Dodano: 2016.03.21

Na samym początku, gdy decydujemy się na zakup kominka do naszego domu, zadajemy sobie pytanie – kominek w zabudowie, czy wolnostojący? Jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Kominek w zabudowie to klasyka. Dzięki wielkiemu postępowi w branży kominkowej, zabudowy to już nie tylko rustykalne, ciekawe konstrukcje, które idealnie komponują się do tradycyjnych wnętrz, ale również super nowoczesne projekty, od prostych brył, po oryginalne, zmieniające barwy zabudowy lub wykonane z pięknego, naturalnego kamienia.

Jednak są to rozwiązania skomplikowane w wykonaniu, trwałe, a przede wszystkim bardzo drogie. Z kolei kominek wolnostojący jest skierowany do klientów, którzy wybiegają myślami kilka lat do przodu. Moda się zmienia, a z nią wystrój naszych domów. Kominek w zabudowie praktycznie nie sposób zmienić, trzeba by niszczyć całą konstrukcję, natomiast w przypadku urządzeń wolnostojących, wszystko sprowadza się do odłączenia z rury spalinowej i podłączenia w to miejsce nowego, modnego kominka. Kolejnym atutem jest również cena oraz możliwość zaoszczędzenia sporej ilości miejsca w salonie.

A co, gdyby połączyć oba te produkty ?

Firma Tapis rozpoczyna promocję nowego rozwiązania, jakim jest kominek wolnostojący w zabudowie. Produkt gotowy, stwarzający kompromis we wcześniejszych dylematach. Piękna, ponadczasowa forma zabudowy, a jednocześnie prostota montażu i ewentualnego demontażu.

contura-i51

Cena, jest również wypośrodkowana. Za wkład kominkowy i finalne wykonanie zabudowy, trzeba liczyć ok. 20 tys zł, natomiast kominek wolnostojący dobrego producenta, to koszt ok. 10 tys zł. Kominki CONTURA są uplasowane pośrodku. Cena oscyluje w granicach 15 tys zł. W ofercie występuje również model narożny lub potrójnie przeszklony, który można połączyć z szeroką gamą podestów lub drewutni, co daje nam ogromne możliwości adaptacji tego urządzenia. Kominki z serii Stoger Contura, to nie tylko świetny design i innowacyjne rozwiązanie. To również wysoka kultura spalania drewna, oraz zadowolenie z pięknej wizji ognia dzięki zastosowaniu systemu czystej szyby.

Oferujemy 5 różnych wykończeń kominka:

contura-i51-kolor

Artstone White – dodaje elegancji do każdego stylu wnętrza
Steatyt – akumulacyjny kamień naturalny zachowujący naturalny chłód
Piaskowiec – kamień z naturalnymi przeżyleniami w ciepłych odcieniach beżu
Wykończenie stalowe – w ponadczasowej czerni – w klasycznym stylu
Artstone Natural – surowa struktura betonu dodaje wnętrzu domu prawdziwego wyrazu.

 

i51insert

Produkty z serii STOGER CONTURA, to również świetna alternatywa dla ciepłych kominków z masą akumulacyjną, ponieważ możemy wybrać wykończenie kominka ze steatytu, czyli najlepszego materiału akumulacyjnego. Mamy także możliwość dobrania, jako opcję dodatkową, pakietu krążków steatytowych, dla wzmocnienia efektu akumulacyjnego.

Wkład kominkowy w gotowym zestawie Stoger Contura został wyposażony w bardzo sprawny, świetnie dopracowany system podnoszenia szyby do góry, czyli tzw „gilotynę”. Ważną rzeczą przy tego typu rozwiązaniach, jest możliwość otwierania szyby do boku, np. w celu jej umycia. W tej kwestii kominek wypada znakomicie. Prosty system otwierania szyby do boku zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika, zwłaszcza, że do otwierania nie trzeba używać żadnego specjalnego klucza. Natomiast wracając do systemu „gilotyny”, na pewno docenią to wszyscy zwolennicy kominków otwartych, gdzie wizja ognia, jaki i wytworzony nastrój jest niepowtarzalny.

Reasumując, kominki z serii Stoger Contura to urządzenia niezwykle uniwersalne, które z łatwością dopasujemy do już umeblowanego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim będzie stylu. To również wielki kompromis dla fanów tradycyjnych kominków w zabudowie i pieców wolnostojących, ponieważ kominki Stoger Contura biorą największe atuty z obu urządzeń, łącząc je w jeden, nadzwyczajny produkt.

Więcej informacji o produktach z serii Stoger Contura:  https://www.tapis.pl/promocje/stoger-contura-i51.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki