - programator czasowy połączony z termostatem "Caléo" dopasowuje moc ogrzewania do Twojego rytmu życia. Umożliwia niezależną regulację temperatury.
  • Chronophone - połączony z programatorem i podłączony do gniazdka telefonicznego umożliwia włączenie grzejnika na odległość przez telefon.

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
  » Baseny Galeria « » Grille Galeria «

  Zobacz nasze realizacje z innych działów:
» Sauny Galeria « » Galeria Kominków «