Dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników wkładów grzewczych marki KWLINE poniżej zamieszczamy INSTRUKCJĘ DOBREGO PALENIA we wkładach kominkowych KWLINE.

Dowiemy się z niej jak prawidłowo i bezpiecznie rozpalać ogień w paleniskach KWLINE oraz jak z nich bezpiecznie korzystać.

Zapraszamy do lektury.

INSTRUKCJA DOBREGO PALENIA we wkładach kominkowych KWLINE 

rysunek1 Krok 1. Należy otworzyć szyber wciskając dźwignię w kierunku paleniska.
Krok 2. Otwieramy dwie dźwignie (przesuwając je w prawo). Jedna (lewa) do regulacji dopływu powietrza z zewnątrz, druga (prawa) do dwóch kurtyn powietrznych.
rysunek6 Krok 3. Drewno kominkowe należy ułożyć odpowiednio w palenisku. Grube kawałki trzeba umieścić na spodzie, a na nich ułożyć drobne szczapki drewna. Rozpalamy ogień od góry. Dla ułatwienia zapłonu można użyć, specjalnie do tego celu przeznaczonej rozpałki. Zabrania się stosowania cieczy łatwopalnych, takich jak benzyna, i tym podobne.
rysunek5a Krok 4. Gdy drewno już się zapali i powstanie wystarczająco duży płomień, należy zamknąć dźwignię regulacji kurtyn powietrznych (dźwignia po prawej stronie) przesuwając ją w lewo. Dźwignię z lewej strony należy pozostawić w pozycji otwartej (przesunięta w prawo), także szyber pozostawiamy otwarty.
Krok 5. Drewno należy dokładać dopiero w momencie całkowitego spalenia się pierwszego załadunku. Na dnie paleniska powinien pozostać tylko żar.
Krok 6. Podczas dokładania drewna obie dźwignie muszą być zamknięte (przesunięte w lewo), a szyber ciągle pozostaje otwarty. Drzwi należy uchylić na około 7cm pozostawiając je w takiej pozycji przez około 3-5 sekund. Następnie można otworzyć drzwi całkowicie i dołożyć drewno do paleniska. Po zamknięciu drzwiczek, otworzyć (przesunąć w prawo) dwie dźwignie sterowania powietrzem.
rysunek8 Krok 7. Po rozpaleniu się drugiego załadunku drewna należy zamknąć (przesunąć w lewo) dźwignię regulacji doprowadzenia powietrza do paleniska (dźwignia po lewej stronie). Drugą dźwignię do regulacji kurtyn powietrznych zamykamy, ale nie całkowicie, powinna pozostać lekko uchylona. Szyber zaraz po załadunku powinien pozostać otwarty, należy go zamknąć po całkowitym rozpaleniu się w palenisku.

Instrukcja pobrana ze strony producenta www.kwline.pl

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe