Aktualna oferta kominkowego rynku pełna jest stalowych pieców wolnostojących idealnie dostosowanych stylistyką do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Takimi też piecami w szerokiej palecie ofertowej dysponuje firma TAPIS. Jednakże TAPIS nie zapomina o tym, że rynek kominkowy wymaga również propozycji doskonałej jakości pieców pasujących do wnętrz tradycyjnych lub stylowych. Przykładem takich produktów jest seria pieców ceramicznych STOGER CERAMIC. Ceramiczne piece kaflowe w Polsce są pozytywnie kojarzone bo wielu dobrze pamięta dawne kaflowe piece kuchenne, lub kaflowe piece opalane węglem. Seria pieców STOGER CERAMIC powstała głównie z myślą o tradycyjnych i stylowych wnętrzach starych kamienic, pałaców lub rustykalnych wiejskich domów. Tradycyjne ceramiczne piecokominki kaflowe idealnie wrysowują się także do lokali gastronomicznych nadając im niepowtarzalnego, ponadczasowego klimatu, wyjątkowo ocieplają atmosferę i potęgują magnetyzm wnętrza.

       

Do serii ceramicznych piecokominków mogących idealnie spełniać powyższe role dołączył ostatnio model Hannover Grosse. Ten model kominka kaflowego od pozostałych pieców z serii CERAMIC odróżnia duże zduńskie palenisko kominkowe. Piec ten oprócz walorów estetycznych i dekoracyjnych jest też wydajnym urządzeniem grzewczym o wysokiej sprawności, bo z myślą o ogrzaniu dużych pomieszczeń został zaprojektowany. Świadomie i z rozmysłem użyłem słowa „ogrzania”. Hannover Grosse to nie tylko wyjątkowa dekoracja, klimat i styl, ale przede wszystkim źródło zdrowego ciepła. Te zalety płyną z jego wnętrza czyli paleniska w jakie został wyposażony. Źródłem ciepła w kaflowym piecokominku jest wysokiej sprawności nowoczesny stalowo-szamotowy wkład kominkowy Kwline E 660 RCZ, który ze względu na wyjątkową konstrukcję dedykowany jest do pieców akumulacyjnych i ciepłych obudów (dokładny opis wkładu Kwline E 660 RCZ przeczytasz tutaj >> ).

O szeregu zalet tego wyjątkowego paleniska można przeczytać w powyższym artykule, dlatego tutaj przypomnę tylko najważniejsze cechy zduńskiego paleniska kominkowego E660 RCZ:

– szerokie palenisko pozwalające spalać długie polana drewna (50cm)
– bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz
– bardzo szczelne palenisko i precyzyjna regulacja procesu spalania
– długi czas oddawania ciepła przy zredukowanym spalaniu
– czysta szyba dzięki dwóm wydajnym kurtynom (górna i dolna) gorącego powietrza !
– podwójna szyba w drzwiczkach redukująca emisję ciepła przed piec
– gruba warstwa szamotu wewnątrz poprawiająca sprawność i czystość spalania
– duża powierzchnia korpusu wkładu pokryta radiatorami usprawniającymi ogrzewanie powietrza cyrkulacyjnego
– czarna, stalowa blenda wokół paleniska skutecznie zabezpiecza ceramikę przed uszkodzeniem

Wszystkie te udoskonalenia techniczne wkładu zduńskiego E 660 RCZ w połączeniu z ceramiczną kaflową obudową i masą akumulacyjną w niej zawartą czynią z kaflowego piecokominka HANNOVER GROSSE w pełni wydajne i ekologiczne urządzenie grzewcze o wysokiej sprawności i co ściśle się z tym wiąże ekonomiczne w eksploatacji.

W bardzo szerokiej gamie ceramicznych pieców kominkowych, piecokominkiem wyposażonym w tak nowoczesne, ekonomiczne, trwałe, bezpieczne, wydajne i komfortowe w obsłudze palenisko – niewielu kominkowych producentów może się szczycić. Wymiary paleniska wpływają na wielkość całego pieca: szerokość pieca 106cm, głębokość 80cm, wysokość 173cm, a w opcji dodatkowej istnieje możliwość ustalenia wysokości pieca. Moc nominalna urządzenia wynosi  14kW.

HANNOVER GROSSE to dotychczas największy gabarytami i mocą grzewczą kominek ceramiczny z serii STOGER CERAMIC.

Poza gabarytami i typowo zduńskim dwuszybowym wkładem grzewczym HANNOVER GROSSE stylistycznie jest taki sam jak wcześniej poznane piece z tej serii czyli: MAGDEBURG, HANNOVER i SALSBURG tzn. z wszystkimi wymienionymi modelami łączą go następujące cechy:

– podstawa ceramiczna pieca ściśle przylega do podłoża, co zapobiega gromadzeniu się kurzu
– szeroka gama kolorystyczna ceramicznych kafli najwyższej jakości
– dwie możliwości wyprowadzenia spalin do komina: z góry lub z tyłu
– estetyczna ceramiczna rozetka w górnej części pieca w przypadku wyprowadzenia górnego
– ażurowe kafle w dolnej i górnej części pieca do obiegu powietrza radiacyjnego
– nieograniczona możliwość w stworzeniu własnego niepowtarzalnego koloru ceramiki (zobacz próbnik kolorów >>)

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt że piec Hannover Grosse, a ściśle jego palenisko wyposażone jest w podwójne przeszklenie (dwuszybowy wkład), co daje mu przewagę nad innymi piecami bo pozwala zastosować go wszędzie tam gdzie nadmierna emisja ciepła przed urządzeniem grzewczym pogarsza komfort użytkowania (czyli wąskie strefy komunikacyjne, korytarze, sale konsumpcyjne w lokalach).

Uwzględniając powyższe cechy kominka zduńskiego Stoger Ceramic Hannover Grosse możemy stwierdzić, że on jest kolejnym produktem firmy TAPIS ściśle dedykowanym do określonych potrzeb i oczekiwań. Idealnie spełni rolę ogrzewania dużego pomieszczenia-salonu, holu, sali jadalnej i każdego wnętrza, które oprócz wydajnego źródła ciepła potrzebuje architektonicznego elementu nadającego lub podkreślającego nieprzeciętny styl pomieszczenia.

Szczegółowe informacje o akumulacyjnych piecach kaflowych STOGER CERAMIC w serwisie internetowym: https://www.tapis.pl/piece-piecyki/stoger-ceramic/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece