Kwline E 780 D2GCoraz częściej funkcje dzielącą przestrzeń spełnia dwustronny kominek. Kominkowe paleniska z przeszkleniem vis a vis dają niezwykłe możliwości aranżacji wnętrz. Pozwalają przy jednym palenisku stworzyć dwie zupełnie różne obudowy dopasowane stylistyką do elementów wyposażenia i charakteru wnętrza, doskonale wpisują się w modne, nowoczesne, otwarte przestrzenie, oddzielają w oryginalny sposób pomieszczenia o dwóch różnych funkcjach (np: salon od jadalni, basen od siłowni czy pokoju rekreacyjnego itd.)

O możliwościach aranżacyjnych i przeznaczeniu kominków dwustronnych, półwyspowych czy takich które wielostronną wizją ognia dzielą przestrzeń  pisaliśmy już wiele w poprzednich artykułach o kominkach dwustronnych i centralnych.

W tym krótkim felietonie zaprezentujemy serie dwustronnych wkładów kominkowych marki KWLINE wyposażonych w obustronne podnoszenie drzwiczki paleniska. Jest to seria oznaczona skrótem literowym D2G (czyli dwustronne przeszklenie i dwie gilotyny).

kwline-d2g

Nowoczesne stalowo-szamotowe paleniska z gilotynowym podnoszeniem obu drzwiczek umożliwiają bezpieczne użytkowanie kominka z otwartymi drzwiami i kontakt  z otwartym ogniem z jednej, lub z obu stron. Ta opcja zadowoli wszystkich tradycjonalistów, pozwala obserwować żywy płomień wraz z efektami akustycznymi towarzyszącymi procesowi spalania. Przemyślana i sprawdzona budowa paleniska tych typowo grzewczych wkładów zapobiega przesypywaniu się popiołu, lub żaru na zewnątrz po otwarciu drzwiczek (nawet po całkowitym wypełnieniu popielnika), solidna i niezawodna budowa mechanizmu podnoszenia szyby, swobodna praca mechanizmu podnoszenia,  proste i nieskomplikowane otwieranie drzwiczek do boku – to wszystko sprawia, że użytkownicy tej serii wkładów coraz chętniej użytkują palenisko przy otwartych drzwiach z jednej lub obu stron jednocześnie.

Serię wkładów z firmy Kwline z symetrycznym dwustronnym i podnoszonym przeszkleniem tworzą wkłady:

Kwline E 660 D2G : szerokość 660mm wysokość fasady 505mm moc max. 12kW

Kwline E 780 D2G : szerokość 780mm wysokość fasady 505mm moc max 14kW

Kwline E 1000 D2 G : szerokość 1000mm wysokość fasady 505mm moc max 16kW

Kwline E 1500 D2G : szerokość 1500mm wysokość fasady 505mm

To standardowe wkłady z tej serii, ale ważną informacją jest to, że technologia produkcji w Kwline pozwala wykonać dwustronnie podnoszony wkład w dowolnych szerokościach i wysokościach fasady paleniska, np. wkłady E 1100 D2G czyli szerokość 1100 lub 1300mm. Taka możliwość to wyraźny ukłon producenta w stronę projektantów, a ponadto kolejny dowód elastyczności firmy Kwline.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe