Dodano: 2015.03.20

… „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą.
Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.”…

Autor: Henry Ford

Nasza filozofia pokrótce opiera się na myśli Henrego Forda. Rozwój i innowację nie są po to, aby „były”, tylko należy je ciągle wdrażać i ulepszać w taki sposób żeby dawały z siebie 110% normy, a w przypadku naszych kominków gazowych Faber obsługa przez rozwój i ulepszenia sprowadza się do minimum.

Teraz kominek gazowy mamy w kieszeni – no nie cały wkład – ale władzę nad nim za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej. Aplikacje można zainstalować na swoim tablecie, smartfonie lub komputerze.
Jest ona dostępna na 2 systemy- IOS Apple (App Store) i Androida (GooglePlay) pod nazwą KWLINE/
FABER ITC.

Pobieramy i instalujemy aplikację pod dany system na swoim urządzeniu i za pomocą naszej domowej sieci bezprzewodowej WIFI łączymy się z kominkiem gazowym. Właśnie aplikacja wyciska z naszego kominka 100% jego mocy, a także daje nam różne informację zwrotne co się dzieje w kominku – jakie jest zużycie gazy, temperaturę w pomieszczeniu, czy należy przeprowadzić czyszczenie. To te ekstra 10% i uzyskujemy 110% normy.
Co należy nadmienić – nie potrzebujemy instalować żadnych kabli w trakcie projektowania domu lub gdy już tam mieszkamy – wkład posiada swój odbiornik sieci WiFi i łączność odbywa się bezprzewodowa.

Co więcej jak już masz swój kominek gazowy Kwline/Faber bez aplikacji – nic się nie stało można ją całkowicie bezinwazyjnie dołożyć do swojego kominka. Nic nie będzie przerabiane – bez kurzu, bez wiercenia, szybko i bezproblemowo.

Po uruchomieniu aplikacji należy wprowadzić dokładnie dane modelu, który posiadamy – są to bardzo istotne wartości ze względu na fakt, iż każdy wkład gazowy ma inne wartości grzewcze, inne zużycie gazu i inne nastawienia termostatu i trybu Eko (o tym za chwilkę). Dane te wprowadzamy tylko raz przed pierwszym uruchomieniem kominka.

Od tego momentu możemy zapomnieć o standardowym pilocie – chciałbym napisać że można go schować lub się pozbyć – jednak nie jest to prawdą. Od tej chwili pilot jest naszym czujnikiem, sensorem od pomiaru temperatury w pomieszczeniu.

Od tego momentu sterujemy kominkiem z pomocą aplikacji, mamy kilka ciekawych opcji do wyboru:

FUNCKCJA EKO:
tutaj mamy przygotowane pięć funkcji tzw. EKO BOOST.
Nasz pilot, którego się nie pozbyliśmy mierzy nam temperaturę pokojową i od niej ustawia wielkość płomieni we wnętrzu wkładu. Modulacja czyli wysokość i moc płomieni jest kontrolowana w zależności od ustawionej temperatury w pomieszczeniu. Taka zależność przekłada się na ograniczenie zużycia gazu do 70%. Mogę powiedzieć że włączamy kominek tylko raz w ciągu dnia i tyle o nim pamiętamy – resztę pracy on sam załatwi za nas. Im temperatura będzie wyższa od naszego ustawienia np. na 23°C to kominek sam obniży płomień, a przez to zużycie gazu. Natomiast jak będzie za niska (np. będziemy wietrzyć dom) to sam podniesie jej wartość.

4Funkcja termostatu: nie jest to nic innego jak uproszczona funkcja Eko tylko że tutaj ustawiamy sobie na ekranie naszego tabletu czy smatrfonu pożądaną przez nas temperaturę i kominek będzie pracował do jej osiągnięcia i później przejdzie w stan czuwania. Jak temperatura spadnie to ponownie włączy płomień aby ogrzać pomieszczenie – całość ustawień sprowadza się do jednego ruchu palcem na ekranie.

 

Funkcja – „Ręczne sterowanie”

Jeżeli lubimy się pobawić aplikacją i telefonem to mamy możliwość sterowania płomieniem za pomocą przesuwania palcem po ekranie w poziomie i pionie. Płomień będzie „grał takie skrzypce” jak my chcemy. Przesuwając palcem po ekranie w poziomie włączmy lub wyłączamy Step_burner, a przesuwając nim w pionie regulujemy wysokość płomieni. Na ekranie zamiany będą pokazywane za pomocą kolorów od ciemnego niebieskiego do gorącego czerwonego. Precyzja w jednym paluszku.

Ostatnią funkcja będzie zakładka „Statystyka” w aplikacji. Tutaj jest nasza skarbnica wiedzy na temat czasu pracy wkładu, kiedy był uruchomiany i na jakich nastawieniach działał, jakie jest realnie i precyzyjne zużycie gazu wciągu dnia, tygodnia czy całego roku kalendarzowego. Najbardziej precyzyjne informacje dla nas.

 

 

W praktyce całe sterowanie wygląda następująco:

 

Teraz wszystko jest „mobilne” i my także dajemy wam mobilny kominek który można zmieścić w kieszeni i obsługa odbywa się za pomocą aplikacji które tak wszyscy lubią i instalują na swoich smart „gadżetach”.

Wszystkie aktualności związane z firmą: , ,
Aktualność z kategorii: Kominki gazowe