Kominki gazowe WandersSłynnym powiedzeniem – od ogółu do szczegółu, mogę scharakteryzować rozwój kominków gazowych Wanders. Wcześniejsze felietony czy artykuły (https://www.tapis.pl/info/dlaczego-warto-wybrac-kominki-gazowe-wanders-czesc-ii.html) miały na celu przedstawienie Państwu kilku istotnych rozwiązań konstrukcyjnych których próżno szukać u konkurencji, oraz  łatwości montażu naszych kominków gazowych. Opisałem również zasady bezpieczeństwa – https://www.tapis.pl/info/dlaczego-wanders.html, ponieważ właśnie Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.
Tutaj przyjmijmy że powyższe opisy to właśnie pierwsza cześć myśli „OD OGÓŁU…”

Teraz czas na „szczegóły”.  

Każdy z nas wykreował sobie swój indywidualny gust przez wiele lat. Wzornictwo czy jak kto woli DESIGN też jest kwestią personalną.  Nie inaczej sprawy się mają z kominkami gazowymi.

Kominki Wanders to nie tylko duży krok naprzód  w dziedzinie inżynierii, ale także i podkreśliłbym  przede wszystkim  — w dziedzinie wzornictwa.

Zacznijmy od dwóch dostępnych przednich frontów – ramek – Hidden doors oraz Floating Frame.

Ramka Hidden DoorRama Hidden Doors – jest to rama przednich drzwiczek wykonana z profili stalowych o grubości 2cm. Szyba posiada czarny nadruk co sprawia że elementy stalowe są „ukryte” pod szybą.  Właśnie ten ukryty „szczegół” jest bardzo ważny ponieważ nasze kominki gazowe to urządzenia grzewcze. Stalowa rama drzwiczek wzmacnia konstrukcję wkładu, a także jest bardzo przydatna kiedy raz w roku będziemy chcieli umyć szybę (lub serwisować urządzenie, zmienić wystrój wnętrza, itp) – wystarczy tylko otworzyć drzwiczki i wyciągnąć całą ramę wraz  szybą. Nie mamy „udziwnionych przyssawek”, a szyba osadzona w stalowej ramie jest bezpieczna i odporna na uszkodzenia przy chwilowym demontażu. (Uwaga! szyby demontowane za pomocą przyssawek to przestarzałe rozwiązanie nadal stosowane w konkurencyjnych kominkach gazowych).

Ramka Floating FrameRama Floating Frame – tzw. pływająca ramka – tutaj szyba jest montowana w ramie o grubości 8 mm. Nie mamy nadruków na szybie. Podstawową zaletą tego wykończenia  jest  cofnięcie  szyby wkładu 2 cm względem krawędzi ramki. Przekłada się to na szybszy montaż. Oczywiście rama pełni także funkcje wzmacniającą i ułatwiającą konserwację wkładu, tak jak w poprzednim systemie HIDDEN DOORS.

 

 

Ramka Hidden Door 3 10cmTeraz nasza oferta powiększyła się o dodatkowe przednie wykończania. Ramka Hidden Doors otrzymała blendę maskującą o szerokości 7 lub 10 cm. Blenda jest zamontowana dookoła szyby i powoduje cofnięcie wkładu gazowego względem krawędzie obudowy o 7 lub 10 cm. Rozwiązanie to jest szczególnie proponowane do dużych i jasnych pomieszczeń lub w sytuacji gdy kominek znajduje się blisko okien. Cofnięcie wkładu powoduje, że otrzymujemy lekki półcień, a płomienie są lepiej widoczne w bardzo słoneczny dzień.

 

Drugą dodatkową opcją jest blenda dekoracyjna 10 cm wraz z podestem stalowym pod kamień.

Jest to gotowy stalowy stelaż na którym można zamontować elementy kamienne lub pozostawić w surowej formie (idealne rozwiązanie dla minimalistycznych wnętrz). Opcja ta skraca do minimum czas montażu, a także niweluje dodatkowe koszty.

Całość uzupełnia wyłożenie komory spalania czyli wnętrza kominka gazowego czarną szybą ceramiczną (w standardzie) co dodatkowo zwiększa optycznie  ilość płomieni.

Czy szukasz kominka o wyglądzie minimalistycznym, klasycznym czy też jesteś zwolennikiem rustykalnych wnętrz, kominki gazowe Wanders idealnie wpiszą się w estetykę każdego pomieszczenia,  a sam kominek będzie tworzył jedną całość z indywidualnym stylem domu, loftu czy apartamentu.

Bartosz URBAN
Konsultant techniczny w Firmie TAPIS.PL

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe