Wanders. „ Jedynym sposobem , by unikać zepsucia pod wpływem pochwał, jest pracować dalej
– Innego wyjścia nie ma „…

Albert Einstein

Nie bez powodu w tytule mamy słowo REWOLUCJE i to w dosłownym znaczeniu!

Chciałbym przedstawić Państwu najnowsze „dziecko” inżynierów Wanders – innowacyjny system planików ceramicznych.

Rewolucja objęła sposób prezentacji wizji ognia wewnątrz kominka gazowego, a – co by nie mówić i pisać to prezentacja ognia w całej okazałości jest najważniejsza – przecież to serce naszego urządzenia!

Obecnie na rynku są różne wkłady gazowe – od starych konstrukcji po nowoczesne urządzenia w stylu Eko, od stalowych palników po płytki ceramiczne, wyszukaną elektronikę i programowanie – można długo wymieniać. Jednak wszystkie te wkłady mają jedną wspólną bolączkę  – wysokość płomienia.

Czy wkład pracuje w trybie Eko czy sterujemy nim za pomocą pilota, to gdy jest nam za gorąco, obniżamy wysokość płomienia na całej długości i szerokości palnika. Tracimy wtedy piękną wizję płomieni, a redukując ją do minimum mamy lekko zauważalne płomienie. Jak dojdzie nam do tego bardzo nasłonecznione pomieszczenie czy bardzo jasne oświetlenie to czasami do wkładów jako standardowe wyposażanie należy dołożyć lornetkę, aby znaleźć płomień.

Nasze nowe palniki stawiają dotychczasową wizję ognia na głowie – rewolucja – dostępna tylko i wyłącznie w produktach Wanders.

Nowy palnik ceramiczny dostępny jest w standardowym wyposażeniu i trzeba dokonać wyboru miedzy palnikiem liniowym lub centralnym.

PALNIK LINIOWY – Line Fire
Jest to najlepsze z możliwych połączenie wysokiego płomienia z wysoką mocą grzewczą i efektywnością.

palnik liniowy

Na zdjęciu widzimy 2 rzędy dysz:
– tylne dysze – kolor żółty
– przednie dysze – kolor czerwony

Poprzez rozdzielenie obiegu gazu wewnątrz palnika na 2 niezależne linie dysz możemy równocześnie wykorzystać 2 rzędy palników lub tylko przedni.

Wysokość płomieni pozostaje bez zmian, mamy wysoki płomień przy zredukowanej mocy wkładu, a także mniejszym zużyciu gazu.

Chcesz mieć zawsze idealny płomień, a przy tym nie przegrzewać pomieszczenia – palnik liniowy jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. W szczególności palnik linowy polecamy do wkładu o szerokości większej niż 1 metr.

 

PALNIK CENTRALNY – Central Fire
Podobnie jak palnik linowy mamy tutaj 2 rzędy dysz – rozdzielonych miedzy sobą.
Palnik centralny został podzielony na sekcje.

 palnik centralny

Zdjęcie prezentuje położenie dysz na palniku:
– tylne dysze – kolor żółty – boczne sekcja lewa i prawa
– przednie dysze – kolor czerwony – sekcja centralna

W palniku centralnym mamy możliwość włączenia tylnego rzędu dysz i otrzymujemy wysoki płomień w centralnej części wkładu.

 

Powyższe rozwiązania technologiczne stawiają kominki gazowe Wanders jako Lidera innowacji, bo w myśl naszego cytatu dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty posiadały własną osobowość.

 

Multimedialna prezentacja: Palniki gazowe

 

Najnowsze palniki to nie tylko rewolucja w wizji ognia, to także dodatkowe oszczędności w domowym budżecie. W pierwszej fazie ogrzewania domu wykorzystamy 2 rzędy dysz jednocześnie, a po osiągnięciu odpowiedniej temperatury możemy wyłączyć tylny palnik – natychmiast spada nam zużycie gazu o ok. 40 % – Pamiętajmy że dalej mamy wysoki Płomień !!

Dodatkowo należy pamiętać że każdy wkład gazowy Wanders posiada w standardzie komorę sapania wyłożoną czarną szybą ceramiczną co dodatkowo zwiększa wizję ognia.

Podkreślić należy, iż tylko kominki gazowe Wanders standardowo wyposażone są w fabryczny dystrybutor gorącego powietrza zakończony dwoma lub czterema króćcami z zestawem rur do dystrybucji DGP, z kompletem opasek, oraz kratkami służącymi do zabudowy kominka  dostosowanymi do danego modelu wkładu.

Preferujesz polana ceramiczne lub kamienie dekoracyjne – proszę bardzo, automatyczne lub manualne sterownie – proszę bardzo, dekoracyjną czarną szybę zwiększająca 2 x wizję płomienia – proszę bardzo, rożne wykończenie przednich drzwiczek  – proszę bardzo, ramy dekoracyjne w dwóch rozmiarach  + 7 + 10 cm – proszę bardzo – TO WSZYSTKO JEST W STANDARDOWYM WYPOSAŻENIU!

Więcej na temat standardowego wyposażenia wkładów gazowych Wanders można przeczytać: https://www.tapis.pl/info/dlaczego-warto-wybrac-kominki-gazowe-wanders-czesc-ii.html

 

WNIOSKI !

– Na pozór przypominający kształtem, wielkością szyby wkład innego producenta nie posiada ponad 80% takich rozwiązań jak w Wanders. Zapewnienia sprzedawcy, że jest to „prawie to samo” robi ogromną różnicę.

– Sprawdź czy czasem pod przykrywką atrakcyjnego rabatu lub promocyjnej ceny nie kryje się archaiczna przestarzała konstrukcja wkładu!

– Odpowiedz sobie, ile kominków kupisz w życiu?

– W czasach gdy technologia zmienia się w zawrotnym tempie kupowanie produktu w których tkwi myśl techniczna z przed 15 lat! (jak ma to miejsce u naszej konkurencji) zawsze przełoży się na ekonomię i bezpieczeństwo użytkowania

– Koniecznie przed zakupem dotknij!  Zobacz i przekonaj się osobiście! Nie ulegaj reklamie! Nie wierz w retuszowane zdjęcia katalogowe! Sprawdź referencje instalatora!

– Zastanów się czy stać cię na kominek z promocji – bo co jest tanie, to jest zazwyczaj drogie w utrzymaniu.

 

Bartosz URBAN
TAPIS.PL
Region Śląsk / Małopolska

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki, Kominki gazowe