Minibasen Wellness IVDlaczego minibasen Wellness? („pytanie to w tytule postawione tak śmiało, choćby z największym bólem rozwiązać by należało” – K.I Gałczyński).

Minibasen to unikalna kompozycja basenu pływackiego  i wanny SPA.  Firma Tapis – przedstawiciel kanadyjskiego lidera w produkcji mini basenów firmy Coast Spas, w  ofercie posiada kilka, zróżnicowanych pod względem rozmiarów jak  i funkcji zestawów Wellness.

 

Wellness IV – to połączenie opisywanej już wcześniej bieżni pływackiej z wanną SPA

W części pływackiej  zastosowano unikatowe owalne dysze systemu przeciwprądów. Wszystkie dysze, uchwyty oraz skimer estetycznie wykończone chromem. Całość podświetlona zmieniającymi się światłami LED. W części przedniej wanny – fontanny boczne podnoszące atrakcyjność produktu. Kolejna doskonałość Wellness IV  to  system filtracyjny, o którym pisaliśmy już wcześniej – najlepszy system filtracji polegający na przyspieszeniu wymiany wody wewnątrz filtra przez dodatkowy system noży wodnych umieszczonych na dole filtra. Noże odpowiadają za „przyspieszenie przepływu wody” bez ingerencji w moc pomp i następuje 100% wykorzystanie powierzchni filtra. Następnie woda jest transportowana z zewnątrz do wewnątrz filtra przez system podwójnych rdzeni filtracyjnych i wtłaczana do systemu dysz masujących (wpis z dn.19.11.2012  https://www.tapis.pl/info/pozycja-lidera-zobowiazuje.html). Brak podwodnych przeszkód stwarza bezpieczne warunki i pozwala uprawiać wszystkie style pływania, oraz wykonywać ćwiczenia z przyrządami znajdującymi się w ofercie (zestaw KIT). Szeroka kanapa z której może korzystać kilka osób podczas przerwy w pływaniu.

Wellness IV to pływanie, rehabilitacja i przednia zabawa

Osobna, wydzielona wanna SPA zawiera wszystko to, w co standardowo wyposażone są wanny SPA firmy Coast Spas. Dwie ergonomiczne leżanki i trzy siedziska idealnie wyrzeźbione  tak, aby w trakcie hydromasażu nie powodowały efektu zsuwania się. Odpowiednio porozmieszczane dysze, w celu  optymalnego efektu masażu.

Połączenie mini basenu – bieżni pływackiej z wanną SPA to idealne rozwiązanie, aby poczuć maksymalny komfort relaksu. Pływanie jest jednym z najbardziej kompletnych ćwiczeń, a połączenie ich z odpoczynkiem w wannie z dyszami hydroterapeutycznymi jest ideałem, który możemy uzyskać planując własne SPA.

Minibasen Wellness IV

Do każdej części osobno przypisana jest grzałka, dzięki czemu jest możliwość ustawienia zróżnicowanej temperatury wody – zalecana jest woda o wyższej temperaturze w wannie SPA z hydromasażem, a niższa w części pływackiej. Zalecane  temperatury w minibasenie zewnętrznym to 35°C wiosną, 30° latem i 38°C zimą. Wszystkie mini baseny z serii Wellness I, II, III i IV  mają bardzo ważną funkcję, jaką jest zabezpieczenie przed zamarzaniem, szalenie istotne w naszym klimacie. Basen posiada doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu straty ciepła są niewielkie. Wszystkie baseny opcjonalnie  posiadają dodatkowo pokrywy termiczne, w celu dodatkowego zabezpieczenia strat cieplnych podczas gdy nie korzystamy z urządzenia.

Oprócz tych wszystkich wymienionych zalet mini basenów Wellness nie należy zapominać o estetyce, miękkie linie, zjawiskowe podświetlenie, ogromny wybór kolorów niecek i obudów to wszystko sprawia, że mini baseny ozdobią każdy ogród, oraz wnętrze.

Do bogatego  wyposażenia standardowego  –  dysze masujące ze stali nierdzewnej ręcznie regulowane, proste sterowanie doskonałym systemem filtracji, pluszowe zagłówki, specjalne miejsca na napoje, koloroterapia, opcjonalnie można  zamówić dodatkowe atrakcje pełny system audio, wodoodporny telewizor LCD, sterowanie pływającym wodoodpornym pilotem oraz wiele innych.

A teraz wracamy do pytania które zostało postawione na wstępie: Dlaczego warto kupić minibasen? Najprościej odpowiedzieć – oszczędność, wygoda i komfort użytkowania przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.  Nasz klimat, w którym jest dziewięć miesięcy zimy, a reszta to już tylko lato i lato, nie sprzyja budowaniu małych przydomowych basenów murowanych, są one nieekonomiczne z różnych względów. Po pierwsze, jako fragment architektury tradycyjny murowany basen wymaga projektu, pozwolenia na budowę, następnie czekania na decyzję odnośnych władz. Z doświadczenia wiemy, nie jest to krótki okres. Jak już uda nam się przewalczyć te przeszkody, do wypielęgnowanego często ogrodu wjeżdża ciężki sprzęt  i przystępuje do prac ziemnych. Nasze otoczenie zaczyna przypominać krajobraz księżycowy.

Aby ustawić mini basen, po pierwsze nie potrzebujemy żadnych pozwoleń, nie musimy robić wykopów, wystarczy wzmocnienie i wypoziomowanie terenu. Instalacja i uruchomienie mini basenu to kilka godzin!

Przy sprzedaży domu, niestety, nie mamy możliwości zabrania ze sobą wkopanego w ziemię tradycyjnego basenu. Basen  zostawiamy i często nie jest on kartą przetargową, natomiast minibasen możemy zabrać ze sobą.

Basen tradycyjny pozostaje na zewnątrz cały rok, a korzystamy z niego przy sprzyjającej pogodzie maksymalnie 60 dni w roku. Posiadając taki basen nie wystarczy zalać go wodą, bo w takim wypadku będzie raczej zwykłym oczkiem wodnym, a dodanie dodatkowych funkcji typu przeciwprądy, czy dysze masażu to dodatkowe koszty rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Ogrzewanie tradycyjnego basenu wymaga bez przesady własnej elektrowni, a i tak jesienią i wiosną kąpiel tylko dla morsów.

Kolejny argument na korzyść naszego mini basenu to eksploatacja, czyli utrzymanie wody w czystości. Minibasen posiada najlepszy system filtracji najnowszej generacji, która daje nam pewność, że woda jest czysta, nie zawiera bakterii, a PH ma odpowiedni poziom.

Aby sprawdzić skład  „roztworu chemicznego” bo tak możemy określić wodę w tradycyjnym murowanym basenie z której korzystamy razem z naszymi pociechami, przydałby się  zestaw małego chemika; –  stosownie chemii „na oko” sypanej ręcznie – nie jest godne polecenia. Aby zapewnić sobie komfort braku kontaktu z trucizną, można oczywiście zamontować automatyczny dozownik – dodatkowe koszty.

Wnioski:
Minibasen to niższe koszty utrzymania,
– Całkowita kontrola czystości wody
– Szeroki wachlarz interesujących dodatków
– Szybki i prosty montaż i serwis
– Ogromna wszechstronność i funkcjonalność

I bardzo ważny argument – mobilność, łatwe zmiany, możliwość zabrania ze sobą mini basenu w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Minibaseny Wellness kanadyjskiej firmy Coast Spas to oferta skierowana dla tych, którzy cenią relaks w wyjątkowej formie. Tego sposobu odpoczynku nie da się porównać z niczym innym. Ciepła woda łagodząca bóle, odprężający masaż, wygodne łoże. Ćwiczenia relaksujące, pływanie. Tego nie należy sobie wyobrażać, tego trzeba spróbować.

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wanny SPA