Kominek wiszący HOFPrzeprowadzony sondaż w 2012 roku dotyczący nowoczesnych kominków  z oferty firmy Tapis w dwóch o zróżnicowanych wielkościach i strukturach społecznych miastach –  Łodzi i Częstochowie – miastach w których znajdują się  Salony firmowe Tapis –jednogłośnie potwierdził naszą opinię o piecokominku Hof / Santorini firmy HERGOM.  Sondaż  dotyczył metaloplastyki,  kominków o futurystycznych liniach,  podwieszanych, typowo designerskich. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce uzyskał kominek  Hof / Santorini. Dlatego  w związku z ogromnym zainteresowaniem tym modelem, chcielibyśmy szerzej poruszyć temat nie tylko wyglądu, ale również innowacyjności i wartości technicznych Hofa. W jednym z artykułów w dziale „Aktualności” z dnia 01.08.2012r opisywaliśmy już wygląd – ponadczasowy, ze względu na możliwość konfiguracji pasujący do każdego miejsca.

Dziś zajmiemy się wyjątkowymi zaletami technicznymi tego kominka. W pierwszym rzędzie należy napisać o perfekcyjnej kontroli spalania absolutnie nieosiągalnej w innych modelach piecokominków z linii futurystycznej i metaloplastyki. Stosunkowo duża moc, ale mieszcząca się w granicach europejskiej normy dla domów z rekuperacją.  Współczesne domy, nawet jeżeli nie są wyposażone w rekuperację, dbając o jak najmniejsze straty ciepła mają doskonałą izolację, szczelne okna i dlatego  kominek, piecyk powinien być tak dobrany pod względem mocy, aby uniknąć  sytuacji w której nasze urządzenia grzewcze w celu zapobiegania przegrzaniu będzie pracować na tak zwanym „wolnym biegu”. Urządzenia grzewcze opalane drewnem działają najlepiej  w polu bliskim ich maksymalnej mocy, a przy działaniu „na wolnym  biegu” wydajność  (sprawność) kominka spada, natomiast wzrasta ilość odpadów zanieczyszczających atmosferę.

Kolejna zaleta – piecokominek  Hof / Santorini posiada bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Nie zużywa więc powietrza z pomieszczenia, nie zakłóca systemu wentylacji, a jego działaniu nie przeszkodzi na przykład działający wyciąg kuchenny.  Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że piecokominek Hof to urządzenie energooszczędne i w 100% ekologiczne, a jego sprawność, oraz wyjątkowo znikoma emisja cząsteczek spalin sprawia, że nie ma sobie równych w gamie innych modeli z linii nowoczesnych kominków futurystycznych. W przeciwieństwie do kominków „szytych na miarę” (metaloplastyka) nie są wymagane specjalne obmiary z miejsca budowy, oraz  przygotowania  dodatkowych rysunków technicznych –  banalnie łatwy do wkomponowania w gotowy projekt przez inwestora lub architekta ze względu na unikatową budowę teleskopowej  maskownicy systemu spalinowego (nie ma znaczenia na jakiej wysokości znajduje się otwór szybu kominowego).

Dane techniczne piecokominka Hof / Santorini:
Nominalna moc grzewcza 10,7kW
Sprawność – 78%
Zawartość CO w 13,5% O2  – 0,10%
Emisja cząsteczek stałych w 13%O2 – 30mg/mo3
Korpus: stal nierdzewna
Palenisko: stal nierdzewna
Drzwi: uchylne
Szkło: przednia szyba vitroceramiczna
Paliwo: suche drewno liściaste (20% wilgotności)
Tryb ogrzewania: konwekcja naturalna
Wersje: dostępne w wersji stojącej lub wiszącej, opcjonalnie maskownica rury spalinowej  (teleskopowa)

Więcej informacji w serwisie internetowym: www.tapis.pl/kominki/cof/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki