Hiszpańska firma HERGOM ma już ponad 50-sięcioletnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych opalanych drewnem i biomasą. Cały ten czas HERGOM wykorzystywał do systematycznego udoskonalania swoich produktów. Kładąc także nacisk na zmniejszanie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Efekt tych starań to doskonałe piece kominkowe (rustykalne i nowoczesne), a także nowoczesne paleniska kominkowe do ogrzewania domów.

Wszystkie produkty HERGOM spełniają normy UNE-EN 13299. Pomimo tego w dalszym ciągu HERGOM inwestuje w czyste technologie. Także w Polsce dzięki firmie TAPIS.PL możemy cieszyć się doskonałymi piecami HERGOM.

Ostatnio do sprzedaży trafiły trzy nowoczesne turbokasety kominkowe firmy HERGOM:
Nature 70 –  szerokość 70cm, głębokość 43cm, wysokość 55cm
Nature 80 – szerokość 80cm, głębokość 43cm, wysokość 55cm
Nature 100 – szerokość 100cm, głębokość 48cm, wysokość 60cm,
zakresy mocy grzewczych wynoszą od 8,5kW do 10kw

Wszystkie trzy paleniska kominkowe zaprojektowane zostały do ekonomicznego ogrzewania nowoczesnych budynków. Po krótce scharakteryzuję co wyróżnia nowoczesne kasety kominkowe HERGOM.

Pierwszy szczegół jednakże mocno „rzucający się w oczy” to oryginalnie rozwiązany sposób osadzenia szyby w żeliwnej masywnej ramie drzwiczek. W połączeniu z szerokim czarnym rastrem na brzegach szyby zaowocowało niespotykanym dotąd efektem estetycznym. Masywne grube drzwiczki wizualnie wydają się wisieć w powietrzu, bez punktów stycznych z resztą paleniska. Oryginalny sposób dla podkreślenia spektaklu płomieni i niecodzienna, nowatorska oprawa dla widoku ognia. W zestawieniu z czarną stalowa ramą na zewnętrznych brzegach paleniska i prostą minimalistyczną obudową o gładkiej i dla kontrastu jasnej strukturze nie trzeba już niczego więcej – uzyskujemy atrakcyjny element architektoniczny, podkreślający ponadczasowy charakter każdego wnętrza.

Najciekawsze nowinki tkwią we wnętrzu kaset HERGOM z serii NATURE, wszystkie kasety mają spód paleniska wykonany z masywnego i trwałego żeliwa. Pod grubym żeliwnym dnem paleniska wygospodarowano miejsce dla popielnika. We wnętrzu komory paleniskowej w każdej z turbokaset funkcjonuje wydajny obieg wtórnego powietrza dopalającego cząstki stałe i rozżarzone gazy drzewne, to min. jeden z przejawów dbałości HERGOMU o środowisko i ekonomikę użytkowania hiszpańskich turbokaset. Dodatkowo uzyskano we wnętrzu paleniska wydajnie działającą kurtynę gorącego powietrza sprawnie zapobiegającą brudzeniu szyby. O komfort grzewczy i wygodną eksploatację dbają dwie turbiny powietrza konwekcyjnego z regulowana prędkością. Turbiny są regulowane pilotem, a gorące powietrze kierowane jest do dwu króćców umieszczonych w stalowym dystrybutorze gorącego powietrza. Dotychczas niewielu producentów kominków może pochwalić się regulacją procesu spalania w kominku za pomocą pilota (min. RIKA w piecu FOX II Rikatronic lub RUEGG Terza).

Cały proces spalania w kasetach kominkowych HERGOM możemy kontrolować w sposób manualny za pomocą pilota zdalnego sterowania. Mamy też możliwość ustawienia trybu automatycznego, który samoczynnie optymalizuje ilość dopuszczanego powietrza do spalania w kasecie. Bardzo pozytywnie wpływa to na zużycie opału i zapobiega przegrzaniu budynku. Jest to niezmiernie praktyczne rozwiązanie w niewielkich budynkach, zwłaszcza w okresach przejściowych jak wiosna lub jesień. W dłuższej perspektywie czasowej użytkowania kominka przekłada się na wymiernie na oszczędności w zużyciu drewna.

Urządzenia elektroniczne modernizujące pracę kominków i optymalizujące zużycie drewna zostały dobrze przyjęte przez wszystkich użytkowników wkładów kominkowych KWLINE wyposażonych w elektroniczne regulatory sterujące mocą palenisk czyli Kwline ER-1 i Kwline ZR-1.

Dotychczas najdoskonalej funkcjonującym systemem automatyzującym proces spalania szczyci się austriacki producent pieców RIKA z systemem RIKATRONIC, o czym pisaliśmy we wcześniejszych aktualnościach: tapis.pl/info/austriacki-piec-kominkowy-rika-fox-ii-z-systemem-rikatronic-3.html

Konstrukcja kaset kominkowych ze względu na małą głębokość jaką zajmuje w zabudowie (nie wiele ponad 40cm głębokości) dobrze zestraja je z niewielkimi pomieszczeniami, sypialniami, czy pomieszczeniami o przeznaczeniu rekreacyjnym.

Kasety HERGOM NATURE 70 i NATURE 80 wyróżnia z pośród wielu palenisk kominkowych o podobnych gabarytach mała średnica króćca spalin – tylko 150mm, dzięki temu możemy turbokasety HERHOM bezpiecznie zainstalować wszędzie tam gdzie nie może poprawnie funkcjonować wkład kominkowy.

Wszystkie kominkowe turbokasety hispański HERGOM wyposażył w jeszcze jedno niezwykle pożyteczne rozwiązanie, ułatwiające prace kominkowym instalatorom – mianowicie przestawny króciec wypływu dymu. W czasie montażu kominka można ustawić go w pozycji bliżej frontu, lub bliżej ściany. Uodporniło to wkład/kasetę na amatorskie pomysły pseudo-projektantów wnętrz, nie mających żadnej wiedzy o kominkowej technice i kwestiach bezpieczeństwa. To na pozór nieistotne usprawnienie po pewnym czasie zostanie wyraźnie docenione przez wszystkich instalatorów kominków, a może nawet znajdzie naśladowców wśród innych producentów palenisk kominkowych.

Sumując wszystkie zalety kominowych turbokaset HERGOM, przekonujemy się że jet to doskonały produkt adresowany do ekonomicznego i komfortowego ogrzewania nowoczesnych, szczelnych budynków o niewielkim zapotrzebowaniu na energie cieplną.

Oferta produktów firmy Hergom:
https://www.tapis.pl/promocje/kominki-wiszace-hergom.htm
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/hergom/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe