Nowatorskie, odważne, często wręcz szokujące projekty budynków, mebli, samochodów, obiektów architektonicznych stają się dzisiaj normą. Wiele z takich realizacji po ukończeniu okazuje się wielkim niewypałem stylistycznym, szpecącym otoczenie, lub przestrzeń, którą projektant obdarował. Ale bywa też tak, że nowatorski i bardzo oryginalny design okazuję się strzałem w „10”, przykuwa uwagę, przywołuje pozytywne skojarzenia i rozbudza chęć posiadania u każdego.

W takich przypadkach tylko projektanta należy pytać jakich tajemnych reguł i zasad użył, aby taki efekt osiągnąć, choć często to tylko majstersztyk lub łut szczęścia w pracy. Niewątpliwie takim produktem jest  np.  grill Whell Spin oraz kominki stalowe Stoger Metallic.

Jydepejsen Elegance H 116

Czy to dzięki doskonałemu designowi piece Jydepejsen osiągnęły sukces sprzedażowy, czy także wielka w tym rola nowatorskiej i bardzo zaawansowanej technologii budowy pieca, czyli duńskich inżynierów zaangażowanych w Jydepejsen, tego w tym felietonie nie rozstrzygniemy. Niezaprzeczalnym faktem dzisiaj jest to, że seria pieców Jydepejsen ELEGANCE to wielkie hity sprzedażowe.

Najpopularniejszy z serii: ELEGANCE H116, dostępny także w wersji obrotowej o 360* z powodzeniem zintegruje się z każdym wnętrzem: małym, dużym, stylowym i nowoczesnym.

ELEGANCE H116 to forma mocno spłaszczonego walca z bardzo dużym panoramicznym przeszklonym frontem, duże przeszklone drzwi do tego mocno gięta szyba z czarnym rastrem zapewnia przepiękną wizję płomieni z każdego punktu pomieszczenia, gdyby to okazało się niewystarczające możemy ELEGANCE mieć w wersji obrotowej i ustawić wizję ognia pod dowolnym kątem.

Wielu producentów pieców kominkowych oferuje piece obrotowe, ale jak do tej pory tylko ELEGANCE z Jydepejsena szczyci się tak perfekcyjnie dopracowanym i swobodnie działającym mechanizmem osi obrotu. W efekcie każda osoba bez użycia siły, z łatwością i bezpiecznie może w każdej chwili ustawić piec w dowolnej pozycji. Tak perfekcyjnie opracowana oś obrotu pieca Jydepejsen ELEGANCE jest wzorem, nieosiągalnym dla innych firm kominkowych.

Poniższe prezentacje multimedialne obrazują perfekcyjne działanie możliwości obracania pieca ELEGANCE:

https://www.youtube.com/watch?v=foMvqEYUoL4
https://www.youtube.com/watch?v=kqlMESdji8w
https://www.youtube.com/watch?v=uNSLb61orKE

Możliwość podziwiania widoku ognia z każdego punktu pomieszczenia to nie jedyny wyróżnik pieca kominkowego Jydepejsen ELEGANCE, całkowita głębokość pieca to tylko 40cm, ulokowany przy ścianie zajmuje znacznie mniej miejsca niż inne piece kominkowe.

Wymiary zewnętrzne to: wysokość 116cm, szerokość 58 cm, głębokość 40cm, moc grzewcza w zakresie 4-8kW.

Piec ELEGANCE dostępny jest także w mniejszym wydaniu – odchudzona wersja ELEGANCE ma nieco mniejsze wymiary i moc, dlatego jest idealną propozycją do małych pomieszczeń, lub jako stylistyczny dodatek do nowoczesnego salonu, studia lub chillout room’u. Mniejsza wersja ELEGANCE to ELEGANCE JUNIOR.

Wymiary zewnętrzne JUNIORA: wysokość 98cm, szerokość 52cm, głębokość 35cm, zakres mocy grzewczej 3-5kW.

Jeśli nawet na tak mały piecyk (z wielką wizją żywego ognia wewnątrz) nie znajdujemy miejsca możemy zamontować  wersję naścienną, czyli ELEGANCE WALL.

Wymiary ELEGANCE WALL:
– wysokość 78cm,
– szerokość 52cm,
– głębokość 35cm,
– moc grzewcza pieca 3-5kW.

elegance-przekroj

Rysunek techniczny: przekrój pieca Elegance.

Wszystkie piece serii Elegance wyposażone są w bezpośredni dolot powietrza do spalania, dwa sposoby podłączenia do komina czyli górne lub tylne. Sprawnie działająca kurtynę gorącego powietrza i wtórny obieg powietrza w komorze spalania.

Piecyki niewielkich rozmiarów, wiszące na ścianie, nie zabierające miejsca z podłogi znajdują coraz częściej przeznaczenie w nowoczesnych mieszkaniach, harmonijnie wtapiają się w minimalistyczny, surowy wystrój przeszklonych wnętrz, lub modnych loftów z wyraźnie wyczuwalna nutą industrialnego klimatu.

Wszystkie wersje pieców Jydepejsen z serii ELEGANCE mają bezpieczne, trwałe i szczelne paleniska stalowe wyposażone w bardzo precyzyjną regulację procesu spalania. Jydepejsen ELEGANCE otrzymał nowoczesny, bardzo udany i opatentowany przez Jydepejsen system Duplic Air.

Jydepejsen Duplic Air – skonstruowany jest tak, że zapewnia prostą i niezawodną obsługę. Ideą tego systemu jest optymalizacja zużycia drewna i przyjazna obsługa paleniska.

Mnogość nowoczesnych rozwiązań technicznych podnoszących sprawność palenisk pozwala wykorzystywać piece Jydepejsen także jako wydajne i oszczędne w eksploatacji urządzenia grzewcze.

Więcej informacji o piecu Elegance w serwisach internetowych:
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/jydepejsen/elegance.htm
http://www.jydepejsen.pl/elegance.html

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece