annalauraBogatą ofertę ceramicznych pieców kominkowych do instalacji CO z firmy LINCAR, producent – urozmaicił ostatnio nowym wydaniem znanego pieca ANNALAURA 696T. Pod względem konstrukcyjnym to model pieca dobrze znany i sprawdzony. W obecnym wydaniu został znacznie uatrakcyjniony i lepiej dostosowany do aktualnej mody. Dzięki tym zabiegom Nowe wydanie pieca ANNALAURA do instalacji CO jest idealnym uzupełnieniem pieców włoskiej firmy LINCAR. Najlepiej poznane, jednocześnie najlepiej przyjęte przez polski rynek modele MONELLA 175NL z piekarnikiem i MONELLA175 T z piekarnikiem i płaszczem wodnym, a także najpopularniejszy piecyk MONELLA 174T z płaszczem wodnym.

Teraz uzupełnione zostały nowym wydaniem ANNALAURA 696T. Pierwszą wyraźną różnicą są duże, żeliwne, masywne drzwiczki paleniska z prostokątną szybą o regularnych brzegach. W poprzednim modelu w pieca stosowano mocno stylizowane drzwiczki.  Nowe są także duże, strukturalne kafle ceramiczne w jakie korpus pieca został „ubrany”. Kafle dostępne są w nowych kolorach z ciekawymi wyraźnymi motywami roślinnymi w strukturze ceramiki. Nowa jest także rączka drzwiczek paleniska – stylistycznie dużo ciekawsza od poprzednio stosowanej. Teraz cała powierzchnia uchwytu klamki jest drewniana, nie przenosząca temperatury. Sposób w jaki została zaprojektowana i wykonana powoduje, iż zawsze pozostaje chłodna i przyjemna w dotyku, drzwiczki możemy otwierać bez ryzyka oparzenia dłoni. Cała górna pokrywa pieca jest masywnym, grubym żeliwnym odlewem, estetycznie pomalowanym gładką, czarną farbą.

Żeliwna górna płyta pieca przy intensywnym paleniu w piecu utrzymuje na tyle wysoką temperaturę że z powodzeniem pozwala podtrzymywać temperaturę potraw na niej umieszczonych.

Górna pokrywa pieca ANNALAURA 696T idealnie nadaje się także do nawilżania powietrza, a po zastosowaniu pojemnika z wodą z olejkami eterycznymi w pomieszczeniu zapanuje przyjemny zapach i korzystna jonizacja powietrza.

annalaura1We frontowej części pieca nad drzwiczkami po prawej stronie w widocznym miejscu zamontowany został czytelny wskaźnik temperatury wody w piecu. W piecach kominkowych z płaszczem wodnym jest to bardzo istotny i praktyczny element. Po lewej stronie znajduje się duża manualna gałka pokrętła regulatora temperatury. Regulator precyzyjnie steruje automatycznym termostatem dozującym dolot powietrza do paleniska. Komfort użytkowania pieca bardzo mocno poprawia duża pojemna szuflada popielnika. Popielnik może być obsługiwany beż konieczności otwierania drzwiczek paleniska, taka możliwość zapobiega wychładzaniu paleniska i nie wpływa destabilizująco na proces spalania. Dostęp do szuflady z popiołem zasłaniają duże w całości pokryte ceramiką dolne drzwiczki.

Niedocenianym atutem pieca polepszającym wygodę eksploatacji jest głęboko umieszczone palenisko, z wysoko poprowadzonym ogranicznikiem do drewna. Skutecznie zapobiega to wypadania popiołu lub kawałków żaru na zewnątrz pieca – jednocześnie zapobiega zniszczeniu powierzchni podłogi bezpośrednio przed piecem. Samo wnętrze paleniska pieca ANNALAURA 969 T otrzymało wydajny i mocno poprawiający sprawność spalania system obiegu powietrza wtórnego do dopalania gazów drzewnych w komorze paleniska. W nowym modelu pieca, producent Lincar, kanały doprowadzający powietrze do spalania gazów umieścił także w bocznych ściankach komory paleniska. Wpłynęło to pozytywnie na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych emitowanych przez piec ANNALAURA 696T

Lincar ANNLAURA 696T w odbiorze wizualnym prezentuje się znacznie atrakcyjniej od wcześniej poznanych i sprawdzonych w użytkowaniu modeli pieców LINCAR z wymiennikiem wodnym: MONELLA 175 T i MONELLA 174 T.

Z całą pewnością nowe wydanie ANNLAURA 969 T mocno odświeża i uatrakcyjnia szeroką, ale dobrze poznaną i może nieco „tradycyjną” gamę pieców kominkowych włoskiego producenta. Uwzględniając wszystkie udoskonalenia jakie się w tym modelu znalazły możemy przypuszczać, że LINCAR wyznacza nowy o stopień wyższy standard jakościowy i estetyczny w swoich produktach. Wszystkie piece LINCAR oferuje firma Tapis.pl.

Pełna oferta pieców z płaszczem wodnym firmy Lincar w serwisie: www.lincar.pl

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece