Dodano: 2015.03.16

Seria pieców kominkowych CONCEPT STUDIO z firmy Bodart & Gonay to pokusa dla wszystkich, którzy uwielbiają modne, ultranowoczesne formy. Czyste ponadczasowe linie gwarantują perfekcyjnie uzupełniający wystrój każdego domu w którym ceni się komfort. Duże szyby Vis a Vis oferują niezrównany widok ognia z dwóch punktów salonu. Oprócz najmodniejszego stylu te superwydajne, stalowe, a dokładnie stalowo-szklane, centralne piece kominkowe dzięki przestronnym komorom spalania zapewniają długotrwałe ciepło i optymalny komfort. Cała gamma pieców CONCEPT STUDIO zaprojektowana została w oparciu o kryteria niskiego zużycia opału. Poprzez swoje gabaryty i moce grzewcze, a także zdecydowaną stylistykę dedykowane są głównie do nowoczesnych wnętrz, lub modnych loftów, sprawdzają się także jako główne ogrzewanie domków letniskowych. Podwójne symetryczne przeszklenie typu „TUNEL” determinuje je do roli kominków wyspowych lub półwyspowych z górnym podłączeniem do komina. W praktyce najczęściej sytuowane są w centralnej części pomieszczenia, jak w felietonie o kominkach z metaloplastyki.

Duże powierzchnie przeszklone Kominków Centralnych, a w opcji wentylatory wymuszające obieg ogrzanego powietrza o wydajności 750m3/h montowane fabrycznie pod paleniskiem powodują błyskawiczne nagrzewanie pomieszczenia zaraz po rozpaleniu w palenisku. W celu zminimalizowania czynności obsługowych producent Bodart & Gonay wyposaża centralne turbo piece z serii CONCEPT w sensor kontrolujący temperaturę korpusu paleniska – tak aby po przekroczeniu wartości 50*C automatycznie załączył się turbowentylator wymuszający obieg gorącego powietrza. Komfort użytkowania pieców CONCEPT poprawiają gumowe wyciszenia zainstalowane pomiędzy turbowentylatorami a korpusem paleniska.

Do wyboru mamy trzy modele turbo pieców w różnych wymiarach wymagające zabudowy dolnej części pieca (nóżek, wentylatorów i dolotu powietrza) czyli wykonania cokołu. I tu do wyboru każdy nabywca może wykazać się nieograniczoną fantazją gdyż cokół, czy podest w którym zainstalowany zostanie centralny kominek typu „tunel” może być w dowolnym kształcie i wielkości.

Zależy to tylko od naszej pomysłowości i upodobań. Ponadto aranżacje cokołu można bardzo łatwo i szybko zmienić w zależności od zmieniającego się wystroju wnętrza.

Wymiary pieców z serii CONCEPT GREEN STUDIO:

– CONCEPT 510/510 D GREEN STUDIO szerokość 600mm, głębokość 526mm, wysokość paleniska 566mm
– CONCEPT 510V/510 DV GREEN STUDIO szerokość 600mm, głębokość 526mm, wysokość paleniska 875mm
– CONCEPT 900/900 D GREEN STUDIO szerokość 986mm, głębokość 526mm, wysokość paleniska 566 mm

Seria CONCEPT z Bodart & Gonay to także piece z fabrycznie zintegrowanymi niskimi nóżkami i cokolikiem, pełna nazwa tej serii to CONCEPT GREEN STUDIO COMPACT

– CONCEPR 510/510 D GREEN STUDIO COMPACT szerokość 606mm, głębokość 526mm, wysokość całkowita z cokolikiem 783mm
– CONCEPT 760/760 D GREEN STUDIO COMPACT szerokość 856mm, głębokość 526mm, wysokość z cokolikiem 842mm

Wszystkie produkowane przez Bodart & Gonay paleniska kominkowe wykonane są z najwyższej jakości stali. Specjalny materiał akumulujący ciepło wypełnia dokładnie spód, boki i stanowi górny deflektor w palenisku. Konstrukcja drzwiczek zapewnia bardzo szczelne zamykanie i precyzyjną regulację dopuszczanego powietrza do procesu spalania. Zaawansowany proces spalania w paleniskach Bodart & Gonay gwarantuje ekonomiczne spalanie drewna i dba o optymalną temperaturę w pomieszczeniu.

Cała seria pieców do spalania drewna CONCEPT to w pełni nowoczesne konstrukcje na miarę XXI w.

Oferta promocyjna CONCEPT STUDIO Bodart&Gonay:
https://www.tapis.pl/promocje/piecokominki-bodart-gonay.htm

Zobacz także:
Nowoczesne turbokasety kominkowe Hergom

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki