MalangenPo wielkim rynkowym sukcesie jaki odniosła seria pieców kaflowych STOGER CERAMIC producent podąża za ciosem i w odpowiedzi wprowadza do sprzedaży nowy model pieca kaflowego o znajomo już brzmiącej nazwie MALANGEN. Piec z serii Stoger Ceramic stylistyką i wymiarami wyraźnie nawiązuje do najbardziej wyszukanego w detalach MAGDEBURGA.

Najbardziej rzucające się w oczy podobieństwo to wielkoformatowe kafle we frontowej części pieca MALANGEN, kafle o bardzo podobnej fakturze powierzchni czyli pionowo biegnących bruzdach. Reszta powierzchni to gładkie i regularne kafle. Jak większość pieców z serii Stoger Ceramic tak i MALANGEN zakończony jest w górnej części szerokim gzymsem, jego podstawa także zaczyna się od szerokiego gzymsu. Kolejna widoczna cecha wspólna z Magdeburgiem to neutralna stylistyka, piec z powodzeniem można ulokować we wnętrzu stylowym jaki nowoczesnym. Dla odmiany producent w modelu MALANGEN  zastosował palenisko o wyraźnie nowszym designie w porównaniu do pozostałych pieców z serii Stoger Ceramic. W tym palenisku mamy szybę z czarnym rastrem na jej brzegach. W palenisku urządzenia nie ma też ażurowych przelotów powietrza jak w piecu Magdeburg. Ten drobny stylistyczny detal może w pewnym stopniu  bardziej adresować MALANGENA do wnętrz nowoczesnych.

Malangen

O stylistyce i przeznaczeniu kaflowych pieców kominkowych napisano już wystarczająco wiele we wszystkich poprzednich felietonach poświęconych produktom z serii Stoger Ceramic, których lekturę serdecznie polecam.

Nie z przypadku nowy model pieca został ochrzczony taką nazwą. Jest on wydajnym urządzeniem grzewczym, doskonale funkcjonującym i chętnie używanym nawet w norweskim Malangen.

Wymiary pieca Malangen:

Wysokość 171 cm, szerokość  78cm, głębokość 61cm, nominalna  moc grzewcza – 8kW

Wyposażenie urządzenia:

– podłączenie górne lub tylne
– akumulacja ciepła w standardzie
– doprowadzenie powietrza do spalania fi 125mm
– urządzenie spełnia normy CE i BlmSchV 2

Przy okazji debiutu nowego modelu pieca Stoger Ceramic paleta BlmSchV 2kolorystyczna ceramicznych kafli wzbogacona została o nowy kolor w odcieniu ciemnego, matowego grafitu. Możemy zapewnić, że nowy piec MALANGEN i znany Magdeburg w takim wykonaniu wyglądają wyjątkowo dostojnie. Wysokie i masywne piece kaflowe w ciemnym grafitowym kolorze naznaczą każdą przestrzeń klimatem ponadczasowości i wielowiekowej trwałości.

 

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece