Dodano: 2012.12.04

W ubiegłych latach standardem było umieszczanie drzwiczek rewizyjnych (serwisowych) w obudowach kominkowych. Aktualnie wiele firm w ramach oszczędności zrezygnowało albo nie stosowało w ogóle tego rozwiązania. Firma Tapis, przekładając jakość wykonania nad wątpliwe zresztą oszczędności i dbając o bezpieczeństwo oraz zdrowie inwestorów, postawiła sobie za cel, aby w każdym naszym kominku drzwiczki rewizyjne były standardem. Dlatego, aby zachować niczym nie zakłócony design zabudowy kominka firma Tapis posiada prawie niewidoczne drzwiczki rewizyjne.

Kominek podobnie jak wszystko, a nawet bardziej, brudzi się, we wnętrzu osiada kurz, który unosi się z ciepłym powietrzem i może wydostawać się kratkami w trakcie użytkowania. Skutkuje to nie tylko brudzeniem się czopucha i powierzchni ponad kominkiem, ale dla alergików to niebezpieczeństwo występowania chorób związanych z wdychaniem cząsteczek kurzu. Dlatego absolutnie niezbędna jest konserwacja wnętrza obudowy, poprzez mycie i odkurzanie brudnych powierzchni co roku, tuż przed rozpoczęciem każdego sezonu grzewczego. I do tego celu służą wygodne, prawie niewidoczne drzwiczki rewizyjne.

Drzwiczki posiadają krzemianowo-wapniową izolację, mocowanie za pomocą dwóch żaroodpornych magnesów, sztywną ramę montażową. Drzwiczki ze względu na swoją budowę i użyte materiały, mogą być montowane blisko pieca, lub na wielowarstwowych elementach kominka.
Dzięki zastosowaniu uszczelek wewnętrznych, drzwiczki posiadają bardzo dobrą szczelność, co przekłada się również na bezpieczeństwo.

Drzwiczki rewizyjne stosowane są w celu dostępu do:
– komory kominka (przegląd i czyszczenie)
– części hydraulicznych przy kominkach z płaszczem wodnym
– rur kominowych
– rur doprowadzenia powietrza z zewnątrz
– przepustnicy dopływu powietrza
– wyczystki

Wygodne zamykanie systemem „klik-klik”.

Więcej w serwisie: https://www.tapis.pl/promocje/drzwiczki-rewizyjne-do-kominka.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki