W naszym serwisie internetowym w dziale „Aktualnosci” sukcesywnie pojawiają się nowe felietony przybliżające nam kominkowe nowości. Kominkowe debiuty są odpowiedzią na coraz to nowe potrzeby i oczekiwania budowlanego rynku, jednocześnie dowodem ukazującym możliwości produkcyjne danego producenta. Firmy kominkowe muszą sprostać wielkiej dynamice jaka charakteryzuje dzisiejszą modę i nowoczesne wnętrzarstwo, wielkie zróżnicowanie stylów, częste łączenie ze sobą stylistycznych archetypów z różnych epok historycznych, czy też zwyczajnie zmieniające się potrzeby grzewcze. Wszystkie te czynniki wymuszają na kominkowych firmach stałe wprowadzanie do oferty handlowej nowych modeli wkładów i kaset kominkowych.

W poniższym felietonie zaprezentujemy kilka różnych palenisk kominkowych typu „TUNEL” czyli z dwustronnym symetrycznym przeszkleniem i możliwością niezależnej obsługi kominka z dwóch stron, lub też z dwu różnych pomieszczeń. Takie paleniska idealnie wpisują się w kominki centralnie ulokowane w dużych reprezentacyjnych pomieszczeniach, harmonijnie dzielą dwie niezależne przestrzenie, np: salon i jadalnie, salon i hol, basen i siłownię lub inne pomieszczenie o charakterze rekreacyjnym. Są też coraz powszechniej wykorzystywane do kominków wyspowych  (np: www.tapis.pl/info/trojstronnie-przeszklone-paleniska-kwline.html).

Można pokusić się o stwierdzenie, że powstały po to, aby maksymalnie ułatwić prace projektantom i dekoratorom wnętrz. Projektant mając do dyspozycji tak szeroką ofertę palenisk szybko i bezproblemowo zagospodaruje w bardzo efektowny sposób każdą wolną przestrzeń. Interesujące pomysły opisywaliśmy we wcześniejszych aktualnościach:

www.tapis.pl/info/bialy-raster-w-kolejnych-modelach-wkladow-kominkowych-tapis-hydro.html
www.tapis.pl/info/odeon-wklad-kominkowy-od-ruegg.html
www.tapis.pl/info/nowoczesne-wklady-kominkowe-szwajcarskiej-firmy-ruegg.html

Pierwszy wkład kominkowy typu „TUNEL” jaki zaprezentuję to dwustronna turbokaseta kominkowa Kwline-Hergom. Jest to duże nowoczesne palenisko vis a vis z systemem elektrycznych wentylatorów sprawnie wymuszających cyrkulacje ogrzanego powietrza. Z tego względu turbokaseta ta może być urządzeniem sprawnie dogrzewającym kilka pomieszczeń, a duże szerokie palenisko pozwala spalać długie (80cm) polana drewna.

 

Wymiary drzwiczek wynoszą odpowiednio: szerokość -92 cm, wysokość -52 cm.

Konstruktorzy kasety Kwline-Hergom wyposażyli ją w nowatorsko zaprojektowany spód paleniska i zintegrowali z nim doloty powietrza do spalania. Wloty powietrza ukryte są w ograniczniku do polan drewna. Ich usytuowanie pozwala w pełni dopalać się wszystkim cząstkom drewna i eliminuje nadmierne ilości popiołu. Do tego specjalnie ukształtowany spód paleniska (dno paleniska) ułatwia zsypywanie się popiołu do szerokiej tacki, centralnie umieszczonej w dnie wkładu.

Kaseta kominkowa vis a vis Kwline Hergom wyposażona jest w szerokie czarne stalowe blendy które ułatwiają montaż w prostych nowoczesnych obudowach kominkowych. Dodatkowo do nowoczesnych zabudów pretenduje ten wkład czarny raster na brzegach szyby.

Dwustronna kaseta kominkowa Kwline-Hergom jest wyjątkowo prosta w obsłudze, przy tym bardzo wydajna jako urządzenie grzewcze. Średnica wypływu dymu fi 200mm pozwala podłączyć palenisko do każdego kanału dymowego. Turbokaseta Kwline Hergom oferowana jest też w mniejszym wydaniu o szerokości 78 cm i mocy 10kW – w tej wersji średnica króćca dymu to tylko 150mm. Każda z kaset Kwline-Hergom posiada w standardzie układ wentylatorów wymuszających obieg ogrzanego powietrza, wentylatory otrzymały dwustopniową regulację ilości wydmuchiwanego powietrza.

Bardzo podobnym paleniskiem pod względem designu i wielkości drzwiczek jest nowoczesny dwustronny „tunel” duńskiej firmy Jydepejsen – wkład Sigma Duplex, bo tak Duńczycy nazwali duże dwustronnie przeszklone palenisko z dystrybutorem gorącego powietrza.

     

W pewnych przypadkach Jydepejsen Sigma Duplex może mieć wielką zaletę – mianowicie jest paleniskiem bardzo płytkim, odległość między szybami wynosi tylko 46 cm. Szerokość paleniska -75cm, wysokość 51 cm. Ponadto Sigma Duplex standardowo wyposażona jest w obszerny dystrybutor gorącego powietrza, który dodatkowo doposażyć można w masę akumulacyjną i w ten sposób znacząco podnieść właściwości grzewcze i wydłużyć czas stygnięcia kominka.

 

Do tego niezwykle istotna rzecz – kaseta Jydepejsen Sigma Duplex otrzymała od konstruktorów bardzo wygodny wręcz komfortowy system otwierania i samo-domykania drzwiczek paleniska. Wystarczy lekko pociągnąć za duży pionowy uchwyt z polerowanej stali i uzyskujemy szeroki i wygodny dostęp do obsługi paleniska. O szczelne zamknięcie skrzydła drzwiczek zadba perfekcyjne zaprojektowany samozamykacz.

Kolejnym dobrze poznanym producentem palenisk kominkowych jest Kwline.

Kwline w swojej ofercie ma aż trzy różnej wielkości wkłady o podwójnym przeszkleniu:
– E 660 D – szerokość fasady 66 cm, wysokość 50,5 cm -moc 12 kW
– E 780 D – szerokość fasady 78 cm, wysokość 50,5 cm
– E 1000 D – szerokość fasady 1000cm, wysokość 50,5 cm -moc 14 kW

Do tego każdy z tych modeli w opcji może mieć drzwiczki podnoszone do góry (G) z jednej strony, lub z obu stron jednocześnie. Pamiętając przy tym o perfekcyjnie działającym mechanizmie podnoszenia drzwi (gilotynie), komfortowym i niewyobrażalnie prostym bocznym otwieraniu szyby we wszystkich wkładach Kwline.

Mając tak wielki wybór kaset kominkowych z dwustronnym przeszkleniem Vis a Vis każdy projektant bez problemu odnajdzie palenisko optymalnie dostosowane do oczekiwań inwestora.

Wszystkie aktualności związane z firmą: , ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe