Dodano: 2013.08.14

Piece kominkowe - AttikaZnana od wielu lat europejskiemu rynkowi kominkowych nabywców, ceniona w zachodniej Europie, nowatorska firma ATTIKA wprowadza nową serię pieców opalanych drewnem o barwnie brzmiącej nazwie Bionic Fire. W Polsce generalnym dystrybutorem pieców ATTIKA jest firma TAPIS.

Od wielu lat rynek pieców kominkowych opalanych drewnem poddawany jest intensywnemu wyścigowi nowych technologii, stylów, stosowania coraz lepszych materiałów do budowy palenisk. Za kolejne takie nowatorskie rozwiązanie można uznać piece opalane drewnem firmy ATTIKA z serii BIONIC FIRE.

Na przestrzeni wielu lat zapoznawaliśmy się z coraz to nowszymi rozwiązaniami palenisk kominkowych, głównie mającymi na celu podnieść sprawność, czystość i czas spalania jednego załadunku drewna. Mogliśmy kupować coraz to sprawniej funkcjonujące paleniska od tych bardzo prostych z jednym tylko szybrem i bardzo krótkim czasie spalania, aż po te najbardziej wyrafinowane technicznie z podwójnym lub nawet potrójnym układem szybrów, katalizatorem spalin (tu kładziono głównie nacisk na sprawność i ekologię).

               

Obecnie nawet na te wszystkie osiągnięcia techniki przyszedł czas, który przesunął je do dalszych pozycji w rankingu techniki pieców kominkowych. Mianowicie miejsce lidera próbuje zająć firma ATTIKA piecem wyposażonym w palenisko z podwójnym spalaniem. Dla kominkowego laika rozwiązanie takie może wydawać się postawieniem paleniska na głowie. Wstępne spalanie drewna odbywa się tak jak w każdym tradycyjnym palenisku, a następnie rozgrzane gazy zmuszane są do przejścia przez rozżarzony węgiel drzewny. Tak skierowane gorące gazy dopalają się w dolnym palenisku, gdzie spaleniu ulegają wszystkie kaloryczne cząstki, które normalnie uciekłyby do komina. Dzięki temu procesowi w dolnym palenisku zachodzi spalanie paliwa z odzysku.

Celem konstruktorów ATTIKI było ustalenie nowych standardów i to chyba się udało, gdyż wyniki efektywności spalania na poziomie 86% przy emisji 4mg pyłu i 302 mg CO mówią same za siebie.

Producent w swoim serwisie internetowym szczyci się tymi osiągnięciami. Lata użytkowania nowych palenisk firmy ATTIKA pokażą nam czy ta niewątpliwie nowatorska technika zasługuje na pochlebne opinie. Wiele jednak sugeruje, że nowe paleniska serii BIONIC FIRE rzeczywiście zainicjują przełom w technice kominkowej i wiele wprowadzą do prac nad poprawą efektywności spalania drewna. Możliwość przekonania się o trafności takich rozwiązań technicznych daje firma TAPIS, która jest dystrybutorem tych pieców kominkowych w Polsce.

Więcej informacji o piecu kominkowym Attika Bionic Fire w serwisie internetowym:
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/attika/bionicfire.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece