Dziś już nikogo nie szokują gazowe lampy tarasowe. Ogrzewanie tarasowe spowszedniało i spotykamy je niemalże powszechnie w ogródkach gastronomicznych, hotelowych ogrodach, basenach czy przed wejściem do eleganckich restauracji, którym zależy na renomie i zawsze pełnej liście gości.

O wielu zaletach i praktycznych funkcjach lamp gazowych w tym krótkim artykule nie będzie, bo te zagadnienia poruszaliśmy kilka razy we wcześniejszych artykułach.

Poniższy artykuł poświęcony będzie jednemu modelowi latarni gazowej: modelowi MONACO.

Gazowy ogrzewacz MONACO jest najciekawszym urządzeniem pod względem kształtu i wyposażenia wśród wszystkich znanych nam modeli lamp gazowych.

monaco-5

To co najbardziej w nim atrakcyjne  to przede wszystkim rzucający się w oczy smukły kształt, przypomina gigantyczny wazon, karafkę lub egzotyczny kwiat. Urządzenie może być sterowane manualnie lub za pomocą pilota.

Całkowita wysokość lampy MONACO to 228cm, a średnica w podstawie 55cm.

Iluminacja świetlna

Najciekawsza jest dolana część lampy – czyli jej podstawa w której przechowywana jest butla z gazem. Cała powierzchnia podstawy wykonana jest z półprzezroczystego trwałego tworzywa, które może świecić pełną gamą jasnych, pastelowych barw. Ten niezwykle atrakcyjny efekt dostępny jest w wersji MONACO Electric – najciekawsze w tej wersji jest to, że energia elektryczna potrzebna do uzyskania świetlnej luminacji wytwarzana jest przez ciepło emitowane z uruchomionej lampy.  Takim wrażeniem z pewnością zaskoczymy wszystkich zaproszonych na plenerowe przyjęcie gości.

monaco

 

Funkcjonalne dodatki

Teraz do latarni ogrodowych producent przewidział funkcjonalne dodatki w postaci bardzo przydatnych blatów. Blatem może być mały, okrągły stoliczek kawowy okalający palnik lampy, ale dostępne są też podłużne obszerne stoliki które łączą swoimi końcami dwie latarnie MONACO.  Jest też podłużny, obły stolik jednym końcem mocowany do lampy a drugim końcem wspierany cokołem.

monaco-13

Dodatkowe blaty mocno polepszają zakres zastosowań i funkcjonalność ogrodowo-tarasowych ogrzewaczy gazowych. W chłodny wieczór możemy wygodnie w cieple i  blasku naturalnego płomienia konsumować ulubione przekąski lub drinki w kameralnym towarzystwie, bez konieczności nakładania na siebie warstw ciepłego polaru. W takich okolicznościach przekonamy się jak korzystnie działa na nasze samopoczucie naturalne ciepło ognia i jego blask, barwą i częstotliwością maksymalnie zbliżony do promieniowania słonecznego.

Tak jak wiele innych, niezwykle pożytecznych urządzeń poprawiających komfort życia gazowe lampy MONACO zapewnia firma TAPIS.

 https://www.tapis.pl/grille/lampy-gazowe/monaco.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe