RueggW dniu  21 czerwca bieżącego roku przedstawiciele firmy Tapis mieli przyjemność  i zaszczyt uczestniczyć  w wyjątkowym XIII Walnym  Zjeździe Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KOMINKI POLSKIE w centrum szkoleniowym Energetyk w Nałęczowie. Współgospodarzem spotkania było czasopismo branżowe  – kwartalnik  Świat Kominków obchodzący w tym roku okrągłą dziesiątą rocznicę ukazywania się pisma.

Spotkanie rozpoczął uroczysty obiad, a następnie członkowie przystąpili do zaplanowanych obrad.

W pierwszym dniu  spotkania podsumowano dziesięcioletnią działalność Stowarzyszenia, oraz  został wybrany na kolejne trzy lata nowy zarząd OSKP,  poprzedzony  internetową kampanią wyborczą. W kolejnym punkcie programu zatwierdzono nowy Statut OSKP.

Dzień zakończyła wspólna kolacja i spotkanie przy grillu.

Sobota w godzinach przedpołudniowych poświęcona była prelekcjom i tak wykłady prowadzili kolejno prof. Mirosław Piotrowski – poseł do Parlamentu Europejskiego,   Wiesław Wiącek, emerytowany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie,  dr inż. arch. Natalia Przesmycka z Politechniki Lubelskiej, Janusz Iberszer  prezes Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddziału Lublin i Sylwester Kurcwald prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KOMINKI POLSKIE. Po każdym wykładzie był czas na pytania i dyskusje.

Po obiedzie – nastąpiła najważniejsza część imprezy – uroczyste wręczenie Płomieni Roku.  Uczestnicy w strojach z epokiOd 5 lat spotkania Stowarzyszenia odbywają się pod jakimś hasłem i są związane z odpowiednim strojem. W tym roku tematem było: „Jedziemy do wód i spotykamy się w Nałęczowie z końca XIX wieku”. Na  salonach królujący  walc, w sztuce secesja, długie suknie, kapelusze z kwiatami, fraki, cylindry i laseczki, operetka i kabaret. Po prostu „FIN DE SIÈCLE

I teraz przechodzimy do meritum: Z dumą informujemy, że spośród ogromnej liczby wkładów kominkowych oraz innych produktów służących do budowy kominków – produkt z oferty  Tapis wkład szwajcarskiej firmy Ruegg model Odeon otrzymał nominację do tej prestiżowej nagrody jaką jest Płomień Roku. Mimo, że Odeon nie zdobył żadnej nagrody, sama nominacja jest już zaszczytem. Co prawda przyjęliśmy tę nominację z lekką nutką zdziwienia, bo doceniając zalety i urodę wkładu Odeon, niestety, nie przełożyły się one na sukces handlowy, w przeciwieństwie do siostrzanego produktu firmy Ruegg  – modelu Cubeo, który od swojej promocji w ubiegłym roku do dnia dzisiejszego  cieszy się znacznie większym zainteresowaniem inwestorów i dzięki temu możemy pochwalić się wieloma realizacjami kominków z wkładem Cubeo.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie. Dwa dni minęły w niezwykle miłej atmosferze i będziemy je długo wspominać.

Więcej informacji w serwisie:
https://www.tapis.pl/kominkowe/ruegg/cubeo.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: , ,
Aktualność z kategorii: Wydarzenia