W ostatnim artykule poświęconym tematyce nowości z firmy Kwline dowiedzieliśmy się o nowych paleniskach kominkowych z boczną szybą i wielu ich zaletach: link –>.  Jeszcze wcześniej zaprezentowałem wielką i długo wyczekiwaną nowość z Kwline – czyli E780 Hydro z wymiennikiem wodnym do zasilania instalacji C.O. Tym właśnie modelem Kwline otworzył nową, bogatą serię wkładów kominkowych przeznaczonych do współpracy z instalacjami hydraulicznymi.

Pierwszą aktualną nowością jest wkład typu Corner czyli z boczną wizją ognia (prawa lub lewa strona) z mechanizmem podnoszenia szyby (G) o szerokości 1 metra – jest to model E 1000 G Corner HYDRO.

              

Wkład w górnej części posiada zintegrowany, stalowy wymiennik wodny z pionowym układem rur odzyskujących temperaturę spalin i gazów drzewnych. O całym szeregu korzyści wynikających z wodnego wymiennika CO funkcjonującego poza korpusem wkładu kominkowego szczegółowo można dowiedzieć się z felietonu poświęconemu wkładowi Kwline E 780 HYDRO: link –>

Moc wymiennika wodnego w nowym E 1000 G Corner wynosi dokładnie tak jak w E 780 czyli 12kW

Wymiary zewnętrzne E1000 G Corner HYDRO:
– szerokość – 1100mm, wysokość 1610-171mm, głębokość – 700mm,
– maksymalne ciśnienie robocze wymiennika wodnego to 2,5 bar,
– pojemność wodna – 40 litrów.

Dla poprawienia sprawności i wydajności grzewczej paleniska wewnątrz zainstalowany został deflektor spalin. Deflektor do celów serwisowych w bardzo prosty sposób może być zdemontowany przez każdego użytkownika kominka.

Można pokusić się o stwierdzenie, że E 1000 G C Hydro jest w tej chwili flagowym modelem wśród wkładów kominkowych przeznaczonych do instalacji CO. Potwierdzać może to nieprzeciętna waga urządzenia 380 kg bez wody w wymienniku. Waga jest też dowodem na solidność i jakość użytych materiałów do jego konstrukcji.

Producent wkładu do mniejszych kominków dedykuje dwa mniejsze wkłady ze zintegrowanym wymiennikiem wodnym czyli E 660 G Corner HYDRO i E 780 G Corner HYDRO. Skonstruowane w oparciu o doskonale znane i sprawdzone paleniska kominkowe w Polsce; Kwline E660 G Corner , E780 G Corner i E 1000 G Corner.

Mając do wyboru trzy różnej wielkości nowoczesne paleniska kominkowe wyposażone w zintegrowany wymiennik wodny możemy zapewnić komfort cieplny i sprawne przygotowanie wody użytkowej w bojlerze w każdym budynku.

Seria nowych wkładów z firmy Kwline jest dobitnym potwierdzeniem tezy, że producent swoimi doskonale skonstruowanymi i ściśle dedykowanymi do konkretnych potrzeb produktami – sprawnie reaguje na dynamiczne potrzeby rynku.

Parametry wkładu kominkowego Kwline E 1000 G Corner Hydro: https://www.tapis.pl/kominkowe/kwline/e1000gc-hydro.htm

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Wkłady kominkowe