Nowa seria futurystycznych kominków Stoger Future II to dowód tego co czyni moda i jak bardzo jej dyktatowi podlegają producenci kominków.

Całkiem niedawno pisaliśmy o awangardowej serii naściennych i centralnych kominków Stoger Future, jeszcze rynek nie zdążył oswoić się tymi szokującym formami i kolorami, a Stoger już serwuje nam nowe propozycje będące rozwinięciem tej gamy o kilka nowych zaskakujących form.

Prostota i minimalizm to dwa określenia jakie w pierwszej chwili nasuwają się, aby w skrócie i uproszczeniu opisać pierwsze wrażenie.  W dużym telegraficznym skrócie o modelach kominków z tej serii:

5530

 

Wiszący, centralny pionowy słup zakończony u dołu pionową wizją ognia to model Stoger Metallic 5530. Jest to kominek typu „tunel” czyli z dwustronnym przeszkleniem vis a vis. To co najważniejsze dzisiaj w awangardowych kominkach – możliwość obracania całym urządzeniem o 360 stopni.

Wymiary: 55cm szerokość, 30cm głębokość, wysokość zależna od pomieszczenia, możliwość spalania polan o długości 50cm

 

 

 

 

 

4030

 

 

Stoger Metallic 4030 to także wiszący pionowy słup z czarnej stali zakończony u dołu paleniskiem, ale o mniejszym przekroju 40cm x 30cm i o możliwości spalania polan o długości 33cm.

 

 

 

 

 

 

5530wall

 

Stoger Metallic 5530 Naścienny – prosta pionowa forma z czarnej stali z dwustronnym paleniskiem vis a vis, ale do zamocowania jednym bokiem do ściany.

Wymiary: szerokość 55cm, głębokość 30cm, wysokość całkowita 170cm. Możliwość spalania polan o dł. 50cm.

Idealnie koresponduje w prostych i otwartych przestrzeniach, w których chcemy uzyskać wyraźny podział na wnętrza o różnym charakterze . Taki kominek mocowany do ściany z symetrycznym dwustronnym paleniskiem pozwoli ten zamiar uzyskać.

 

 

2500

 

 

Stoger Metallic 2500 to również konwencja totalnego minimalizmu i prostoty. Pionowa, prosta, czarna, stalowa rura o średnicy 25cm z gazowym paleniskiem w szklanym walcu. Czysta cylindryczna powierzchnia szkła bez żadnych szprosów czy poprzeczek w połączeniu z czernią – bardziej surowo już nie można. Wyobraźmy sobie dużą przestrzeń z kilkoma takimi „słupami ognia” – jakiego klimatu i nastroju nada taki las ognia nowoczesnej galerii malarskiej czy rzeźbiarskiej? niech sobie każdy sam odpowie.

 

 

 

 

 

 

3340

 

 

Stoger Metallic 3340 – smukły czarny kominek , który oglądając z większej perspektywy odbierzemy jako element łączący podłogę z sufitem, stworzy wrażenie elementu spajającego z owalną wizją ognia pomiędzy. Tak jak poprzednie modele z tej serii tak i ten ma dwustronnie przeszklone palenisko o oryginalnym kształcie łezki i perfekcyjnie działający mechanizm obrotu 360*. Możemy spalać w nim polana drewna o długości 40cm

 

 

 

 

5500

 

Stoger Metallic 5500 to chyba najlepiej przyjęta przez polski rynek i najchętniej stosowana przez projektantów aranżacja. Soger Metallic 5500 jest centralnym, wyspowym kominkiem o średnicy 55cm i płynnie stożkowo zwęża się ku górze. Dostępny w trzech wariantach: z pełnym przeszkleniem bez szprosów, z podziałem na sekcje i z oryginalnym stalowym, ażurowym kloszem okalającym palenisko.

 

 

 

 

Cała awangardowa seria Stoger Future II jest dedykowana dla zwolenników kominków opalanych drewnem jak i gazem. Zainteresowanych szczegółowymi informacjami zapraszamy do kontaktu z firmą TAPIS.

 

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki