Hiszpańska firma HERGOM to dzisiaj nie tylko kominki, piece opalane drewnem czy piece do pizzy, to także stylowe, ponadczasowe kuchnie z piekarnikiem. Kuchnie HERGOM dostępne są także w wersjach z płaszczem wodnym, dzięki takiej opcji oprócz właściwości użytkowych jak gotowanie, pieczenie, podgrzewanie, stwarzają także możliwość ogrzania całego domu lub mieszkania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w bojlerze.

W tym krótkim felietonie zaprezentuję trzy ciekawe modele kuchni HERGOM czyli: CARES D, SAJA7 i SAJA 8, każda z nich dostępna jest w wersji do CO czyli z płaszczem wodnym.

Moc grzewcza wody w kuchniach opalanych drewnem wynosi 15,7kW. Urządzenie grzewcze o takiej mocy z powodzeniem zapewni komfortowe ciepło w każdym średniej wielkości budynku rekreacyjnym, gdzie zwykle nie ma miejsca na wydzieloną kotłownię. Rozwiąże też problem ogrzania mieszkania w starym budownictwie wielorodzinnym.

kh2Najbardziej uniwersalna stylistycznie i potwierdzająca teorię, że „w prostocie elegancja” jest kuchnia Cares D. To bardzo atrakcyjna stylistycznie kuchnia o prostych formach, może być doskonałym przykładem wzornictwa przemysłowego najwyższego poziomu. Masywne, grubo emaliowane i proste w formie drzwi paleniska, piekarnika i dolnej szuflady stwarzają optyczne wrażenie masywności i trwałości. Wygodne duże uchwyty i górna barierka z polerowanej stali prezentują się wyjątkowo solidnie na tle głębokiej czerni, którą pokryta jest gładka powierzchnia kuchni CARES D.

Energetyzujący widok ognia zapewnia żaroodporne przeszklenie paleniska, a duża szyba drzwi piekarnika ułatwia przygotowanie potraw w piekarniku.

Wymiary zewnętrzne modelu CARES D:
– wysokość 859mm, szerokość 1012mm, głębokość 609mm, moc nominalna 11kW, waga 225kg

Kuchnie o bardziej stylowym designie to modele SAJA 7 i SAJA 8. Otrzymały one znacznie więcej chromowanych detali jak: uchwyty drzwiczek szuflady, zawiasy, masywna barierka. Wyraźne grubo chromowane detale prezentują się bardzo solidnie na tle gładko lakierowanej, smoliście czarnej powierzchni kuchni SAJA. Mały wizjer umieszczony w drzwiczkach paleniska informuje nas o tym czy wewnątrz płonie ogień.

kh3

Wymiary zewnętrzne kuchni SAJA 7 :
– wysokość 850 mm, szerokość 870mm, głębokość 693mm,
– moc 11kW w wersji HYDRO 15,7kW
– waga 190kg

Wymiary zewnętrzne kuchni SAJA 8:
– wysokość 850 mm, szerokość 1000 mm, głębokość 693mm,
– moc 11kW, w wersji HYDRO 15,7kW
– waga 201kg.

Paleniska w kuchniach HERGOM to wydajne i nowoczesne urządzenia grzewcze reprezentujące najwyższy poziom wykonania i najlepiej działające usprawnienia między innymi kurtyna gorącego powietrza na szybę, wtórne obieg gorącego powietrza w palenisku i dopalanie gazów drzewnych, bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania, pojemny popielnik. Standardowo piekarniki wyposażone są w czytelny termometr.

Powierzchnia robocza kuchni, czyli płyta grzewcza to masywny i dokładnie polerowany odlew żeliwny, dodatkowo przykryty żaroodporną taflą szkła vitrocermicznego. Płytę szklaną możemy z łatwością podnieść do góry.

Piekarniki w kuchniach HERGOM wykonane zostały ze stali nierdzewnej, takie wykonanie podnosi trwałość piekarnika i ułatwia sprzątanie.

Kuchnie HERGOM opalane drewnem Saja 7 Saja 8 i Cares D dostępne są w wersji z płaszczem wodnym.

O specyfice pieczenia, w urządzeniach opalanych drewnem przekonali się użytkownicy dobrze poznany już pieców chlebowych lub do pizzy:

https://www.tapis.pl/info/tradycyjny-czy-nowoczesny-piec-chlebowy.html
https://www.tapis.pl/info/wielofunkcyjne-piecokuchnie.html
https://www.tapis.pl/info/hybryda.html

 

Kuchnie opalane drewnem adresowane są dla wszystkich ceniących tradycyjny i ponadczasowy ciepły klimat domowego ogniska, a także dla koneserów wyjątkowego smaku potraw przyrządzanych na naturalnym ogniu.

Oferta kuchni opalanych drewnem z płaszczem wodnym dostępna w serwisie: https://www.tapis.pl/kuchnie/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece