Dodano: 2015.11.03

cassette-opti-myst-1000-mElektryczne kasety kominkowe doskonale imitujące naturalny, gorący płomień wykorzystują do tego efektu parę wodną i niedoskonałości optyki ludzkiego oka.

W rezultacie kasety elektryczne FABER z serii Opti Myst dobrze przyjęły się jako kominki które nie potrzebują komina. W Polsce popularnością cieszą się szczególnie dwa uniwersalne urządzenia czyli elektryczna kaseta Faber Cassette Large i Faber Cassette Medium, obie różnią się tylko wielkością natomiast zasada działania i efekt ognia w obu jest taki sam.  Unosząca się para podświetlona specjalnym światłem do złudzenia przypomina naturalny płomień.

Efekt ognia poprzez dodanie do wody olejków eterycznych  możemy dodatkowo wzbogacić doznaniami zapachowymi. W ten sposób uzyskamy też wydajny jonizator i nawilżacz powietrza. To pewnie min. z tych powodów nasi klienci coraz częściej elektryczne kasety kominkowe lokują także w sypialniach, pokojach kąpielowych i pomieszczeniach rekreacyjnych. Ponoć nic tak nie uspokaja jak nastrojowa muzyka, ulubiona kompozycja zapachowa, korzystna jonizacja powietrza i widok spokojnego ognia.

kominek elektryczny-lazienka

Kominek elektryczny w łazience (pokoju kąpielowym)

Obie kasety czyli większą L i mniejszą M można zamówić z wierną  imitacją rozżarzonych polan drewna lub białych kamyków. Najczęściej kasety z białymi kamykami dekorują i tworzą ekskluzywną atmosferę w przytulnej łazience czy też pokoju kąpielowym.

Prezentacja multimedialna kominków elektrycznych Opti-Myst Casette M / L z kanału TAPIS.TV

 

Uniwersalizm zastosowań i rosnąca popularność elektrycznych kominków 3D w Polsce sprawiła że holenderski producent do sprzedaży wprowadził dwie nowe kasety z efektem 3D.  Mniejsza to Faber Cassette 500 i większa  Faber Cassette 1000. W odróżnieniu od znanych od kilku lat kaset M i L nowe różnią się bogatszym wyposażeniem standardowym i efektywną szerokością wizji ognia. W nowych kasetach 500 i 1000 wizja ognia wypełnia w 100 procentach całą szerokość urządzenia, teraz możemy uzyskać dużo lepszy efekt w przypadku zestawiania obok siebie dwu, lub większej ilości kaset.  Wykorzystując do takich kompozycji nowe elektryczne kasety unikamy przerw w płomieniu poszczególnych palenisk, bo nowe kasety 500 i 1000 zachowują płynną ciągłość wizji ognia.  Nowe kasety Faber 500 i 1000 mogą być alternatywą dla  szerokich panoramicznych kominków gazowych wszędzie tam gdzie z przyczyn technicznych nie możemy mieć kominka gazowego.

casette-1000-1

Foto: Faber Cassette Opti-Myst 1000 – kominek elektryczny w wersji narożnej w nowoczesnej aranżacji

W zachodniej części Europy coraz popularniejsze są nie tylko w prywatnych domach, ale także w restauracjach, obiektach rekreacyjnych (pływalnie, ośrodki spa,  hotele). Funkcjonowanie w tego typu wnętrzach ułatwia fakt, iż teraz kasety elektryczne Faber 500 i 1000 można podłączyć do instalacji wodnej i w efekcie zapomnieć o konieczności napełniania wodą zbiorników. Z pewnością trwałość i komfort obsługi podnosi też zastosowanie filtra wodnego, nie musimy się już obawiać o jakość wody dostarczanej do zbiorniczka. Zdalna regulacja wielkości i wzorów płomienia za pomocą pilota to dodatkowe ułatwienie dla użytkownika instytucjonalnego.

Prezentacja multimedialna kominków elektrycznych Faber Cassette Opti-Myst 1000 z kanału TAPIS.TV

 

To co odróżnia nowe kasety elektryczne Faber od modeli już znanych:

– możliwość podłączenia do bieżącej wody
– efekt dźwiękowy palącego się drewna
– zmienne wzory płomienia
– filtr wodny
– w pełni modułowa budowa kaset z ciągłą wizją płomienia
– w opcji dodatkowej diody LED i białe kamienie

Wymiary zewnętrzne Kasety 500
Wysokość: 236mm, szerokość: 509mm, głębokość: 354mm

Wymiary zewnętrzne Kasety 1000
Wysokość: 236mm, szerokość: 1017mm, głębokość: 354mm

casette-1000-1

Foto: Faber Cassette Opti-Myst 500 – kominek elektryczny wkomponowany w trójstronną obudowę

Ciągłe modernizacje jakim Faber poddaje swoje produkty zaowocowały jeszcze lepszym urządzeniem, które wyznacza  nowe standardy  w zakresie kominków elektrycznych. W Polsce kasety elektryczne Faber 3D obok wielu innych nowoczesnych urządzeń oferuje firma TAPIS.PL

Kominki elektryczne firmy Faber wraz z interesującymi aranżacjami bliżej poznamy w serwisie internetowym: https://www.tapis.pl/kominki/elektryczne/

 

Do pobrania: Katalog kominków elektrycznych FABER 2015/2016r >>

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki