kominkiKraków jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce i należy do czołówki europejskich miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Radni małopolskiego sejmiku, w trosce o zdrowie jego mieszkańców przyjęli uchwałę antysmogową. Oznacza to że w Krakowie od 1 września 2019 r. będzie obowiązywał zakaz stosowania paliw stałych.  Do tego czasu zlikwidowane mają zostać wszystkie piece opalane węglem i drewnem. Do ogrzewania domów i mieszkań będzie można stosować gaz, lekki olej opałowy, prąd i ciepło z miejskiej sieci. Nie będzie można także palić drewnem w kominkach.  Nowe przepisy mają się przyczynić do znacznej poprawy jakości powietrza w mieście.

Co w takim razie zrobić z zainstalowanymi już kominkami?

 

KWLINE przygotował  interesującą alternatywę dla istniejących już kominków opalanych drewnem – palniki gazowe.

Palniki gazowe Kwline przeznaczone są do przeróbki istniejących kominków do tej pory opalanych drewnem nie tracąc przy tym właściwości grzewczych. 

Wszystkie palniki gazowe Kwline sterowanie są pilotem, (zapalanie, płynna regulacja wysokości płomieni) zapewnia to doskonały komfort użytkowania, nieosiągalny w tradycyjnym kominku, a szeroka gama modeli sprawia że bez trudu dobierzemy palnik gazowy do swojego kominka.

Kominki z palnikami Kwline Kominek z palnikiem Kwline Kominek gazowy z palnikiem
Palniki gazowe Kwline przeznaczone są dla osób znużonych ciągłym bieganiem z drewnem i pilnowaniem ognia, ciągłym czyszczeniem szyb i dyskomfortem w użytkowaniu. Teraz dochodzi czynnik ekologiczny ograniczający, a nawet uniemożliwiający palenie w tradycyjnych kominkach, dla tych co poszukują komfortu użytkowania nie tracąc przy tym właściwości grzewczych oraz widoku tradycyjnego płomienia.

palniki gazowe
Wymiary poszczególnych palników gazowych:

– Kwline 40 długość 373mm – wysokość 140mm – głębokość 296mm – waga 8,5 kg, moc: 3,3-8,3kW

– Kwline 60 długość 506mm – wysokość 140mm – głębokość 296mm – waga 11,5 kg, moc: 4-10kW

– Kwline 80 długość 774mm – wysokość 140mm – głębokość 296mm – waga 14,5 kg, moc: 4-10 kW

– Kwline 130 długość 1307mm – wysokość 140mm – głębokość 296mm – waga 20,5 kg, moc: 5-12kW

– Kwline 180 długość 1857mm – wysokość 140mm – głębokość 296mm – waga 25 kg, moc: 8-15kW

Palniki gazowe Kwline można z sobą łączyć szeregowo i uzyskać dowolną długość paleniska, możemy wmontować w dowolny kominek czy to nowoczesny, rustykalny, portalowy czy w otwartym palenisku lub stworzyć własną wizję kominka.

pilotW tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń, nawet przy zabudowie z płyt meblowych oczywiście w odpowiednio odizolowanych od palnika. Bardzo łatwy montaż samego palnika nie sprawi trudności nawet laikowi, każdy palnik jest wyposażony nie tylko w pilota zdalnego sterowania, ale również puszkę do wymiany źródła zasilania która jest połączona przewodem z palnikiem, puszkę trzeba zamontować w dostępnym miejscu przy kominku do łatwej wymiany zasilania.

Płomienie w samym palniku gazowym możemy ozdobić polanami ceramicznymi wiernie odwzorowującymi palące się kawałki drewna, jak również białymi lub czarnymi kamyczkami.
Palniki gazowe przystosowane są do spalania gazu ziemnego lub propan-butanu.

Krakowianie pamiętajcie !
Wasze kominki nie muszą być bezużyteczne. Palniki gazowe Kwline pozwolą Wam w dalszym ciągu cieszyć się ciepłem swojego kominka i pięknym widokiem naturalnych płomieni.

Więcej informacji w serwisie:  http://www.kwline.pl/kominki-gazowe-palniki.html

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe