Relaksujące seanse w saunie i ich ogromny  wpływ na zdrowie są tak cenne, że sauny stały się w ciągu kilkunastu lat stosunkowo powszechnym wyposażeniem naszych domów i mieszkań. Sauny stały się tak popularne ze „wyszły” z domów na zewnątrz i coraz częściej spotykamy je w przydomowych ogrodach lub działkach rekreacyjnych. Sauny ogrodowe systematycznie stają się częstym wyposażeniem działek i nieodzownym dodatkiem do dużego komfortowo urządzonego ogrodu. Ogrodu często pełniącego funkcję rekreacyjną i gościnną w porze letniej. Reakcją firmy TAPIS wobec nowych potrzeb rynku było wprowadzenie do oferty ogrodowych domków saunowych. Duże powodzenie rynkowe i pozytywne przyjęcie z jakim spotkały się domki saunowe zobligowało TAPIS do wzbogacenia oferty saun ogrodowych o nowy model. Nowa sauna ogrodowa kształtem i stylem jest zupełnie inna od wcześniej poznanych, bo jest to KOLA – sauna-bania.

Kształtem do złudzenia przypomina wielka leżącą beczkę. Sauna-bania to leżący walec o średnicy 180cm. i długości 150cm. Zewnętrzna sauna bania stabilnie spoczywa na dwóch masywnych drewnianych podestach. Dla stabilności i podniesienia trwałości całej konstrukcji po obwodzie sauna bania opasana jest trzema stalowymi opaskami. Masywna, drewniana beczka ulokowana w gustownie urządzonym ogrodzie jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale także oryginalnym, a nawet intrygującym elementem dekoracyjnym nowoczesnego ogrodu.

sb2

Wymiary sauny Kola skonfigurowano tak, aby wygodnie korzystać z niej mogło od 4 do 6 osób. Sauna ogrodowa Kola wewnątrz wyposażona jest w promienniki podczerwieni (12 szt.) i elektryczny piec z kamieniami mocy 6kW – jest więc sauną dwufunkcyjną. Promienniki podczerwieni oddziałują na górne i dolne partie ciała korzystających w pozycji siedzącej.

W opcji możemy ten domek saunowy wyposażyć w piec opalany drewnem, ale w w przypadku takiego rozwiązania konieczny jest w saunie bani izolowany komin systemowy.

W standardowym wyposażeniu jest także zestaw oświetlenia LED – idealnie sprawdzający się w chromoterapii. Oświetlenie w szerokiej palecie barw jest w pełni regulowane pilotem. Ilość zastosowanych diod zapewnia bardzo równomierne rozkładanie się poziomu światła. Istnieje także możliwość ustawienia bardzo jasnego białego światła – jako tryb antydepresyjny. Funkcja bardzo istotna w zimie. Standardem w saunie bani-infrared produkowanej przez TAPIS jest zestaw audio (radio, CD, MP3) wraz z zestawem nagłaśniającym. Dobra jakość dźwięku podczas pobytu w saunie ma olbrzymi wpływ na jakość relaksu i wypoczynku. Producent przewidział do sauny bani kilka modeli drzwi, dostępne są z przeszkleniem mlecznym, przezroczystym-bezbarwnym i przyciemniane-antisol, tak aby każdy mógł saunę beczkę optymalnie dostosować do kolorystyki ogrodu lub jego wyposażenia (patrz drzwi do sauny: https://www.tapis.pl/info/drzwi-do-sauny-polska-jakosc.html).

Ogrodowy domek saunowy Kola uatrakcyjnić możemy wewnątrz tylną ścianą wykonaną z naturalnego kamienia lub cegły solnej. Naturalna sól w ogrodowym domku saunowym jeszcze bardziej zwiększa pozytywny wpływ na zdrowie.

Funkcjonalnym uzupełnieniem sauny ogrodowej Kola jest drewniana balia ogrodowa z zewnętrznym piecem opalanym drewnem. Duża drewniana balia z ciepłą wodą zapewnia bezcenny wypoczynek i relaks dla kilku osób jednocześnie. Dodatkowo balia drewniana ulokowana w sąsiedztwie domku saunowego jest dodatkowym walorem estetyczny dla całej działki lub ogrodu.  Więcej informacji o baliach ogrodowych –> https://www.tapis.pl/info/nowy-model-bali-hot-tub.html

Kola nie wymaga żadnych pozwoleń, projektów czy zgłoszeń. Do jej ustawienia wystarczy kawałek wolnej przestrzeni, wypoziomowanego podłoża i doprowadzenie energii elektrycznej. To wszystkie warunki jakie należy spełnić aby cieszyć się przez cały rok z dobroczynnego działania sauny.

Atutem naszych saun ogrodowych i domków saunowych, jest atrakcyjna cena, wynikająca z produkcji własnej, nie obciążona wysokimi marżami i kosztami wytworzenia podobnego produktu w Europie Zachodniej.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny