Firma kominkowa Kwline zmotywowana wielkim sukcesem rynkowym jaki niewątpliwie odniosła seria wkładów E 660, E 660 Corner, E 1000 i E 1000 Corner wprowadza do serii dwa nowe modele narożnych wkładów kominkowych. Wkłady mają być uzupełnieniem i tak już bardzo szerokiej gamy nowoczesnych palenisk kominkowych. Są to dwa nowe paleniska dedykowane do kominków narożnych, przede wszystkim kominków w nowoczesnej aranżacji z bocznym przeszkleniem.

Pierwszy z nich do tej pory dobrze znany już wkład Kwline E 550 – nowoczesne, pionowe, designerskie palenisko o akumulacyjnej szamotowo-stalowej konstrukcji chętnie wykorzystywane w kominkach akumulacyjnych – teraz doczekało się odmiany z boczną szybą, czyli wkład kominkowy dedykowany do narożnych kominków lub bardziej obrazowo kominków przyrogowych z bocznym przeszkleniem (boczną wizją ognia). Uwzględniając najnowsze trendy w sztuce projektowania wnętrz i wzornictwa przedmiotów użytkowych już teraz można wróżyć mu duże powodzenie rynkowe. Oprócz nieprzeciętnych właściwości grzewczych i akumulacyjnych jakimi szczyci się wertykalny wkład Kwline E550, nowe jego oblicze z dwiema szybami znacznie poszerza możliwości zastosowania dodatkowo o nowoczesne, awangardowe wnętrza, gdzie dominują proste kubistyczne lub modernistyczne formy.

Duży wertykalny, narożny wkład kominkowy w opcji również z możliwością podnoszenia szyby (gilotyna) będzie idealnym paleniskiem kominkowym, obecnie często bezskutecznie poszukiwanym do takich wnętrz.

Wymiary fasady wkładu to: wysokość – 505mm, szerokość – 550mm, moc wkładu 10-14kW.

Wkład Kwline E550 Corner może być wyposażony w dwie łączone ze sobą w narożniku szyby lub jedną giętą taflę szkła – niewątpliwie rozwiązanie bardziej luksusowe.

 

Druga wielką i bardzo wyczekiwaną nowością z Kwline jest wkład E 780 Corner czyli narożny z bocznym przeszkleniem. Dużą popularność wkładów E780 i E780G z mechanizmem podnoszenia szyby, ich uniwersalność zastosowań (kominki nowoczesne, stylowe, kominki fasadowe, rustykalne) zobligowała firmę Kwline do wprowadzenia do oferty nowej odmiany E780 w wersji z boczną wizją ognia, w opcji także z mechanizmem podnoszenia szyby (idealne rozwiązanie dla zwolenników kontaktu z otwartym ogniem w salonie i niesamowitego klimatu jaki stwarza w domu taki kominek). Nowe wkłady Kwline E 780 Corner i E 780 G Corner idealnie uzupełniają ofertę znanych już dobrze wkładów rogowych z bocznym szkłem czyli większego E 1000 C i mniejszego E 660 C.

                  

Uwzględniając sukces rynkowy jaki odniosły wkłady kominkowe Kwline dedykowane do kominków rogowych z boczną szybą, nowemu E780 Corner także należy prognozować że będzie często spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych salonów.

Wymiary fasady wkładu E 780 Corner to: szerokość -780mm, wysokość -505mm
Wymiary fasady wkładu E 780 G Corner z podnoszeniem szyby to: szerokość – 885mm wysokość – 530mm

Moc grzewcza tych urządzeń wynosi od 8 do 14kW.

Paleniska Kwline E 780 C do narożnych kominków obecnie dostępne są z szybami łączonymi, ale niebawem do rogowych wkładów Kwline E 780 dostępne będzie także szkło gięte z jednej tafli https://www.tapis.pl/kominkowe/kwline/e780gc.htm

Dwa nowe narożne paleniska kominkowe są kolejnym dowodem sukcesu firmy Kwline, uświadamiają nieograniczone możliwości producenta, uniwersalizm i zdolności do szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby kominkowego rynku. Są też dowodem na to, jak sukces i handlowe powodzenie doskonale wykonanego produktu pociąga za sobą powstanie kolejnego, równie udanego urządzenia, precyzyjnie dostosowanego do najnowszych oczekiwań klienta. Jednakże, aby taki sukces dalej mógł konstruktywnie owocować potrzebny jest żelazny upór i konsekwencja – firma Kwline ciągle takie postępowanie przejawia.

Kierując się taką logiką można przewidywać, że w niedalekiej przyszłości Kwline zaskoczy nas kolejnymi równie ciekawymi i pożądanymi nowościami. Nowościami, które systematycznie odbierać będą coraz większą część kominkowych nabywców innym producentom. W Polsce w tych działaniach Kwline wytrwale wspiera firma TAPIS.PL

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe