Dodano: 2013.04.15

Solaris Firma Tapis przedstawia gamę gotowych saun infrared produkcji węgierskiej firmy Wellis. Sauny wykonane z przepięknie pachnącego czerwonego kanadyjskiego cedru. Prosty, nowoczesny wygląd  podkreślają duże płaszczyzny przeszklenia ze szkła hartowanego w kolorze antisol.  W oryginalnych  drewnianych narożnikach ukryte nietypowe  w kształcie, specjalnie zaprojektowane promienniki podczerwieni niwelujące w saunie „martwe pola” – miejsca, do których nie docierają promienie Infrared. Umieszczenie  dodatkowych promienników w bocznych narożnikach z przodu sauny rozwiązuje ten problem.  Brak promienników skierowanych na przednią część ciała to  podstawowa  wada  gotowych saun  innych producentów saun infrared.
Promieniowanie podczerwone w saunach Infrared przy zastosowaniu dwukrotnie niższej temperatury (w saunach Infrared  temperatura wynosi 30 do 60°C ).Przekłada się na większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokiej temperatury w czasie pobytu w tradycyjnej saunie. Zbyt wysoka temperatura powietrza w saunie jest nazywana szkodliwym zjawiskiem gorącego ciepła lub efektem przegrzania.

W saunie na podczerwień, przy temperaturze nie przekraczającej 60°C, oddycha się znacznie przyjemniej, seans może trwać do 40 minut. Nie wymaga się przerywania seansu i schładzania w jego trakcie ciała zimną wodą. W saunach tradycyjnych jest to koniecznością.
Wszystkie sauny wyposażone w promienniki podczerwieni typu RedLightTM o mocy  1,8 kW w komplecie z  cyfrowym panelem sterującym obsługiwany pilotem, z wbudowanym radiem FM, koloroterapią i wentylatorem.

eclipse sundance helios

Wymiary saun:
Helios  sauna IR jednoosobowa – wymiary: 850x900x2100 mm
Solaris  sauna IR dwuosobowa – wymiary: 1200x1200x2100 mm
Sundance  sauna IR trzyosobowa – wymiary: 1500x1000x2100 mm
Eclipse  sauna Fińska i Infrared dla sześciu osób – wymiary: 1980x1980x2100 mm

W tej serii znalazła się również sauna dwufunkcyjna  – model Eclipse, w której oprócz promienników został dołączony piec  i dzięki temu mamy zamiennie  saunę fińską lub infrared.  Opcjonalnie piec dwufunkcyjny – tylarium (łaźnia parowa) i panel  Sunshower  do wyboru  modele Combi Mini, Combi Maxi i Deluxe.

https://www.tapis.pl/promocje/sauny-infrared.htm
https://www.tapis.pl/sauny/sauny-infrared/
https://www.tapis.pl/sauny/akcesoria/index.htm#sunshower

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny, Spa