Dodano: 2015.02.12

Rosnące potrzeby związane z poczuciem bezpieczeństwa, ostrzejsze wymogi przepisów budowlanych, przeciwpożarowych czy BHP we wszelkich obiektach budowlanych spowodowały upowszechnienie automatycznych wykrywaczy tlenku węgla czyli czadu.

Renomowana kominkowa firma Kwline w odpowiedzi na te potrzeby do swojej szerokiej oferty urządzeń grzewczych i kominkowych akcesoriów peryferyjnych wprowadziła praktyczne detektory czadu i gazów palnych.

Są to dwa proste i niezawodne urządzenia informujące o niebezpiecznym stężeniu czadu lub gazów palnych.

Pierwszy dedykowany głównie do budynków jednorodzinnych jest to Detektor Kwline MK I CO. Przeznaczony jest do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych i pomocniczych zagrożonych emisją gazu. Urządzenie cyklicznie monitoruje pomiar stężenia CO2 w powietrzu. Po przekroczeniu wartości stężenia CO ok. 300ppm tj. 0,03% objętości w powietrzu automatycznie uruchamia się optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa.(dioda czerwona i membrana 85dB). Alarm wyłącza się automatycznie po obniżeniu progu stężenia gazu poniżej wartości zaprogramowanej.

Drugim niezwykle pożytecznym urządzeniem oferowanym przez Kwline jest wykrywacz gazów propan-putan i metan – Detektor Kwline MK II GP przeznaczony jest do monitorowania pomieszczeń zamkniętych pod kątem obecności gazów palnych; metanu i propan-butanu.

Po przekroczeniu 15% dolnej granicy wybuchowości włączony zostaje alarm w postaci czerwonej diody i sygnały akustycznego czyli dokładnie jak w urządzeniu MK I CO. Detektor MK II GP ma dodatkowo zamontowane wyjścia pozwalające połączyć urządzenie z systemem alarmowym obiektu w którym działa. Wyłączenie alarmu następuje automatycznie, po obniżeniu stężenia gazu.

Oba urządzenia są zgodne z zasadami zawartymi w postanowieniach Dyrektywy EMC 2004/108/WE z 15 grudnia 2004 r.

Detektory Kwline objęte są 3-letnią gwarancja producenta.

Dane techniczne:
Kwline MK I CO i Kwline MK II GP :
– zasilanie: 230V 50Hz
– moc pobierana 3W
– wymiary: 120mm x 80mm x 45mm

http://www.kwline.pl/automatyka-kominka.html

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe