Włoski kaflowy piec kominkowy z płaszczem wodnym Monella 174 T firmy Lincar jest  bezkonkurencyjny w swojej klasie – przekona się o tym każdy kto wnikliwe pozna ten model oraz jego rozbudowaną wersję o ukryty piekarnik – model 175 T. Rustykalna forma pieca z góry pokazuje do jakich wnętrz kominek ten został zaprojektowany. Stylowe wnętrza przepełnione drewnem i ciepłem wiejskiej chaty, klimatyczne kuchnie choć nasze doświadczenie wieloletnie z tym modelem pokazało, iż nabywcy często montowali ten model w obiektach publicznych takich jak restauracje pomieszczenia klubowe czy portiernie hotelowe.

Skąd tak wielkie zainteresowanie tym modelem?

W naszej ocenie to połączenia wszechstronności, jakości wykonania, niepowtarzalnej stylistyki i ogromnej mocy 23kW. Po latach użytkowania tego pieca w rożnych warunkach opinie użytkowników są bardzo pozytywne.

Lincar Monella 175 T

Lincar Monella 175 T

Lincar Monella 174 T

 

Banalnie mały detal na który wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, a okazał się bardzo istotny – to wskaźnik temperatury  wody w układzie centralnego ogrzewania zamontowany w widocznym miejscu, w przedniej części kominka. Pokazuje on nam całą prawdę o wydajności paleniska i czasie w jakim faktycznie nagrzewamy w danym momencie układ C.O. – „mała rzecz a cieszy”.

Kolejne udogodnienie to precyzyjnie działający termostat który reguluje dopływem powietrza do komory spalania – też zamontowany w widocznym, wygodnym miejscu.

Mało kto dostrzega przeglądając katalog, iż model Monella 174 jak i model 175 posiada górną żeliwną płytę grzewczą.  „Wielka mi zaleta powie sprzedawca oferujący inny produkt ” – ano wielka, doceniają to nasze  klientki  i szczerze przedstawiają to rozwiązanie  jako jedne  z najważniejszych zalet. Żeliwna płyta grubości do 4 cm ukryta za kaflami tzn. „widać ją tyle ile jest potrzeba” – cytat naszej klientki, umożliwia postawienie na niej naczynia  żaroodpornego w którym na co dzień jest woda z kilkoma kroplami olejków eterycznych które poprzez podgrzanie uwalnia aromat i w ten sposób piec nie tylko tworzy klimat blaskiem płomieni, ale pobudza nasze zmysły zapachowe przypominając ciepłe lato w zimowe wieczory. Oczywiście  nie ma problemu z wykorzystaniem  górnej płyty grzewczej jako podręcznej kuchni do smażenia itp.

Dla nas sprzedawców ważniejszym argumentem przemawiającym do wyobraźni potencjalnego użytkownika piecokominka firmy Lincar Monella 174 T jest możliwość dokonywania załadunku polan drewna o szerokości do 55cmOgromna komora załadunkowa! – niespotykana u konkurencji to ogromny atut i wygoda. Większość piecyków z płaszczem wodnym konkurencji ma „mikroskopijne” paleniska, nie jak piece firmy Lincar. Posiadając właśnie ten model pieca nie musimy ciąć drewno na ”drzazgi” i być niewolnikiem pieca i objąć niepotrzebny kolejny „etat” głównego kotłowego, obszerna komora załadunkowa umożliwia dokonanie załadunku i tu kolejny cytat naszego tym razem klienta – „załaduje raz ale uczciwie i mam na długo spokój”.

 

Kolejne zalety naszego pieca to: zimna rączka, podwójny korpus żeliwny „osobne” ukryte w dolnej części drzwi dostępu do popielnika, unikalny szyber, ogromny popielnik, w modelu Monella 175 T ukryty za kaflami piekarnik, dopalanie spalin. Masa sięgająca 250 kg świadczy o niebanalnej konstrukcji, grubości ścian paleniska, bo nie ma w nim  szamotu czy białego betonu którym można ukryć rzeczywistą wagę pieca.

Wszystkich szukających stylowego, bardzo dobrego pieca zasilającego układ centralnego ogrzewania zachęcam do odwiedzenia salonów Tapis.pl. Uzyskacie tam Państwo rzetelne informacje oraz przekonacie się że hasło wstępu:

WŁOSKI, KAFLOWY PIEC KOMINKOWY Z PŁASZCZEM WODNYM MONELLA 174 T FIRMY LINCAR JEST BEZKONKURENCYJNY W SWOJEJ KLASIE – nie jest zwykłym chwytem reklamowym.

Pozdrawiam
Marcin Bekasiak

Dane techniczne pieca Monella 174 T –>
Ulotka reklamowa pieców kaflowych LINCAR –>

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Piece