Dodano: 2012.10.22

Ze względu na ciągle rosnące zainteresowanie drewnianymi baliami ogrodowymi z wodą podgrzewaną piecem zewnętrznym opalanym drewnem, do znanego już modelu Balia Hot Tub, o średnicy 200cm, reagując na sugestie inwestorów, pracownia stolarska firmy TAPIS.PL dołącza nowy mniejszy model, dla osób dysponujących mniejszą przestrzenią.
Okrągła mniejsza balia występuje w dwóch wersjach – jako typowe urządzenie do schładzania po saunie, oraz z takim samym wyposażeniem jak jej większa siostra Hot Tub, czyli dodatkowo z piecem zewnętrznym opalanym drewnem.

Brak miejsca nie stanowi już problemu, ze względu na niewielkie rozmiary – średnica 125cm i wysokość 100cm. W wersji podstawowej, balia jednoosobowa jest wyposażona standardowo w schodki wejściowe i odpływ. Na życzenie może zostać zabejcowana i pomalowana na dowolny kolor dostosowany do istniejących już kolorów otoczenia, lub podobnie jak standardowo zabezpieczona Hot Tub, być opalona z zewnątrz przeciw kornikom i zaimpregnowana substancjami uszczelniającymi od wewnątrz. Poprzez dodanie dodatkowych ławek w środku, komfortowo mogą z niej korzystać 2- 3 osoby.

Balia może zostać doposażona w piec zewnętrzny opalany drewnem, z kominem w komplecie.

Dlaczego polecamy piece zewnętrzne, a nie zanurzeniowe wewnątrz balii?

Ponieważ uważamy, że są to piece znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu. Podaję przykłady: piec zanurzeniowy zajmuje niepotrzebnie miejsce w balii, wytwarza dym, popiół opada na wodę i tworzy tłustą, brzydko pachnącą taflę, jak również stwarza niebezpieczeństwo oparzeń. Kolejna niedogodność – skrępowanie, jeżeli obsługiwany jest przez osobę z zewnątrz, a użytkownicy pragną zachować prywatność w trakcie relaksu.

Dzięki piecowi zewnętrznemu wszystko to jest wyeliminowane. Piec nie zajmuje miejsca przeznaczonego dla użytkowników, nie ma niebezpieczeństwa oparzeń, nie przeszkadza dym i opadający popiół. Dodatkowo, po zastosowaniu pompy, piec może być oddalony nawet do 5 m. od wanny co zapewnia swobodę kąpiącym się, nie naraża na kontakt z osobą obsługującą.

Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdzie osoba dokładająca drewno do pieca jest jednym z uczestników zabawy. Bo właśnie o dobrą, nieskrępowaną zabawę chodzi, kiedy planujemy zakup balii ogrodowej. Dlatego odwodzimy wszystkich zainteresowanych zakupem urządzenia do stosowania dodatkowego wyposażenia takiego jak oświetlenie, czy dysze powietrzne lub niecka akrylowa w środku. To wszystko możemy dodać, ale zadajmy sobie pytanie- w jakim celu? doposażnie drewnianej balii w elektronikę, dodanie akrylowej niecki zmieni jej rustykalny charakter. Zastosowanie dysz powietrznych nie zagwarantuje nam prawdziwego masażu, takiego jak w typowej wannie SPA, gdzie siedziska są ergonomicznie wyprofilowane, a dysze umieszczone w strategicznych partiach ciała, aby masaż był najbardziej efektywny. Dysze powietrzne montowane w balii to kolejny element, przez który balia może ulec rozszczelnieniu oraz niepotrzebny hałas, w którym ciężko będzie usłyszeć własne myśli. a co dopiero prowadzić rozmowy, a przecież relaks w balii to także rozmowy, dyskusje, po prostu zabawa. Tradycyjna balia, w naszej opinii bez niepotrzebnych dodatków jest Prosta w obsłudze, nie wymaga specjalnych przygotowań tak do użytku jak i do konserwacji w okresie zimowym. Należy pamiętać tylko o spuszczeniu wody z pieca, balię możemy zostawić z wodą w 1/3 głębokości. Musimy sobie uświadomić, że balia nie służy do rehabilitacji, a jedynie do dobrej zabawy, integracji, relaksu i odpoczynku. Traktowanie jej w inny sposób mija się z celem, a każda próba zmiany jej przeznaczenia za każdym razem, z naszego doświadczenia doprowadza do rozczarowania.

Podkreślam, urządzenie przeznaczone do zabawy i integracji, nie do rehabilitacji.

Więcej informacji w serwisie internetowym https://www.tapis.pl/balie/

Wszystkie aktualności związane z firmą: ,
Aktualność z kategorii: Sauny