Dodano: 2014.05.05

To co dziś nowoczesne, jutro jest klasyczne. Klasyki zaś pozostaną nimi na zawsze. Znakomitym przykładem na poparcie tej tezy są stylowe piece kolonialne firmy HERGOM.

HERGOM to wieloletnia tradycja w walce z zimnem. Ta doświadczona firma należy do jednej z najstarszych na świecie producentów palenisk kominkowych. HERGOM przez wiele lat udoskonalał swoje produkty tak, by zapewnić nam komfort życia w cieple. Swoje idee producent zawarł w pięknych formach, korzystając z usług znanych europejskich projektantów, jednocześnie stosując rozwiązania pomagające zatroszczyć się o otaczające nas środowisko.

W artykule tym chcę przedstawić dziewięć pieców w tym jeden do spalania pelletu, które idealnie nadają się do ogrzewania dużych pomieszczeń, takich jak salony, sale wystawiennicze czy restauracje. Mowa będzie o rustykalnych piecach BENINGTON, MANCHESTER, CRAFTSBURY, SHELBURNE, E-21N, E-20N, TRIBUTE, HERITAGE, MANCHESTER – PELLET. Wszystkie modele należą do grupy stylowych pieców żeliwnych, a także żeliwnych z elementami naturalnego kamienia.

 

Warto wspomnieć, że materiał wykorzystywany do ich produkcji pozyskiwany jest od lokalnych firm recyklingowych. Po usunięciu z surowca zanieczyszczeń i dodaniu różnych związków, pozwalających uzyskać odpowiedni skład, wytapia się żeliwo. Jego wysoka jakość znana jest w całej branży kominkowej.

Opisując piece żeliwne HERGOM należy wspomnieć o niewątpliwej zalecie jak jest bezpośredni dopływ powietrza do spalania z zewnątrz budynku. Dzięki temu rozwiązaniu powietrze którego potrzeba, by proces spalania przebiegał prawidłowo, pobierane jest z zewnątrz budynku. Nie zużywa się zatem już ogrzanego powietrza z pomieszczenia użytkowego, co przekłada się znacznie na obniżenie kosztów eksploatacji. Pobór powietrza zewnętrznego do spalania umożliwia również montaż pieców HERGOM w budynkach o obniżonym zapotrzebowaniu na energię w domach pasywnych. Kolejną zaletą o jakiej warto wspomnieć, jest podział powietrza na „pierwotne” i „wtórne”. Dzięki temu w jednej komorze mamy dwie strefy spalania. Powietrze „pierwotne” powala nam spalać drewno znajdujące się na dnie paleniska, natomiast powietrze „wtórne” dopala nad półką dymową gazy, powstałe w wyniku spalania opału, a co za tym idzie, eliminację emisji do atmosfery cząstek stałych i tlenku węgla. Poza ograniczeniem do minimum zanieczyszczenia środowiska, należy również zwrócić uwagę na względy ekonomiczne.

Dzięki systemowi CB potrzebujemy znacznie mniej drewna do wytworzenia takiej samej ilości ciepła. Można to podsumować słowami: maksimum ciepła przy minimalnym wpływie na środowisko i przy znacznie mniejszych kosztach. trzy piece (Benington, Manchester, Heritage) posiadają bardzo wygodne w użytkowaniu boczne drzwiczki. Ogień rozpalamy i podziwiamy korzystając z drzwi frontowych. W momencie gdy początkowa partia drewna się dopali, można dołożyć nowy opał przez drzwiczki boczne. Drzwiczki zaprojektowane zostały tak, by wygodnie było dorzucać użytkownikowi polana drewna. Spalając dobrze wysezonowane drewno uzyskujemy sprawność powyżej 80%. Wszystkie piece posiadają ruszt i łatwo dostępny popielnik. Duże piece HERGOM produkowane są w różnych wariantach kolorystycznych: malowane czarną matową farbą lub emaliowane w kilku kolorach, min. kość słoniowa czy brązowa majolika. Różnorodność kolorów daje dużą swobodę przy wyborze pieca do różnych kolorystycznie wnętrz. Emalia to nie tylko możliwości kolorystyczne, ale również ochrona powierzchni pieca przed korozją – ułatwia konserwację i co najważniejsze piece zachowują niezmieniony wygląd przez wiele lat. Trwała i niewrażliwa na zarysowania powierzchnia odporna jest praktycznie na wszystkie rodzaje zabrudzenia substancjami smolistymi, wystarczy szmatka z terpentyną. Spokojna kolorystyka stosowana w piecach HERGOM znakomicie pasuje do tradycyjnych wnętrz i współgra z drewnianymi elementami wystroju. Piece klasyczne Hergom to ponadczasowa klasyka, która z powodzeniem znajdzie zastosowanie w ogrzewaniu dużych pomieszczeń o tradycyjnym wystroju, ale również doskonale sprawdzi się jako kontrastowa forma w nawet najbardziej nowoczesnych wnętrzach.

W naszej ocenie przed żeliwnymi piecami emaliowanymi rysuje się ciekawa przyszłość ponieważ poszerza się grono klientów traktujących je nie tylko jako źródło ciepła, ale również jako ważny element wnętrza podkreślający jego ponadczasowy charakter.

Wymiary zewnętrzne niektórych opisywanych modeli pieców HERGOM: (wys./szer./gł. – moc nominalna):
BENINGTON 747mm/767mm/561mm – moc 18kW
SCHELBURNE 740mm/670mm/530mm – moc 13,4kW
HERITAHE 690mm/740mm/550mm – moc 17kW
TRIBUTE 650mm/560mm/405mm – moc 11kW
CRAFTSBURY 670mm/570mm/560mm – moc11,6kW
E – 20 715mm/580mm/455mm – moc 8kW

Szeroka gama pieców Hergom w serwisie internetowym: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/hergom/
Oferta promocyjna: zobacz szczegóły ->

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece