Dodano: 2015.04.13

Firmy produkujące piece i kominki poszukują coraz to nowych źródeł inspiracji. Aktualnie „na topie” jest styl high-tech. Pytanie tylko czy kominki i piece kominkowe, krótko mówiąc urządzenia grzewcze towarzyszące człowiekowi w jego siedliskach od wielu wieków mogą podlegać regułom mody?

Dzisiaj z całą pewnością wiadomo, że kominki także takim regułom podlegają. Kominek ma za zadanie nie tylko grzać, ale powinien pozwolić nam na chwilę relaksu i dystansu od zgiełku dnia codziennego. Piec kominkowy często jest centralnym elementem salonu, skupia wokół siebie wszystkich domowników w wolnych chwilach. W rezultacie tego można pokusić się o stwierdzenie, że kominek, lub piec kominkowy w aspekcie relaksu i wypoczynku staje się alternatywą dla wszechobecnego i meczącego ekranu TV. Najprawdopodobniej taką inspiracją kierowali się projektanci trzech pieców kominkowych o szerokiej panoramicznej wizji ognia, każdy z pieców pochodzi od innego europejskiego producenta kominków. Szerokie panoramiczne piece łączą w sobie dwie ważne cechy, mianowicie w odróżnieniu od małych, typowych piecyków kominkowych mają szerokie, pojemne paleniska takie jak w średniej wielkości wkładach kominkowych. Dzięki temu można spalać w nich długie (nawet 60 cm) polana drewna. Kolejną ważną ich zaletą jest to, że wolno stojący piec można w każdej chwili odłączyć od komina i przewieźć w inne miejsce, bez żadnej szkody dla urządzenia. Tego nie można zrobić z kominkiem trwale związanym z wnętrzem.

Prostota i minimalizm to pierwsze skojarzenia na widok propozycji duńskiego pieca WESTFIRE 32 P.

Szeroka i masywna frontowa rama paleniska stanowi jednocześnie front pieca. Całość z podłogą łączy stalowy cokół w formie sześcianu. Wszystko w kolorze głębokiej i matowej czerni. Piec WESTFIRE 32 P w odróżnieniu od innych pieców tego typu ma możliwość idealnego „wpasowania” do narożnika, gdyż korpus pieca zwęża się ku tyłowi tworząc proporcjonalny trapez.

Wymiary WESTFIRE 32 P: wysokość -1020 mm, szerokość -1000mm, głębokość 410 mm, moc grzewcza 6kW

Perfekcja i najwyższy poziom wykonania to stałe atrybuty pieców z austriackiej firmy RIKA.

RIKA model SCENA to dobrze znany w Polsce piec kominkowy o panoramicznej – szerokiej wizji ognia i wyjątkowo komfortowej obsłudze. Szerokie palenisko w całości wyłożone grubą warstwą szamotu, bardzo szczelne zamykanie dużych drzwi, precyzyjna regulacja procesu spalania czynią z pieca RIKA SCENA doskonałe urządzenie grzewcze. Producent pieca daje nam szeroki wybór kolorystyczny ceramicznych detali użytych w obudowie pieca. Do wyboru mamy kilkanaście kolorów ceramiki lub naturalny szary steatyt.

Wymiary pieca RIKA SCENA: wysokość -900mm, szerokość -1060mm, głębokość 470mm, moc grzewcza 5-10kW

Piec STOGER z serii ECO 21 to kolejny kominkowy produkt który może nam zastąpić telewizor. Producent STOGER pozwala idealnie dopasować model pieca do wnętrza: oferuje trzy warianty kolorystyczne szerokich drzwi pieca, oraz siedem różnych cokołów, czyli podstaw pieca. W rezultacie mamy do wyboru aż 21 różnych konfiguracji. Znacznie więcej informacji o ECO 21w felietonie: „Wiosna w Stoger”

Wymiary pieca STOGER ECO 21: wysokość 940mm, szerokość 815mm, głębokość 500mm, moc grzewcza 6-10kW.

Projektanci powyżej prezentowanych pieców raczej nie mieli zamiaru zastępować nimi odbiorników TV, ale w praktyce szeroka wizja żywych płomieni w salonie może być doskonałą alternatywą dla monotonnego natłoku seriali, czy bloków reklamowych bezustannie nas nękających ze szklanych ekranów.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece