Dewizą firmy RIKA to nieustanne dążenie do doskonalenia produktów i właśnie takim spektakularnym osiągnięciem jest piec FOX II z systemem Ricatronic 3. W chwili obecnej prawdopodobnie najlepszy piec na świecie opalany drewnem. Do wszystkich zalet technicznych takich jak niespotykana sprawność, minimalna emisja spalin, wyłożenie szamotem, systemem dopalania spalin, piec FOX II został wzbogacony przez nowoczesny system spalania Rikatronik 3.

Jest to komfortowy system oszczędzający paliwo, super przyjazny dla środowiska. Rikatronic 3 wspomaga wszystkie czynności grzewcze, od momentu startu, sterowany sensorem reguluje w pełni automatycznie optymalną ilość powietrza potrzebnego do palenia. Następnie informuje o aktualnie zachodzącym procesie. Dzięki temu, zużycie paliwa jest do 50% mniejsze w porównaniu do konwencjonalnych pieców bez elektrycznego systemu kontroli. System Ricatronic 3 również generuje najniższe emisje spalin, co czyni go przyjacielem środowiska. Obsługa systemu Rikatronik 3 sprowadza się tylko i wyłącznie od wciśnięcia jednego przycisku.
A przy tym wszystkim producent nie zapomniał o wyglądzie pieca. Możliwość wyboru koloru korpusu, jak również obudowy – grubej przepięknie wykonanej z niepowtarzalnego piaskowca indyjskiego lub steatytu daje nam możliwość dostosowania go do naszych gustów. Szczegóły przemyślane do perfekcji. Fox po liftingu uzyskał jeszcze bardziej nowoczesny design. Futurystyczna klamka, motyw metalu powtórzony za obudową tworzy unikalny wygląd Foxa II Ricatronic 3. W dole pieca wygodny, czytelny wyświetlacz.
W przeciwieństwie do innych pseudoaustriackich firm, skrzętnie skrywających miejsca produkcji, firma Rika szczyci się faktem iż 100% produktów powstaje w fabryce matce, w Austrii. Fox II Ricatronic3 to połączenie najwyższych osiągnięć technicznych z unikalnym opakowaniem.

Więcej informacji w serwisie internetowym: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/rika/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece