WANDERS – NUTKA DESIGNU cz.1

…„Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie…”
Walsh Neale D. , pochodzenie: Cytaty z książek

W taki nietypowy sposób zapraszam Państwa do przeczytania poniższego felietonu o naszych nowych produktach WANDERS – a mowa jest o modelach Black Pearl i Black Diamond – w wolnym tłumaczeniu czarnej perły i czarnego diamentu.

Są to piece czy kominki naścienne o bardzo wysokich właściwościach grzewczych oraz albo przede wszystkim pięknym designie. W myśl cytatu, w pierwszej kolejności zależało nam na stworzeniu charakterystycznego wyglądu urządzenia tak, aby nikt nie przeszedł koło niego obojętnie, a w drugiej kolejności uzyskaniu jak najwyższych właściwości grzecznych – a to jest akurat jest najtrudniejsze. Połączyć dwie skrajne myśli – ogrzewania i wyglądu w jedną całość wymaga nieprzerwanych prób tworzenia nowych rozwiązań z myślą o Państwa wygodzie i zadowoleniu z posiadania takiego pieca lub kominka.

 

Od strony technicznej modele Black Pearl i Black Diamond wyposażone są w stelaż nośny do montażu naściennego, doprowadzenie powietrza z zewnątrz oraz wylotu spalin o średnicy 150 mm. Te 3 właściwości dają możliwość zamontowania piecyka w każdych warunkach w domu czy apartamencie. Znakomicie wpisują się także w technologię domów pasywnych czy energooszczędnych.

Bardzo ważną rzeczą jest wyposażanie każdego z w/w modeli w szyber oraz pojemny popielnik pod komorą spalania, a także w 2 niezależne od siebie systemy regulacji powietrza pierwotnego i wtórnego (dopalanie spalin). Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli pewność że urządzenie w pełni wykorzystuje swoje możliwości grzewcze, a szyba pozostaje długo w czystości. Dodatkowo według naszego uznania możemy znacznie wydłużyć czas spalania drewna przy pojedynczym załadunku.

A co z naszą nutką designu? To też było wyzwaniem ponieważ połączyliśmy ze sobą stal, wysokiej jakości żeliwo, szkło oraz panele izolacyjne.

Przednie fasady są wykonane z żeliwa aby obniżyć wagę i poprawić stabilność drzwiczek, natomiast korpusy są wykonane ze stali. Tylna ściana jest wykonana z płyt izolacyjnych tak aby uzyskać jak najwyższe temperatury wewnątrz komory spalania i sprawność – a jest ona na poziomie 78%. Górna część jest ukryta za czarną szybą ceramiczną tak, aby cały piec lub kominek (nazwę pozostawiam Państwu indywidualnie) zachował swój niepowtarzalny wygląd.

Wymiary Black Pearl:  szerokość: 900 mm, wysokość: 590 mm, głębokość: 586 mm
Wymiary Black Diamond: szerokość:  877 mm, wysokość:  693 mm, głębokość:  586 mm

Więcej informacji w serwisie:  https://www.tapis.pl/kominki/wanders/

Wszystkie aktualności związane z firmą: , ,
Aktualność z kategorii: Kominki