W dniach 15-16 listopad 2013 firma TAPIS miała okazję uczestniczyć w szkoleniu technicznym, którego współorganizatorem i gospodarzem była firma KOMINKI-BATURA z Wągrowca.

Spotkanie odbyło się w Łaziskach koło Wągrowca. Poświęcone było nowym rozwiązaniom technicznym mającym za cel podniesienie bezpieczeństwa w systemach kominowych, tytuł szkolenia to – BEZPIECZNY KOMINEK z cyklu Szkoła Dobrego Kominkarstwa.

Pierwszy dzień rozpoczął się praktycznym pokazem budowy komina systemowego w technologii IGNIS. Tego samego dnia uczestnicy szkolenia przyjęli sporą dawkę wiadomości z zakresu odprowadzania spalin z kominków z naciskiem na bezpieczeństwo.

Nowości w tym zakresie prezentowały firmy: POUJOULAT, SCHIEDEL, DARCO. Wykłady na te tematy interesująco prowadzili panowie Piotr Lipa i Jarosław Dąbrowski.

Program szkoleń pierwszego dnia obejmował także szeroki zakres wiedzy poświęcony bezpieczeństwu przeciwpożarowemu, zapobieganiu pożarom i sprzętowi gaśniczemu. Zagadnienia z tej tematyki przygotował inż. Marek Zajączkowski z EMZ -KOMINKI.

Zagadnieniem otwierającym drugi dzień spotkania był praktyczny pokaz możliwości spalania drewna, pomiary temperatury spalania, kontrola i odczyt pomiarów parametrów spalania . W dalszej kolejności odbyły się wykłady nt. nowych wymogów unijnych w zakresie emisji spalin z komina.

Przedstawiciele z Firmy TAPIS.pl podczas szkoleń mieli okazję zaprezentować uczestnikom zjazdu nowe produkty: wkład Kwline E 660RCZ i wkład Kwline E 780 HYDRO znany już i dostępny od kilku lat w ofercie TAPIS, lecz po zaawansowanej modernizacji. Wszyscy zainteresowani nowymi wkładami zostali profesjonalnie zaznajomieni z ich najważniejszymi zaletami, a także mogli naocznie i własnoręcznie przekonać się o atutach nowych palenisk kominkowych Kwline. Oprócz palenisk Kwline E 660 RCZ i E 780HYDRO firma TAPIS zaprezentowała wkład STOGER 2R700S.

Firma TAPIS dziękuje za zorganizowanie i zaproszenie na profesjonalne spotkanie i przekazania tak szerokiej i ważnej wiedzy technicznej dla branży kominkowej.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wydarzenia