Zmiany zachodzą tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd,
kiedy robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu, do czego przywykliśmy..”

Autor: Paulo Coelho

Trendy i innowacje w technologii czy designie niosą to, że są nieprzerwanie promowane na dużych imprezach branżowych. Nie inaczej było w przypadku naszego partnera – producenta wkładów gazowych Kwline / Faber.

Podczas trwających targów branżowych w Niemczech ISH Mese 2015 przedstawiamy nowy, całkowicie nowoczesny kominek, a raczej wkład gazowy do dowolnej zabudowy według indywidualnej koncepcji.
Mowa tutaj o modelu 4 Seasons Premium.

Już sama nazwa „4 Seasons” mówi nam o 4 porach roku. Sam kominek lub wkład gazowy, jak kto woli, wygląda całkiem zwyczajnie – jak klasyczny wkład – to tylko pierwsze wrażenie.

 

Od teraz zaczynają się dziać magiczne rzeczy. Model 4 Seasons łączy sobie dwa przeciwstawne kominki gazowe – model otwarty i zamknięty !

Do tej chwili trzeba było wybrać jaki kominek chcemy od początku – czy to z zamkniętą komorą spalania i szybą – czy preferowaliśmy model otwarty, aby „być bliżej ognia”.

To właśnie trzeba taki wybór odstawić na półkę i się już nie przejmować.

Model 4 Seasons łączy w sobie te 2 funkcje w jednym urządzeniu. Co więcej zmiana z opcji zamkniętej na otwartą odbywa się za pomocą jednego – dosłownie jednego kliknięcia na pilocie.

Nie musisz posiadać wiedzy specjalistycznej żeby przestawić kominek, przysnąć, dźwignąć, obrócić suwak, pokrętło, czy postępować ze skomplikowaną instrukcją. Zapomnij o tym. Teraz masz 4 Seasons i jedno kliknięcie na pilocie.

Dwa kominki w jednym – zamknięty i otwarty – Jaka jest różnica?

Podzielę ich funkcję:

4 Seasons z szybą – zamknięty – jest to 100% urządzenie grzewcze o mocach rzędu 11,5 kW, przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń w chłodnie jesiennie wieczory oraz w zimie. Nie odbiega parametrami od standardowych wkładów gazowych.

4 Seasons bez szyby – otwarty – teraz mamy urządzenie typowo dekoracyjne – jego moc grzewcza spada diametralnie do poziomu 2 kW. Otrzymujemy piękny płomień bez żadnych ograniczeń i ma on tylko funkcję wizualną. Znakomicie sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim kiedy mamy niskie temperatury na zewnątrz budynku oraz w okresie deszczowym.

Zamiana między otwartym, a zamkniętym wkładem gazowym odbywa się za pomocą automatycznie podnoszonej przedniej szyby we wkładzie – KLIK na pilocie i zmieniamy specyfikację kominka. Tylko tyle i aż tyle.

 

Kwline / Faber 4 Seasons może być zamontowany gdzie chcemy – w starszych domach czy w nowoczesnym budownictwie, w budynkach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną tzw. rekuperacją. W domach pasywnych i w domach ekologicznych – nie ma żadnych przeszkód całkowita dowolność.

A jak to jest możliwe opiszę w kolejnym artykule…

Bartosz Urban

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe