Pellet w obecnych czasach jest często stosowanym paliwem, ekonomicznie ogrzewa wnętrza naszych domów, biur, lokali, warsztatów, domków letniskowych. Można go stosować praktycznie do ogrzewania każdego budynku, jest łatwy do przechowywania, transportu, napełniania zasobników. Zalety pelletu można mnożyć jeszcze bardzo długo, ale ten artykuł poświęcony ma być dwóm nowym piecom do jego spalania. Piece do spalania drewna, peletu, kuchnie opalane drewnem, kuchnie z płaszczem wodnym włoskiej firmy LINCAR dobrze już zostały poznane przez polskich użytkowników. Bardzo popularne piece kominkowe w ceramicznych obudowach ANNARITA i STELLA z płaszczem wodnym opalane peletem teraz doczekały się swoich odpowiedników w wydaniu nieco mniej „salonowym”, bo z przeznaczeniem do kotłowni.

Mniejszy kocioł model STELLA 740/SAC – moc od 6,2kW do 20,7kW
Wymiary obudowy 540x750x1145 waga 193kg

Większy ANNARITA 698 TP-SAC moc – od 10kW do 30,6kW
Wymiary obudowy 600x845x1460 waga 260kg

Jednakże wysoka estetyka wykonania obu pieców nie determinuje ich umiejscowienia tylko w kotłowni. Piece STELLA 740/SAC i ANNARITA 698TP-SAC wyglądają jak zwykła prosta lodówka. Kotły na biomasę LINCAR z powodzeniem można ulokować w każdym miejscu gdzie jest dostęp do przewodu kominowego, pozwalają na to także ich niewielkie gabaryty. Według opinii producenta w krajach o łagodnym klimacie mogą funkcjonować nawet na zewnętrznych tarasach i balkonach.

Wyjątkowo uniwersalnym urządzeniem grzewczym może okazać się mniejszy kocioł pelletowy STELLA 740/SAC jego kompaktowe wymiary i szeroki zakres modularności mocy grzewczej pretendują go do każdego małego i średniego budynku, a wysoka estetyka wykonania pozwala na zainstalowanie go w każdym pomieszczeniu.

Trwałą i niezawodną eksploatację obu kotłowni na biomasę LINCAR zapewnia żeliwna konstrukcja paleniska, masywny żeliwny palnik, izolowane od wewnątrz wermikulitem żeliwne drzwiczki. Komfort eksploatacji poprawia duży zasobnik na biomasę – z wygodnym załadunkiem.

Oba piece centralnego ogrzewania LINCAR maja wbudowany wewnątrz obudowy układ do podłączenia z instalacją C.O. Dzięki niemu mogą zostać łatwo i bez dodatkowych kosztów związanych z armaturą hydrauliczną podłączone do istniejącej instalacji. Dobrze zaizolowany korpus paleniska z płaszczem wodnym wpływa nie tylko na wysoki komfort użytkowania ale także na wysoką sprawność pelletowego pieca do układów CO -wg. danych producenta sprawność trocinowych kotłów STELLA 740/SAC i ANNARITA 698 TP-SAC przekracza 90%, a temperatura spalin wynosi 200*C, tylko te dwa parametry są potwierdzeniem zapewnienia zawartego w katalogach, że włoskie piece centralnego ogrzewania na biomasę rozgrzewają grzejniki w kilka minut po uruchomieniu ! Obie kotłownie LINCAR wyposażone są w prosty w obsłudze elektroniczny programator, do większego kotła peletowego ANNARITA dedykowany jest pilot sterujący.

Jako podsumowanie kilka najistotniejszych zalet nowoczesnej kotłowni pelletowej :
– kompaktowe wymiary
– kompletny zestaw CO umieszczony wewnątrz obudowy
– duży popielnik
– łatwe czyszczenie
– duży i wygodny zasobnik na biomasę
– łatwy w obsłudze automatyczny programator
– w przypadku większego pieca ANNARITA 698TP-SAC pilot do automatyki sterującej
– wysoka sprawność
– czysta eksploatacja
– ograniczone do minimum czynności wiązane z obsługą

Uświadamiając sobie wszystkie korzyści czerpane z nowoczesnej pelletowej kotłowni można przypuszczać, że powoli nadchodzi kres dla brudnych i kłopotliwych w użytkowaniu kotłowni węglowych lub miałowych.

Nowe kotły spalające biomasę, podobnie jak ich salonowe odpowiedniki czyli piece STELLA 740 SA i ANNARITA 698 TP-SA są częścią bogatej oferty TAPIS.pl.

Więcej informacji w serwisie:
https://www.tapis.pl/promocje/piec-co-opalany-peletem.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece