olga-501-l-lxJesienna słota i pierwsze jesienne przymrozki jak dynamit dopingują wielu działkowców, użytkowników małych lokali gastronomicznych, lokali rzemieślniczych, sklepików czy wszelkiego rodzaju warsztatów do napraw, remontów i modernizacji posiadanych urządzeń grzewczych.

Warto poważnie zastanowić się nad sensem inwestowania w stare, często wyeksploatowane, zużyte i niebezpieczne rozmaitego sortu grzejniki lub ogrzewacze,  gdyż dziś do dyspozycji mamy nowoczesne, komfortowe i relatywnie tanie piece opalane pelletem.

Wybór piecyka na pellet oznacza używanie ekonomicznego, ekologicznego, ale przede wszystkim praktycznego paliwa. Pelet jest bardzo ekonomiczny, ponieważ zapewnia wysoką wydajność przy dużo niższym w porównaniu do paliwa kopalnego koszcie (kosztuje około 25% mniej od gazu sieciowego oraz około 50% taniej od gazu z butli).

Piecyki na pelet firmy Lincar są idealne również z ekologicznego punktu widzenia, gdyż zostały zaprojektowane dla skutecznego i czystego spalania, z odzyskiem ciepła na poziomie 90% i jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku.

Wybór peletu oznacza także praktyczność i wygodę.

Można go nabyć w wielu punktach sprzedaży w Polsce. Jest łatwy w transporcie i przechowywaniu (worki 15 kg).
W porównaniu z tradycyjnymi kominkami opalanymi drewnem wytwarza mniej popiołu.

Przykładem wydajnego ogrzewania za pomocą pelletu jest piec firmy LINCAR model Olga 501X. Piec ten umożliwia ogrzanie dodatkowych dwóch pomieszczeń ponad to w którym funkcjonuje. To rozwiązanie zapewnia nam ogrzanie całego mieszkania, a nawet domku z piecyka znajdującego się w jednym pomieszczeniu. Jest to duży „plus” dla osób, które dysponują ograniczoną powierzchnią na postawienie kominka. Rozprowadzenie ciepła odbywa się za pomocą rur o średnicy fi 60 – 80 mm co zapewnia również bardzo małą ich zabudowę. Gorące powietrze można rozprowadzić do 2 pomieszczeń oddalonych od piecyka do 8 metrów (niezależnie w jakim kierunku).

Olga 501 X

Maksymalna moc grzewcza pieca Lincar OLGA 501 X to 11,1kW – w praktyce oznacza to, że często jest głównym źródłem ciepła przez cały okres grzewczy w 2-3 pokojowych mieszkaniach o powierzchni nawet do 100m2.

olga 501 xDodatkowa wielka zaleta modelu OLGA 501 X to wymiary zewnętrzne: szerokość całkowita pieca – 85cm, wysokość 94cm, a co najważniejsze głębokość – tylko 28cm. To głównie ten parametr decyduje o wyborze urządzenia, piece OLGA 501 są coraz częściej lokowane w korytarzu czy wąskim holu, ogrzewają poczekalnie, biura i przychodnie.

Piece Lincar z serii OLGA 501 z powodzeniem zharmonizujemy z każdym stylem, kolorystyką i wystrojem wnętrza. Piece dostępne są w wykonaniu stalowym lub nieco bardziej eleganckim i ponadczasowym czyli bardzo modnej ostatnio ceramice wielkoformatowej.

Producent oferuje cztery kolory ceramiki: bordo, zieleń, kremowy i uniwersalny biały. Wersje stalowe dostępne są w kolorze: bordo, zielonym i kremowym.

Obsługę pieca ułatwia prosty i przejrzysty programator elektroniczny z czytelnym wyświetlaczem w pokrywie pieca.

Zakres mocy grzewczej pieca to 3,9kW do 11,1kW. Waga 99kg.

Piec opalany pelletem z serii OLGA 501 to uzupełnienie oferty firmy Tapis o tani i praktyczny sposób ogrzewania. Jednocześnie jest alternatywą dla luksusowych i maksymalnie zaawansowanych technologicznie pieców peletowych austriackiej firmy Rika.

Dane techniczne pieca  LINCAR Olga 501 X Slim Canalizzata (okładzina stalowa):
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/lincar/olga-501x-slim-can.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece