Przedstawiciele austriackiej firmy RIKA zaskoczyli nas wieloma nowościami podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Nowe piece kominkowe z firmy RIKA to spełnienie najwyższych  oczekiwań na miarę XXI wieku.  Najwyższa jakość wykonania i najlepsze materiały to stała domena tej marki, ale w tym roku konstruktorzy z Austrii  zaimponowali nowatorstwem i wieloma  udogodnieniami użytkowymi  zastosowanymi w piecach opalanych peletem.

Nowoczesnym piecem do spalania pelletu pełnym najbardziej oczekiwanych udogodnień jest RIKA DOMO MultiAir. W pełni zautomatyzowany proces spalania pelletu w wykonaniu firmy Rika to oszczędne i komfortowe ogrzewanie kilku pomieszczeń jednym piecem,  gdyż piec DOMO MultiAir wyposażony jest w dystrybutor gorącego powietrza. Może ogrzewać dodatkowo dwa niezależne pomieszczenia w sposób wydajny i efektywny.

Pomysł ogrzewania peletowym piecem sąsiednich pomieszczeń nie jest nowy, bo od kilku lat takie rozwiązanie z powodzeniem stosuje włoski Lincar w piecu OLGA.

Uniwersalizm i wszechstronność zastosowań pieca DOMO MultiAir podnosi możliwość wielu sposobów podłączenia tego  urządzenia  do komina. Standardem jak w każdym piecu jest podłączenie tylne, ale  ten „peleciak” konstruktorzy wyposażyli w dodatkowe podłączenie górne i dwa boczne: z prawej lub lewej strony korpusu pieca. Cztery opcje  wyprowadzenia spalin to możliwość dowolnego usytuowania pieca względem komina. Czynności obsługowe pieca austriacki producent zminimalizował prawie do zera, cały proces spalania biomasy i oddawania ciepła programujemy według własnych upodobań elektronicznym programatorem termostatycznym. Programator wraz z czytelnym cyfrowym wyświetlaczem ulokowany jest w bocznej ściance obudowy. Dla ceniących automatyzację ważnym udogodnieniem jest to, że drzwiczki paleniska otwierają się automatycznie po przyciśnięciu odpowiedniego guzika w programatorze – a siłowniki zamontowane w drzwiach powodują ich otwarcie i zamknięcie.  Zatem do obsługi pieca Rika DOMO nie są potrzebne już żadne akcesoria pomocnicze typu haczyk do klamki czy rękawice termiczne.

Piec  zasilany pelletem  Rika DOMO MultiAir oferowany jest w trzech wariantach wykończenia:
– czarny korpus i okładziny z piaskowca
– czarny korpus i okładziny ze steatytu
– czarny korpus i biały kamień

Wymiary pieca: szerokość 793mm, wysokość 1115mm, głębokość 434mm
Moc grzewcza pieca 3-10kW

Wysoka estetyka wykonania pieca Rika i uniwersalna stylistyka z powodzeniem lokuje go w każdym rodzaju budynku i w każdym wnętrzu.

Multimedialna prezentacja pieców RIKA

 

Kolejne urządzenie na skale XXI w z austriackiej Riki to nowoczesna kaseta kominkowa spalająca pellet – Rika Interno. Kaseta przeznaczona jest do zabudowy.

Cały zewnętrzny front kasety stanowią dwa pola: przeszklone drzwiczki ukazujące płomień i drzwi do zasobnika z peletem wraz z elektronicznym programatorem.

Rika Interno

W celach serwisowych palenisko i zasobnik  kasety można łatwo wysunąć z zabudowy jak szufladę.  Wytrzymałe i stabilne prowadnice gwarantują wieloletnią niezawodność tego mechanizmu.  Króciec dymowy kasety łączy się z kominem za pośrednictwem specjalnej rozłącznej mufy. Wszystkie te elementy Rika produkuje z kosmiczną wręcz precyzją i starannością z użyciem najlepszych gatunków stali.

Proces spalania i oddawania ciepła do pomieszczenia przebiega podobnie jak w piecu DOMO MultiAir czyli jest całkowicie zautomatyzowany i w pełni programowany. Wzorowo działającą automatykę sterującą procesem spalania i ogrzewania w piecach RIKA znamy już dobrze z modeli pieców wyposażonych w system RICATRONIC, np. FOX II.

Według zapewnień producenta nowy system sterujący w piecach RIKA pozwala zaoszczędzić do 50% opału, a obsługa elektronicznego panelu sterującego jest prosta i intuicyjna.

Nasza oferta pieców RIKA:
https://www.tapis.pl/piece-piecyki/rika/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wydarzenia