Dodano: 2013.08.22

BIONIC FIRE. Już sama nazwa – jakże barwnie i futurystycznie brzmiąca – sugeruje naszej wyobraźni jakiego stylu i designu możemy się spodziewać. I rzeczywiście pierwszy odbiór wizualny nowego pieca potwierdza nasze skojarzenia. Duża pionowa szyba jest dominującą częścią bryły pieca, szyba oprawiona została przez projektantów w dużą jasną stalową ramę, rama stanowiąca drzwiczki pieca jest wyraźnie zaokrąglona we wszystkich czterech narożnikach, cała obudowa boczna i część górna pieca swoją obłością nawiązuje dokładnie do krawędzi drzwiczek pieca.

Uzasadnienie dla zastosowanie tak dużego pionowego przeszklenia uświadamiamy sobie dopiero po napaleniu i osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury w palenisku, wtedy to mamy okazje obserwować grę dwóch płomieni w dzielonym na pół palenisku. Górne, tradycyjne, zawierające opał i popiół i dolne poniżej przeznaczone do spalania gorącego gazu. To w dolnym czystym i wolnym od popiołu palenisku widzimy jasny i żywy płomień spalanego gazu, całość sprawia niesamowite wrażenie. Więcej o innowacyjności BIONIC FIRE firmy ATTIKA >> 

bf2Ten oryginalny i nowatorski efekt wizualny (i nie tylko wizualny) uzasadnia prosty, skromny wręcz minimalistyczny design pieca, a proces spalania drewna i niesamowite efekty wizualne jemu towarzyszące są głównym walorem optycznym pieca. Zbytnia dekoracyjność i ”upstrzona” oprawa dla tak nowatorskiej i atrakcyjnej wizji ognia mogłaby wprowadzić zbytnie rozchwianie między formą a treścią dla obserwatora. Dzięki prostej neutralnej, formie można w pełni docenić walory oryginalnego spektaklu odwróconych płomieni.

W okresie letnim kiedy piec nie jest użytkowany też nie zasmuca nas swoją surowością, ponieważ producent przewidział kilka zestawień kolorystycznych: obudowa może być pomalowana w kolorze srebrny, niklowy, czarny, lub ciepłej pastelowej cegły.

Oryginalne nazewnictwo kolorów obudów:
1. Schwarz – czarny
2. Erz – ciepły ceglasty
3. Nickel – niklowy
4. Silber – srebrny

Do wyboru mamy również trzy rodzaje podstawy pieca: pierwsza to szaro betonowa, nadająca całemu urządzeniu stateczności i stabilności, kolejna z jasnego drewna dodaje nieco ciepła i bardziej kojarzy go z meblem w pomieszczeniach o tradycyjnym wystroju, lub minimalistyczna blaszana podstawa ściśle zlicowana z obrysem boków pieca i malowana w kolorze pieca.

Wszystkie piece serii BIONIC FIRE dostępne są w następujących konfiguracjach:

Podstawy z szarego betonu:
1. Beton/Schwarz – betonowa podstawa i czarna blacha na obudowie
2. Beton/Erz – betonowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze ceglastym
3. Beton/Nickel – betonowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze niklowym
4. Beton/Silber – betonowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze srebra

Podstawy z blachy:
1. Stachl/Schwarz – stalowa podstawa i czarna blacha na obudowie
2. Stachl/Erz – stalowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze ceglastym
3. Stachl/Nickel – stalowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze niklowym
4. Stachl/Silber – stalowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze srebra

Podstawy z drewna:
1. Holz/Schwarz – drewniana podstawa i czarna blacha na obudowie
2. Eiche/Erz – dębowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze ceglastym
3. Eiche/Nickel – dębowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze niklowym
4. Eiche/Silber – dębowa podstawa i blacha na obudowie w kolorze srebra

Bogata gama wykończeń umożliwia wybór optymalnego rozwiązania dla każdego wnętrza.

Pełna prezentacja produktów ATTIKA w serwisie internetowym:  www.tapis.pl/piece-piecyki/attika/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece