Kominek Future 1380Kominki wiszące to oferta adresowana dla zwolenników niekonwencjonalnych rozwiązań w architekturze domu. Jednocześnie kominki wiszące centralnie, lub wiszące przyścienne doskonale wpisują się we wszelkiego typu przestrzenie, każdy projektant z łatwością zharmonizuje je z wszelkiego typu wnętrzem i wystrojem.

W zachodniej Europie już od kilkudziesięciu lat ułatwiają zadanie autorom awangardowych wnętrz, w Polsce to samo zadanie pełnią dopiero od kilkunastu lat.

Prekursorem tego typu kominków był znany już dobrze na całym świecie wiszący kominek Gyrofocus firmy FOCUS, który zadebiutował w latach sześćdziesiątych XX w. W ślad za nim konkurencyjne modele wiszących kominków tworzył znany francuski projektant Claude BORDELET.

Dzisiaj możemy stwierdzić, że to co kilkanaście kat temu było zarezerwowane tylko dla najbardziej ekskluzywnych wnętrz z czasem staje się dostępne dla szerszego grona odbiorców. Najczęściej wyznacznikiem dostępności jest cena urządzenia, taka prawidłowość działa także w zakresie kominków. Do niedawna dostępne tylko dla wąskiego grona nabywców wiszące kominki z serii Bordelet lub Focus, idealnie wpisujące się awangardowe przestrzenie z czasem doczekały się konkurencji w postaci wiszących kominków z metaloplastyki z serii STOGER METALLIC. Najczęściej spotykane z tej serii Czarny Diament i Czarna Perła zasłużyły na miano Rynkowych Hitów Sprzedaży – zwykle wybierane do nowoczesnych wnętrz, loftów, a nawet pomieszczeń rekreacyjnych.

Dotychczas brakowało jednak produktu wypośrodkowanego cenowo pomiędzy ekskluzywnymi produktami francuskimi, a przystępnymi cenowo kominkami Stoger Metallic. Teraz firma Stoger uzupełniła rynkową lukę o nową serię awangardowych kominków czyli serię FUTURE. Najbardziej archetypowym jej przedstawicielem jest model 1380. Jest on celną odpowiedzią dla coraz wyraźniej krystalizującej się mody obecnie dominującej w aranżacji i wystroju wnętrz.

FUTURE to gama nowoczesnych rozwiązań grzewczych wyznaczających nowe trendy i wzornictwo. Niespotykana forma i kształt podkreśla osobowość i indywidualizm tych kominków.

future future future-7 future-5 future-2 future-3 future-4

Produkty tej serii możemy podzielić na następujące kategorie: modele naścienne, centralne, wiszące oraz narożne.

Kominek 1380 to rezultat poszukiwań estetycznej płynności, oszczędnej w formie bryły, a także osiągnięcia maksimum bezpieczeństwa w otwartym palenisku (szczelne zasuwane stalowe kurtyny).

future1380

Kominek 1380 z serii FUTURE

Futurystyczny model 1380 dostępny jest w kilku wariantach:

-wiszący przy ścianie
-wiszący centralny z jednostronnym dostępem do paleniska
-wiszący centralnie z dwustronną symetryczną wizją ognia

Wszystkie modele wiszące mogą być skonfigurowane ze specjalnie zaprojektowanymi do nich stalowymi podestami pełniącymi rolę drewutni, do wyboru mamy dwa cokoły/drewutnie niesymetryczne i jeden duży okrągły cokół.

Zestawienie nowoczesnego kominka 1380 z futurystyczną, masywną bryłą stali będącą jednocześnie pojemną drewutnią tworzy harmonijną całość jeszcze bardziej podkreślającą niebanalny styl wnętrza.

Te dodatkowe mobilne elementy, nowoczesnych pieców i kominków to już stały trend w najnowszej kominkowej modzie.

Wymiary zewnętrzne kominka FUTURE 1380:
– średnica czaszy 91 cm,
– wysokość urządzenia 210-230 cm
– moc 9kW

Model 1380 wykończony jest czarną farbą odporną na działanie wysokich temperatur.

Stoger spodziewa się sporego sukcesu rynkowego nowej serii FUTURE. Dobrą wróżbą oczekiwanego sukcesu całej serii FUTURE i modelu 1380 jest wielkie powodzenie z jakim spotkały się dwa modele wiszących kominków z metaloplastyki czyli Czarny Diament i Czarna Perła z serii WANDERS.

Seria FUTURE z modelem 1380 to nowy powiew w szerokiej ofercie STOGER. Topowa stylistyka, niska cena i światowa jakość wykonania to dobre prognozy kolejnego rynkowego przeboju, dowiódł tego nowoczesny piec Jydepejsen model ELEGANCE.

Wiszący kominek 1380, jak i cała seria FUTURE od Stoger Metallic dostępne są w firmie TAPIS.

 Z ofertą kominków Stoger Metallic można zapoznać się w serwisie:  http://www.stoger.pl/metallic/index.htm#future

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Kominki