Dodano: 2015.05.20

Kolejnym grillem firmy Napoleon jest LEX 485 RSIB – Lexus wśród gazowych grilli.

Grill gazowy NAPOLEON LEX 485 RSIB to idealne urządzenie dla każdego miłośnika grillowania, który pragnie cieszyć się grillowaniem ulubionych potraw, zaskakiwać znajomych z jaką łatwością można grillować przedstawionym przez firmę TAPIS.PL grillu gazowym LEX 485. „Lexusowy grill” zaskakuje swym wyglądem i funkcjonalnością, jego elementy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej nadają mu bardzo solidny wygląd i charakterystyczny design.

Trzy rurowe palniki grilla Napoleon LEX o mocy 22,2 kW podgrzewają potrawy umieszczone na dużym liczącym 3128 cm2 ruszcie grilla. Ruszt wykonany jest ze stalowych grubych prętów tworzących charakterystyczną dla grilli Napoleon falę. Znajdujące się pod rusztem, a nad palnikami stalowe płyty które doskonale rozprowadzają ciepło i odparowują nadmiar soków z potraw by zapewnić delikatny smak. Stożkowe ociekacze kierują nadmiar tłuszczu do specjalnego pojemnika znajdującego się w szafce grilla. Natomiast w tylnej części piekarnika umieszczono ceramiczny palnik podczerwieni ułatwiający grillowanie przy zastosowaniu obrotowego rożna

Grill Napoleon LEX 485 RSIB posiada również boczny ceramiczny palnik podczerwieni tworzący tzw. Sizzle Zona (strefa podwyższonej temperatury) zamontowany w kuchence bocznej, usytuowanej po prawej stronie grilla. Palnik ten jest w stanie rozgrzać potrawy na nim przygotowywane do temperatury nawet 8000C. Co ma ogromne znaczenie w przypadku przygotowywania np. steków, które stają się chrupiące z zewnątrz, a w środku soczyste, nie tracąc charakterystycznej barwy. Ponieważ wysoka temperatura powoduje bardzo szybkie zamknięcie zewnętrznej powłoki mięsa nie dopuszczając do wysuszenia środka. Taką wysoką temperaturę uzyskujemy poprzez wtłaczanie paliwa gazowego do małych ceramicznych otworów tzw. portów palnika, gdzie ulega bardzo szybkiemu spalaniu podnosząc temperaturę w bardzo krótkim czasie, zaledwie dwie minuty mu wystarczy do nagrzania się do niespełna 1000 0C.

Po lewej stronie grilla Napoleon LEX 485 RSIB znajduje się pojemnik na kostki lodu, w którym możemy przechowywać mięsne marynaty do dalszego grillowania lub schłodzić napoje serwowane podczas grillowania, a blat roboczy będący przykrywką tego pojemnika możemy użyć jako deski do krojenia i przygotowywania potraw. Sama pokrywa grilla ma podwójne ściany chroniące przed utratą temperatury, co czyni LEX-a bardzo ekonomicznym grillem, a termometr w niej umocowany ułatwia nam kontrolę podczas grillowania.

Kanadyjski producent grilli Napoleon zadbał również o stylowe pokrętła w panelu przednim, są podświetlane diodami LED „i-Glow™” w kolorze niebieskim, jak w desce rozdzielczej w luksusowym samochodzie, co ułatwia sterowanie palnikami po zmroku, a zamontowane w nich iskrowniki wykluczają używanie tradycyjnych zapałek. Istotną kwestią jest również gwarancja, producent Napoleon daje najkorzystniejszą gwarancję na swoje produkty w porównaniu do innych producentów grilli, na podstawę i obudowę z wysokiej klasy stali nierdzewnej jest gwarancja dożywotnia, na palniki przewidział aż dziesięcioletnią gwarancję, a na elementy z tworzywa, która jest maksymalnie ograniczona – daje dwa lata. Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem jest sam pokrowiec, który posiada wentylację i po założeniu nie utrudnia dostępu do poszczególnych sekcji w grillu, jest również doskonałym zabezpieczeniem grilla, na czas odpoczynku od grillowania. Podsumowując krótko: LEX 485 zadowoli najbardziej wymagających użytkowników grilli gazowych.

Parametry techniczne grilla Napoleon LEX 485 RSIB :

 • Moc palników podstawowych : Max. 22,2 kW
 • Powierzchnia grillowa: 68 cm x 46 cm (3128 cm2 )
 • Górny ruszt 68 cm x 18 cm (1224 cm2 )
 • Boczny palnik 24 cm x 27 cm (648 cm2 )
 • Całkowita powierzchnia grillowania 5000 cm 2
 • Palniki rurowe 3 szt.
 • Tylny palnik podczerwieni do rożna
 • Boczny palnik (kuchenka) Sizzle Zona podczerwieni na prawej półce
 • Zintegrowany pojemnik na lód w lewej półce + blat do krojenia
 • Podwójna stalowa nierdzewna pokrywa piekarnika
 • ACCU-PROBE™ termometr w pokrywie
 • Zasilany mieszanką propan/butan lub czysty propan
 • Stalowy ruszt, odporny na wysokie temperatury
 • i-GLOW™ Podświetlenie pokręteł do pracy po zmroku (baterie)
 • w dodatkowych opcjach rożno + napęd i wiele innych dodatkowych opcji do rozbudowy
Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Grille