jydepejsen-automaticFirma JYDEPEJSEN kilka lat temu opracowała swój unikalny system kontrolujący doprowadzanie powietrza z zewnątrz do komory spalania, znany jako DuplicAir. Rozwiązanie to okazało się strzałem w dziesiątkę, klienci byli zachwyceni, a inni producenci musieli wziąć się ostro do pracy, aby nie zostać daleko w tyle za duńskim producentem. Obecnie DuplicAir jest montowany standardowo w każdym urządzeniu duńskiego producenta.

Dziś z dumą możemy przedstawić dwa nowe systemy automatycznego sterowania Jydepejsen: DIR (DuplicAir Intelligent Response) oraz DIC (DuplicAir Intelligent Control).

Najważniejsze cechy:
– Automatyczne / DIR i DIC
– Unikalne sterowanie za pomocą inteligentnego telefonu lub tabletu
– Do 30% oszczędności na opale
– Optymalne czyste spalanie
– System sterowania może być również stosowany bez użycia inteligentnego telefonu lub tabletu

dir-dic

 

DIR

DIR (DuplicAir Intelligent Response) sygnalizuje automatycznie właściwy moment na uzupełnienie opału. Ponadto, możemy również w smartfonie śledzić aktualną temperaturę i ciąg kominowy w piecu. Stres związany z koniecznością uzupełniania pieca jest całkowicie eliminowany, jednocześnie zapewnione jest najbardziej ekonomiczne wykorzystanie drewna.

DIC

DIC (DuplicAir Intelligent Control) jest najbardziej zaawansowanym z prezentowanych tu automatycznych systemów sterowania. DIC jest wyposażony w silnik, który napędza unikalny system sterowania powietrzem – DuplicAir. Po uruchomieniu, przepustnica powietrza jest automatycznie otwierana i następnie (ponownie automatycznie) dostosowana do optymalnej pracy pieca, co zapewnia doskonałe i przyjazne dla środowiska ogrzewanie. Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne sterowanie, można zrobić to na dwa sposoby: ręcznie poprzez regulację pokrętła DuplicAir na piecu lub za pośrednictwem Smartfona / Tabletu. Ten tryb pracy pozwala absolutnie zdalnie obsługiwać piec, np. kontrolując dopływ powietrza przesuwając suwak na ekranie telefonu – łatwo i przyjemnie! Dzięki temu można kontrolować wysokość płomienia nie ruszając się z kanapy. To Ty decydujesz, jaka ma być wizja ognia i ile ciepła ma emitować Twój piec.

Smartphone lub Tablet za pomocą darmowej aplikacji „Jydepejsen – Automatic” ze sklepu Google Play pozwala nam monitorować aktualną temperaturę, ciąg kominowy, a nawet sprawdzić 10 godzinny zapis historii pracy pieca. Stres związany z koniecznością ciągłego sprawdzania, czy aby nie trzeba wykonać kolejnego załadunku drewna – zniknął na zawsze. System DIC wyposażony jest bowiem we wskaźnik załadunku pieca, który, gdy urządzenie domaga się drewna miga powoli – podczas sterowania automatycznego i szybko, gdy piec jest kontrolowany ze Smartphona lub Tabletu.

 

Współczesna technologia komórkowa sprawia, iż mamy nieograniczone możliwości komunikacji i niezliczoną liczbę sposobów wykorzystania telefonów w codziennym życiu. Dzięki naszym smartfonom kontaktujemy się ze światem, robimy zakupy lub przeglądamy prasę. Wychodząc naprzeciw nowym technologiom, oferowane przez nas kominki wolnostojące firmy Jydepejsen, stają się wyjątkowo wygodne i łatwe w obsłudze. To już nie tylko gadżet. To nowy standard na miarę XXI wieku.

Obecnie DIR i DIC są montowane w piecach z serii Omega.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece